1. projekt Vozítko

Pochlubte se svým robotem ostatním!
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: 1. projekt Vozítko

Příspěvek od Dex »

Tohle nemá s arogancí nic společného. Chceš-li smysluplně poradit, musíš umět správně formulovat otázku. Za mých mladých let se tohle učilo nejpozději na střední škole. Proč jsi třeba hned v úvodu nevložil (okomentovaný!) zdroják? Máme tu na to i ikonku, pátou zleva. A hodil by se i nějaký náčrtek, co jsi kam zapojil.

Jinak ti nikdo poradit nedokáže, i kdyby chtěl a to ani s Arduinem.

O nikom, kdo by ovládal C++ v 1. třídě jsem neslyšel, většina z nás začínala nějakým Basicem či asm, později Pascal či C (nikoliv C++). Už jsem ti říkal, že vymlouvat se tady na věk nemá smysl ;)

Třeba teď v sobotu bude Arduino Day a je tam i workshop o Arduinu. Jestlipak už jsi přihlášen? :lol:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. projekt Vozítko

Příspěvek od gilhad »

Já se ve školách dostal k počítačům až na vysoké a měli jsme FORTRAN na děrnoštíkovém počítači. Děrovačka pochopitelně nepopisovala ...

(Jo, soukromě jsem tehdy už zkusil cosi v BASICu a Pascalu, ale nic moc ... )
luger
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2023, 18:25

Re: 1. projekt Vozítko

Příspěvek od luger »

Už je to nějaký měsíc co jsem se naposledy ozval - ale docela jsem pokročil.
Přes počáteční testování serv motorů senzorů atd... se mi docela podařilo naprogramovat (byla to fakt fuška ) "domácího mazlíčka".
Obrazně :
- hodím vozítko do prostoru
- testuje přítomnost pohybu (PIR) - pokud se několikrát opakuje - pozor vetřelec !! :)
- vetřelec je v baráku !!!!
- rozjedu se a začnu testovat okolí. Nesmím narazit.
- provedu asi 30 kroků pojíždění tam a jinde a zase jinde
- zastavím vozítko a čekám na další pohyb "vetřelce" (PIR)
- jakmile se objeví - utíkám

Ještě tam mám možnost ovládání světlem(baterkouy) a zvukem (třeba pískání) (souběžně s hlavním ovládáním !! takže když se vozítko někde zasekne tak na něj posvítím nebo písknu a ono se vysvobodí a pokračuje dál . Dobrý ne ?
luger
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2023, 18:25

Re: 1. projekt Vozítko

Příspěvek od luger »

Opět zdravím

Prozatím jsem vytvořil toto: YT ""
Teď jsem to osadil kamerou Huskylens a učím se dostat data do Arduina. Zatím nic moc. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti ?
Odpovědět