Zprovoznění esp

Odpovědět
Vendys
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2024, 13:27

Zprovoznění esp

Příspěvek od Vendys »

Ahoj zakoupil jsem esp32 (ESP-32S ESP-WROOM-32 WiFi + Bluetooth ESP32 NodeMCU) a bohužel ho absolutně nemohu zprovoznit. v návodu co k tomu jsem dohledal tak stačí nahrát do arduino IDE knihovnu připojit ho pomocí usb a on si ho Windows automaticky načte nahraje ovladače a je to. pak se to spouští přes arduino IDE.
Jenomže přesně takhle jsem to neměl. knihovnu jsem do Arduino IDE nahrál nenašel mi ovladače tak jsem je stáhl z internetu stáhl a nainstalovat u ESP32 mi zmizl vykřičníček a mam ho na com6 a v arduino IDE jsem ho dohledal ale jak tam chci něco nahrát tak to nejde háže to chybu co s tím?
Toto je ta chyba:
Syst�m nem��e nal�zt uvedenou cestu.
exit status 1

Compilation error: exit status 1

nevíte co mam udělat? jako systém nemůže nalézt uvedenou cestu ale čeho jak proč jak to odstraním?
DavidO
Příspěvky: 1168
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Zprovoznění esp

Příspěvek od DavidO »

Doinstaloval sis v Arduino podporu pro tuhle desku (Tools/Board/Board Manager)?
Taky, zapni si v nastavení podrobné informace při kompilování a nahrávání, z toho by se možná něco už vykoukat dalo (tahle hláška je příliš obecná, něco něco nenašlo - ale možná to jen nenašlo správný COM port, vybral sis ho v menu Tools/Port?)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
E-Ryc
Příspěvky: 58
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Zprovoznění esp

Příspěvek od E-Ryc »

Jeste, pokud me neklame pamet, nektere verze Arduino IDE byly choulostive na mezeru v cestach. Tak pokud nic jineho nepomuze, zkontroloval bych i tohle
nostalcomp
Příspěvky: 26
Registrován: 24 říj 2023, 18:45

Re: Zprovoznění esp

Příspěvek od nostalcomp »

Jak píše David, základem je zapnout v IDE výpis podrobných informací při uploadu:
File - Preferences - Show verbose output during - upload
Tam se toho dá vyčíst opravdu hodně a už mě to párkrát zachránilo. Ale člověk musí mít trochu ánung o tom, co to hlásí.
Vendys
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2024, 13:27

Re: Zprovoznění esp

Příspěvek od Vendys »

Asi dělám něco špatně. zapnul jsem to a zatím mi to ukazuje uplně stejně. Arduino podporu nevím nejsem si jistý ale co ale nahrával jsem tam nějaké ty součásti pro funkčnost ESP32. a jak mam pohlídat správnou adresu aby tam byly správně mezery? nic jsem nikam myslím ručně nezadával. mužem to raději udělat znovu. mužu poprosit o nějaký návod jak to instalujete. abych to podle toho návodu vyzkoušel udělat a odstranil nějaké chyby.. které jsem mohl udělat? zítra se na to mrknu.
MartinL
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovoznění esp

Příspěvek od MartinL »

Já bych doporučoval, když už máme ten internet, tak ho občas použít. Strýček google mi na dotaz "esp32 instalace arduino" vyhodí celkem relevantní odpovědi. Namátkou pěkný popis: http://kabinet.fyzika.net/ESP32/ESP32-I ... no-IDE.php
nostalcomp
Příspěvky: 26
Registrován: 24 říj 2023, 18:45

Re: Zprovoznění esp

Příspěvek od nostalcomp »

Super článek! Přihodím odkaz na jejich hlavní stránku s rozcestníkem. Archivuju si to pro případ, kdybych se někdy chtěl posunout na vyšší úroveň bytí a začít používat něco co má v datovém slově víc jak 8 bitů. Což v nejbližší budoucnosti nepředpokládám :)
Vendys
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2024, 13:27

Re: Zprovoznění esp

Příspěvek od Vendys »

