Barevné plošňáky

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1380
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Barevné plošňáky

Příspěvek od fulda »

Je to takové pro pobavení.
Výrobci plošňáků začínají čím dál víc machrovat s množstvím barev na plošňáku. Tak pokud by to někoho zajímalo, koupil jsem si jeden bílej se zeleným potiskem a je to vážně divné, ale třeba bílej s červeným potiskem, to je docela hezké :)
Můžeme si tu udělat výstavku nejexotičtějších barev :)
WhatsApp Image 2024-05-02 at 14.12.46(1).jpeg
Pro lepší orientaci - stejný obrázek vláčku na zadní straně každého z nich:
WhatsApp Image 2024-05-02 at 14.12.46.jpeg
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1380
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Barevné plošňáky

Příspěvek od fulda »

... pro porovnání - tradičnější barvy
WhatsApp Image 2024-05-02 at 14.27.09(1).jpeg
WhatsApp Image 2024-05-02 at 14.27.09.jpeg
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
JPLABS
Příspěvky: 34
Registrován: 13 čer 2023, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Barevné plošňáky

Příspěvek od JPLABS »

podle barvy masky lze dnes docela rozeznat kde se plošný spoj vyrobil. Červená - rudá je typická pro Čínu. Zelená pro Evropu, černá pro Turecko, Maroko, Irán a Indii. Purpurová pro "USA" a Mexiko, ačkoliv desky made in USA jsou ve skutečnosti vyráběny hned za hranicemi v Mexiku.
Viděl jsem také bílou masku, spíše trochu do šediva. Byla odněkud z Blízkého nebo Středního Východu.
Jinak ty masky se krom barvy liší také povrchovým měrným odporem a dalšími vlastnostmi v oblasti vf.
DavidO
Příspěvky: 1146
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Barevné plošňáky

Příspěvek od DavidO »

No nevím, u všech výrobců v Číně si můžu objednat všechny tyhle barvy masky... aji u výrobců v Evropě to je dneska normální, a to dokonce i v Pragoboardu
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět