SPIKE

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1388
Registrován: 04 led 2016, 17:18

SPIKE

Příspěvek od fulda »

Asi by se mohlo trochu rozšířit jméno skupiny.

Oficiálně podporované ovládání Technic Power Up externím počítačem Raspberry Pi

Stavebnice SPIKE Prime expansion set byla tiše vydaná postupně ve dvou verzích: 45680 a 45681. Ta novější se liší tím fialovým rámečkem se zvláštní mřížkou. Ano, ta je oficiálně určená k přišroubování počítače Raspberry Pi.

To ale není všechno, to hlavní teprve přichází: oficiálně ve spolupráci LEGO a Raspberry Pi vyšla rozšířující deska umožňující připojení LEGO motorů a senzorů k RPi: Raspberry Build HAT a k ní knihovna v Pythonu ovládající jednotlivé LEGO díly.
K rozšiřující desce a její knihovně je samozřejmě dokumentace online. Je i zdokumentovaný komunikační protokol mezi RPi a Build HAT, je krásně textový. Tak mě napadlo, že by tím pádem šlo ovládat ten build hat nejen z RPi ale i z počítače, z telefonu nebo Arduina. Ale člověk by přišel o komfort té knihovny pro Python.

Koho by to zajímalo, tak tady je oznámení produktu včetně poděkování všem, kdo se o tento revoluční projekt zasloužili, i konkrétní lidé ve firmě LEGO.
Praktická informace je, že ta rozšiřující deska se dá koupit i přímo v ČR. Např. na rpishop.cz je ale označená jako výprodej, tak aby nám ji nevyprodali dřív než si té revoluce všimneme >:D
Obrázek
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět