První vlaštovka

Odpovědět
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

První vlaštovka

Příspěvek od jrt »

Merkur a Micro:bit. Držím palce, ať se jim daří i dále.
Microbit_Merkur.jpg
jrt
Vladimir66
Příspěvky: 385
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: První vlaštovka

Příspěvek od Vladimir66 »

pro Merkur mám slabost ale doufám, že tento prototyp je hodně vzdálen finální verzi stavebnice.
minimálně ten microbit by měl být horizontálně! a ochráněn proti mechanickému poškozeni (např při pádu apod.)
a doufám, že ten caster (opěrné kolo) není jen nějaký kluzný kus čehosi.
jinak jsem samzořejmě rád, že se Merkur snaží posunout dopředu. Jen to nechce posunovat ale šlápnout na plyn..
-V66
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: První vlaštovka

Příspěvek od jrt »

Vladimir66 píše: 16 kvě 2017, 18:45 minimálně ten microbit by měl být horizontálně! a ochráněn proti mechanickému poškozeni (např při pádu apod.)
Micro:bit + deska motorového driveru jsou originály z Anglie, takže se s tím budeš muset smířit. To víš, je to zadarmo, tak se s tím nikdo nepárá...
Ale, jak jsem pochopil z manuálu, ten micro:bit jde do desky driveru zasunout v obou polohách, čili počítá se i s námi sklerotiky. :D
a doufám, že ten caster (opěrné kolo) není jen nějaký kluzný kus čehosi.
Těžko říct, ale myslím, že je tam to, co bylo zrovna po ruce. Tuším, že celý podvozek je tak stvořen. Ovšem na druhou stranu, ukazuje to variabilitu stavebnice Merkur a taky to, že to jde, když se chce.
jinak jsem samzořejmě rád, že se Merkur snaží posunout dopředu. Jen to nechce posunovat ale šlápnout na plyn...
Buď rád, že se k něčemu takovému vůbec vybičovali... Uvidíme, jak se jim bude dařit dále.

V sobotu 20. 5. bude na Robodoupěti k vidění nejen micro:bit, ale i Dexova DoDa, která jím je (bude?) řízena mobilní aplikací Bluetooth Device Control
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: První vlaštovka

Příspěvek od Dex »

V sobotu 20. 5. bude na Robodoupěti k vidění nejen micro:bit, ale i Dexova DoDa, která jím je (bude?) řízena mobilní aplikací Bluetooth Device Control
DoDu přivezu - rychlé foto z mobilu:
DoDa-uBit-2017-05-16.jpg
Řízena ale bude zatím jen jednoduchou aplikací bitty game controller, která je určená přímo (a pouze) pro micro:bit. Bohužel umí posílat jen stavy tlačítek a není nijak konfigurovatelná, ale za ty peníze... ;)

Na podpoře micro:bitu přímo v BDC se pracuje a nebude to dlouho trvat. Jakmile to bude, určitě dáme vědět :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět