Profilic PL2303 USB to TTL

Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Profilic PL2303 USB to TTL

Příspěvek od Dex »

Tušil jsem, že to někdo povolanější popíše podrobně :D

Ještě dodám, že na programování PICAXE potřebuješ RS-232 a dle mých skromných zkušeností to není nijak extra háklivé na přesná napětí dle normy (pro úplnost raději doplním, že teď se bavíme o PICAXE, u spousty jiných zařízení je to jinak!) není.

Ovšem až bude PICAXE naprogramovaný, tak s jeho "sériákem" (já vždy používal jen hserin/hserout) už se pak naopak potřebuješ bavit přes TTL úrovně. Budeš-li ho napájet 5 V, tak TTL doporučuju také v 5 V.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Profilic PL2303 USB to TTL

Příspěvek od daton »

Jo tak ted už mi je to jasnější. Tedy pokud se to bude programovat tak tam musí být napětové úrovně vyšší než 5V a nižší než nula no a dále už jen v TTL. Fakt je že já programuji spiš jen koncová zařízení, která dál nic neposílají a tak tato forma už pro mě není relevantní. Konkrétně jsem s 08M2 naprogramoval regulátor ze solárních panelů s fety asi do 20A ale není tam uplně logika MPPT ale není to jen klasické PWM něco mezi a pak taky regulátor vzduchotechniky solárního teplovzdušného systému.
Dík za objasnění situace okolo programování Picaxe.
Fajn je že ostatní vyvojové moduly a procesory si vystačí jen s TTL. :D
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Profilic PL2303 USB to TTL

Příspěvek od daton »

Ahoj
tak kamarád mi pujčil kabel nějaký Axagon tento
https://www.czc.cz/axagon-usb2-0-seriov ... gJLo_D_BwE

no a funguje bezvadně. Ve správci zařízení mi píše že je to PL2303 TA.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Profilic PL2303 USB to TTL

Příspěvek od Dex »

Jo tenhle tu taky někde mám a tuším že fungoval :-)

Je to jednoduchý, to co jsi koupil má s velkou pravděpodobností falešný čip (a nebo nějaký jiný než je uvedeno v popisu).

Btw kde jsi to koupil?
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Profilic PL2303 USB to TTL

Příspěvek od daton »

Ten co jsem měl už asi 15 let a co mi chodí na XP je AU0028 a koupil jsem ho v Ostravě tuším nějaký store24 nebo tak něco. Ten měl ovladače jen pro XP a na ostatním to prosté nechodilo. A ted už nemohu sehnat ani ten ovladač na XP.
Ten axagon mám půjčený ale asi ho koupím v czc.
Ty moduly co jsem měl jsou z činy ale ty chodí jen jako TTL.
Odpovědět