Spamhouse list zabrání v odeslání mého příspěvku

Odpovědět
tomasp
Příspěvky: 55
Registrován: 15 dub 2014, 23:01

Spamhouse list zabrání v odeslání mého příspěvku

Příspěvek od tomasp »

Ahoj,
jako přihlášený uživatel jsem napsal odpověď na dotaz na fóru, ale při odeslání mi to napsalo, že moje IP adresa je na seznamu spamhaus.org a že mám smůlu.
Mám DSL přes O2 a zítra dostanu zcela jistě zase jinou IP. Na to, jestli je nebo není v nějakém seznamu, nemám vůbec žádný vliv. Navíc, jak jsem už uvedl, byl jsem přihlášený.

Takové omezení se mi zdá přehnané.

Díky

Tom

PS: tenhle příspěvek a zmíněnou odpověď jsem mohl odeslat proto, že jsem se přihlásil na VPN
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Spamhouse list zabrání v odeslání mého příspěvku

Příspěvek od Dex »

Asi bych potřeboval screenshot, kde přesně a co to napsalo. Zrovna Spamhaus je myslím docela seriózní záležitost, nic obskurního ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
tomasp
Příspěvky: 55
Registrován: 15 dub 2014, 23:01

Re: Spamhouse list zabrání v odeslání mého příspěvku

Příspěvek od tomasp »

Neříkám, že je obskurní, jenom že IP adresy se normálnímu uživateli furt mění. A jsem přihlášený, nijak zvlášť nový uživatel. To je ale asi dané možnostmi phpBB.

Přikládám screenshot pokusu o odpověď na toto vlákno (Post Reply -> Submit)
Your IP 80.250.30.198 has been blocked because it is blacklisted. For details please see http://www.spamhaus.org/query/bl?ip=80.250.30.198.
Zase tolik mě to nepálí, ale mohlo by to překvapit někoho dalšího.

Tom
Přílohy
robodoupePostBlocked.jpg
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Spamhouse list zabrání v odeslání mého příspěvku

Příspěvek od Dex »

Jj tak už vím o co jde.

V první řadě gratuluji, jsi první "Good man", které ho to za těch pár let provozu fóra chytlo :D

Jedním z obraných mechanismů fóra (phpBB) je kontrola IP adresy uživatele při registraci a při přispívání na službách spamcop.net a spamhaus.org. I když se to nezdá, tak pořád se sem někdo dobývá a tohle dost pomáhá.

Na přihlášené uživatele se to aplikuje pro případ kompromitace účtu a nelze to samostatně vypnout.

Pokud by to zlobilo více lidem, tak to asi budu muset vypnut, i když z toho nebudu nadšený, ale zatím to považuji za anomálii. Btw může ti to zlobit i jinde, protože podobnou kontrolu používají třeba některé zahraniční eshopy atp.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět