Kopie vašich projektů v číně

V lampárně možno podat stížnost na jiného člověka, na firmu, na úřad, na politickou stranu, na sousedovo zvíře, na milence své ženy, na vlastní ženu, na cizí ženu, na počasí, na vládu, na daně, na Láďu, na admina a na fůru jiných věcí.

Lampárnu též možno využít k pokládání dotazů filosofických, metafyzických, alchymistických, astrologických či běžnému zařazení se vyhýbajících.
harr22
Příspěvky: 55
Registrován: 08 čer 2024, 11:09

Re: Kopie vašich projektů v číně

Příspěvek od harr22 »

fulda píše: 17 led 2025, 20:51 To se mi nechce věřit, takové geniální nápady moc lidí nemá.
Nechci ti brat iluze o tve genialite, ale letmym pohledem na wikinu zjistis, ze zminky o tomto zarizeni jsou uz z roku 2007 :-) Takze ted mozna nekdo jiny po precteni amara z roku 2018 s tvym clankem nadava, ze rejzujes publikovanim jeho napadu. :-)

JPLABS tady placal o kopirovani jeho vytvoru tak, že si cinan veme jeho layout pcb kterou si tam necha vyrobit, domysli si k tomu soucastky i jejich hodnoty a zacne to vyrabet. Konspiracni uvaha hodna zaka zakladni skoly :-)
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1534
Registrován: 04 led 2016, 16:18

Re: Kopie vašich projektů v číně

Příspěvek od fulda »

he he, jsem pobaven. Určitě si pamatujete, jak jsem někdy přinesl na robodoupě "bleší cirkus", tedy synchronní třífázový PCB motor, který vozí na desce pidi magnety. Tak zdá se, že jakýsi aktivní jůtůber se ho pokoušel napodobit, ale moc se mu to nepovedlo:
https://www.instructables.com/Extremely ... -Ornament/

V tom zdlouhavém videu ukazuje jako že se odborně inspiroval a je tam pár záběrů těch našich koleček a oválků.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
JPLABS
Příspěvky: 162
Registrován: 13 čer 2023, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie vašich projektů v číně

Příspěvek od JPLABS »

harr22 píše: 21 led 2025, 22:53 JPLABS tady placal o kopirovani jeho vytvoru tak, že si cinan veme jeho layout pcb kterou si tam necha vyrobit, domysli si k tomu soucastky i jejich hodnoty a zacne to vyrabet. Konspiracni uvaha hodna zaka zakladni skoly :-)
To není plácání, to je bohužel realita. Známý z HongKongu mi poslal k vánocům trial zkušební verzi. Je limitovaná na 15 dní a 100 součástek. Vyzkoušel jsem na tomto mém projektu: http://www.jplabs.co.uk/projects/bh5215a.html
Software si žádal gerber soubory a excellon soubor. Prostě výrobní soubory pro výrobu PCB. Spustil jsem nad wokny 7/32 bit s Aaeon procesorem. Po 40 minutách běhu program správně vyhodnotil všechny integrované obvody, keramický filtr (bez hodnoty). Neporadil si s DIP spínačem :D . Místo něj nakreslil pouzdro bez dat. K seznamu obvodů vyhodil connection list, se seznamem pinů jednotlivých obvodů, které jsou spolu propojeny a napájecí větve. V podstatě to stačí vzít a nakreslit v CADu schema.

V druhém pokuse jsem zkusil tento projekt: http://www.jplabs.co.uk/projects/bh4116a.html
Tady program vyhodil data za 9 minut. Obvody vyhodnotil jako lineární operační zesilovače bez uvedení typu. Odpory a kondenzátory rozpoznal správně, bez hodnot pochopitelně. K tomu seznam pinů které jsou s kterými propojeny. Bez problému lze z toho nakreslit schema od ruky a domyslet si k čemu to je (obzvlášť, když máš ještě fotku) a vybrat ty správné obvody a doplnit hodnoty odporů.

Zkusl jsem třetí test. Software si neporadil s touto deskou: http://www.jplabs.co.uk/projects/bh571a.html. Digitální obvody CMOS4000 sice vyhodnotil správně, tranzistory také (bez uvedení typů), ale rozpoznal PNP a NPN. Avšak 40-pin DIL CPLD obvod vyhodnotil jak neznámý mikroprocesor. :D

Cena software: USD2890.- , platí se přes PayPal ... neví se komu, nějaký čínský firmě. Licence je vázaná na ID počítače. Licenční verze prý nemá omezení co do počtu součástek.
Zkusil jsem druhou instalaci software po vánocích, ještě v 15-denní lhůtě, na jiný počítač. To už nebylo možné. Instalace software je z instalačního souboru přes internet. Instalace zabrala asi 1.5 hodiny. Kupovat to odmítám, nepotřebuju to. Jen jsem chtěl vědět, jestli to fakt funguje.

Na druhou stranu, ten software nebude nic zvláštního, když dnes lze ze schematu generovat VHDL pro hradlová pole a naopak z popisu ve VHDL nebo Verilogu umí počítač vygenerovat zpět schema. Jádrem programu je zjevně obrovská databanka součástek. Logických obvodů je asi 2000 typů. Začal jsem o vánocích sestavovat online katalog:
http://www.jplabs.co.uk/edu/catalog_log ... part1.html. Řadu TTL, kde je asi 1000-1200 typů, pak řada 4000/4500, tam je míň typů. Podobně operační zesilovače a lineární obvody. Odhaduju dalších 15-20 tisíc typů lineárních obvodů. Hodně jich ale má stejný pinout.

Výsledek testování: odmítám zadávat výrobu plošňáků do Číny, s vyjímkou desek na kterých budou hradlová pole nebo mikropočítače.
harr22
Příspěvky: 55
Registrován: 08 čer 2024, 11:09

Re: Kopie vašich projektů v číně

Příspěvek od harr22 »

Už toho plácání nechej, vzdyt těm poháhkám nevěříš ani ty sám :-)
Uživatelský avatar
JPLABS
Příspěvky: 162
Registrován: 13 čer 2023, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie vašich projektů v číně

Příspěvek od JPLABS »

Člověče nezlob se, ale ty mi připomínáš soudruhy z KSČ. Oni také hlásali, že neexistuje Bůh, protože ho prý neviděli. Přitom jim nevadilo každý rok oslavovat dva náboženské svátky (vánoce a velikonoce). Těch pohrobků po soudruzích z KSČ je v Česku i po 35 letech stále dost a dost a dneska nadšeně hájí čínskou KSČ. Odhaduji, že jsi buď volič soudružky Konečný (má to už sečteno :lol: protože také věří jen tomu na co si šáhla ) nebo naopak jsi volič Okamury. V japonštině mu říkají fukunketsu nebo také konketsu. Zrovna jsem dočetl o něm článek: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ok ... 171459_epo a napadlo mne, proč tu vlajku EU teda nenahradil japonskou vlajkou. To by ještě tak dávalo trochu logiky. Ale on tu logiku postrádá, stejně jako ty. Kouknul jsem na web stránky SPD. To fakt stojí za to, čím si přivydělávají: https://spd.cz/ Obrázek
harr22
Příspěvky: 55
Registrován: 08 čer 2024, 11:09

Re: Kopie vašich projektů v číně

Příspěvek od harr22 »

A můžeš nám prozradit název onoho softu za USD2890 a hodit sem link na výrobce?
Čtením blábolení o bohu KSČ a Japoccích v jednom příspěvku nehodlám ztrácet čas, takře ho nebudu ani komentovat.
harr22
Příspěvky: 55
Registrován: 08 čer 2024, 11:09

Re: Kopie vašich projektů v číně

Příspěvek od harr22 »

No, tak zdá se, že je to ten druh software jaký svět neviděl :-) Ostatně jako celé tohle blouznění o kopírování.
Odpovědět