Ahoj tak jsem nainstaloval z návodu a zaškrtl podrobnější vypisování problému. a vypsalo mi to tohle. FQBN: espressif:esp32:esp32
Using board 'esp32' from platform in folder: C:\Users\bod83\Documents\Arduino\hardware\espressif\esp32
Using core 'esp32' from platform in folder: C:\Users\bod83\Documents\Arduino\hardware\espressif\esp32

cmd /c if exist "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\sketch_may8a\\partitions.csv" COPY /y "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\sketch_may8a\\partitions.csv" "C:\\Users\\bod83\\AppData\\Local\\Temp\\arduino\\sketches\\82E725CBE905E31303ED42EB2D9D3BFE\\partitions.csv"
cmd /c if not exist "C:\\Users\\bod83\\AppData\\Local\\Temp\\arduino\\sketches\\82E725CBE905E31303ED42EB2D9D3BFE\\partitions.csv" if exist "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\hardware\\espressif\\esp32\\variants\\esp32\\partitions.csv" COPY "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\hardware\\espressif\\esp32\\variants\\esp32\\partitions.csv" "C:\\Users\\bod83\\AppData\\Local\\Temp\\arduino\\sketches\\82E725CBE905E31303ED42EB2D9D3BFE\\partitions.csv"
cmd /c if not exist "C:\\Users\\bod83\\AppData\\Local\\Temp\\arduino\\sketches\\82E725CBE905E31303ED42EB2D9D3BFE\\partitions.csv" COPY "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\hardware\\espressif\\esp32\\tools\\partitions\\default.csv" "C:\\Users\\bod83\\AppData\\Local\\Temp\\arduino\\sketches\\82E725CBE905E31303ED42EB2D9D3BFE\\partitions.csv"
Syst�m nem��e nal�zt uvedenou cestu.
cmd /c IF EXIST "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\sketch_may8a\\bootloader.bin" ( COPY /y "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\sketch_may8a\\bootloader.bin" "C:\\Users\\bod83\\AppData\\Local\\Temp\\arduino\\sketches\\82E725CBE905E31303ED42EB2D9D3BFE\\sketch_may8a.ino.bootloader.bin" ) ELSE ( IF EXIST "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\hardware\\espressif\\esp32\\variants\\esp32\\bootloader.bin" ( COPY "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\hardware\\espressif\\esp32\\variants\\esp32\\bootloader.bin" "C:\\Users\\bod83\\AppData\\Local\\Temp\\arduino\\sketches\\82E725CBE905E31303ED42EB2D9D3BFE\\sketch_may8a.ino.bootloader.bin" ) ELSE ( "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\hardware\\espressif\\esp32/tools/esptool\\esptool.exe" --chip esp32 elf2image --flash_mode dio --flash_freq 80m --flash_size 4MB -o "C:\\Users\\bod83\\AppData\\Local\\Temp\\arduino\\sketches\\82E725CBE905E31303ED42EB2D9D3BFE\\sketch_may8a.ino.bootloader.bin" "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\hardware\\espressif\\esp32/tools/esp32-arduino-libs/esp32\\bin\\bootloader_qio_80m.elf" ) )
exit status 1

Compilation error: exit status 1
nostalcomp
Příspěvky: 26
Registrován: 24 říj 2023, 18:45

Re: Zprovoznění esp

Příspěvek od nostalcomp »

Myslím, že se něco podobného řeší zde: https://github.com/espressif/arduino-esp32/issues/8502
DavidO
Příspěvky: 1168
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Zprovoznění esp

Příspěvek od DavidO »

Zjevně neexistuje soubor "C:\\Users\\bod83\\Documents\\Arduino\\hardware\\espressif\\esp32\\tools\\partitions\\default.csv". Ten by měl být součást toolchainu pro ESP32, když ho to při kompilaci chce, tudíž to vypadá jako nesprávně nainstalované nebo po správné instalaci nějak zmršené. Ale nevíme, jak jsi to instaloval (ani podle jakého návodu a jestli opravdu přesně podle něj) anebo co se s tím dělo po instalaci, takže těžko radit, co s tím. Podívej se aspoň, jestli existuje ten adresář (normálně ve Windows se tam doklikej) a co v něm je.
(já mám podporu pro ESP32 v Arduinu nainstalovanou a funguje mi to a ten soubor default.csv mám taky, ale mám ho někde úplně jinde. Ale to nemusí být ta závada, zjevně mám úplně jinou instalaci jak Arduino IDE, tak podpory pro ESP32 (protože jednak mám IDE dost historické a i podporu pro ESP jsem instaloval velmi dávno a dost možná z úplně jiného zdroje).
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět