Můj nápad na robota
Re: Můj nápad na robota
Vyrobit lze všechno. Jen zrovna tenhle typ ozubení vyžaduje dost speciální stroje a ty každý jen tak nemá. Zkusil bych něco v Číně:
https://vi.aliexpress.com/item/10050051 ... ry_from%3A
https://vi.aliexpress.com/item/10050032 ... ry_from%3A
https://vi.aliexpress.com/item/10050051 ... ry_from%3A
https://vi.aliexpress.com/item/10050032 ... ry_from%3A
Re: Můj nápad na robota
Uteklo půl roku a můj prjekt se nikam neposunul. Za půl roku se nepodařilo najít v Česku nikoho, kdo vyrobí čelní ozubené kolo. 
Re: Můj nápad na robota
Asi to bude tím, že to není čelní ozubené kolo, ale kuželové.
Být tebou, tak se s tím smířím a buď vezmu něco z toho zahraničí hotové, nebo přepracuji návrh a upravím ho na zhotovitelná ozubená kola. Pokud tam skutečně potřebuješ ten úhel 90 st. tak bych koupil to co je a maximálně to doladil na správný převodový poměr, dalším převodem, už s čelními zuby. Ty se vyrobí snadno.
Být tebou, tak se s tím smířím a buď vezmu něco z toho zahraničí hotové, nebo přepracuji návrh a upravím ho na zhotovitelná ozubená kola. Pokud tam skutečně potřebuješ ten úhel 90 st. tak bych koupil to co je a maximálně to doladil na správný převodový poměr, dalším převodem, už s čelními zuby. Ty se vyrobí snadno.
Re: Můj nápad na robota
Anebo použít tento nadčasový design:jova píše: 27 led 2025, 06:34 Pokud tam skutečně potřebuješ ten úhel 90 st. tak bych koupil to co je a maximálně to doladil na správný převodový poměr, dalším převodem, už s čelními zuby. Ty se vyrobí snadno.
Solder fumes makes you stronger!
Re: Můj nápad na robota
V ČR je niekoľko výrobcov a dodávateľov prevodoviek a ozubených kôl a nespočet sústružníkov, čo by to taktiež zvládli. Aspoň základné typy s priamym ozubením a s bežným modulom. Je otázna ale cena. Ak by som to riešil ja, pravdepodobne by som to nasourcoval na zbernom dvore a snažil sa použiť uhlový prevod napr. z flexky. Životnosť prevodu väčšinou násobne presahuje životnosť kotvy motoru.
Re: Můj nápad na robota
ano, ale jsou to líné vši, lidově "nemakačenka". Jejich odpověď: "to neumíme".maxipes píše: 19 úno 2026, 14:44 V ČR je niekoľko výrobcov a dodávateľov prevodoviek a ozubených kôl a nespočet sústružníkov,....
Toto je pěkné, zejména ty ve druhém odkaze. Problém je, že se mi nedaří se na Alíkovně registrovat. Potvrzením majlu ještě projdu. Pak chce Alíkovna telefon. Zadám telefon, přijde SMSka s potvrzujícím kódem. Vložím kód a Alíkovna hlásí, že kód je chybný. Po třetím takovém pokusu se Alíkovna šprajcne a přestane posílat SMS kódy.jova píše: 21 srp 2024, 21:17 Vyrobit lze všechno. Jen zrovna tenhle typ ozubení vyžaduje dost speciální stroje a ty každý jen tak nemá. Zkusil bych něco v Číně:
https://vi.aliexpress.com/item/10050051 ... ry_from%3A
https://vi.aliexpress.com/item/10050032 ... ry_from%3A
Re: Můj nápad na robota
Třeba u tohoto https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... pt=vnm2glo
se mi nedaří pochopit co znamenají ty objednací kódy. Minimálně by kód měl vyjadřovat průměr kola, převod 1:x a průměr otvoru pro hřídel.
se mi nedaří pochopit co znamenají ty objednací kódy. Minimálně by kód měl vyjadřovat průměr kola, převod 1:x a průměr otvoru pro hřídel.
Re: Můj nápad na robota
A co ti na tom není jasné? V objednávkové tabulce je modul, počet zubů na těch kolech = převodový poměr. Přesné rozměry se ti objeví po rozkliknutí níž: (View more)
Re: Můj nápad na robota
Když kliknu na Specification a dál na Description, objeví se bílá stránka.
Především ale se nedaří projít potvrzovacím SMS kódem. Alíkovna nechce vzíát SMS kód, který mi posílá.
Především ale se nedaří projít potvrzovacím SMS kódem. Alíkovna nechce vzíát SMS kód, který mi posílá.
Re: Můj nápad na robota
Klikni na View more a nasledne pouzij kolecko mysi a uvidis nakresy s rozmery vsech kol. S registraci bude podobny problem mezi klavesnici a zidli. Stejne tak se to da koupit na ebay https://www.ebay.com/itm/226053285157 kde se v jinem vlakne chlubis ze mas xxx hodnoceni, ale nejspis ti zas nefunguje pole vyhledavani ze. Podobne se to da koupit i u nas pripadne bez problemu vyrobit, pokud to zaplatis. Jestli ale pri poptavce vyroby predvadis to co tady na foru, nedivim se ze ti kazdy rekne ze to neumi, ja bych to taky udelal, za ty problemy to nikomu nestoji, kazdy uz ma s exoty sve zkusenosti.