MICROBIT PRIPOJENIE na LED MAX 7219

Tomas
Příspěvky: 38
Registrován: 10 čer 2021, 20:07

Re: MICROBIT PRIPOJENIE na LED MAX 7219

Příspěvek od Tomas »

ešte by som sa vrátil ku tým displejom do programu som musel zadať počet kociek 15 ale pritom ich mám iba 9 a zobrazuje mi text :) ale pomaly zvlaštne
Naposledy upravil(a) Tomas dne 04 srp 2021, 22:41, celkem upraveno 2 x.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: MICROBIT PRIPOJENIE na LED MAX 7219

Příspěvek od DavidO »

Psal jsem to už, ale asi jsi to nepostřehl. Tak to zvýrazním. MÁŠ ŠPATNĚ NAPÁJENÍ!
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Tomas
Příspěvky: 38
Registrován: 10 čer 2021, 20:07

Re: MICROBIT PRIPOJENIE na LED MAX 7219

Příspěvek od Tomas »

ako súvisi rýchlost textu s napajánim
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: MICROBIT PRIPOJENIE na LED MAX 7219

Příspěvek od DavidO »

Například s nižším napájením a nižšími napěťovými úrovni signálů se může stát, že MAX některé signály nerozpozná jako signály. Opakuji a zvýrazňuji, protože to jsi zřejmě přehlídnul i teď po upozornění: MAX 7219 má ve specifikaci určené pracovní napětí 4-5.5V, takže napájet ho jen 3.3V není dobře a těžko říct, jak pak bude fungovat.

Dále, je nutné napájet moduly dostatečným proudem (to jsem taky zmínil - "navíc budou mít LED i nějakou spotřebu", ale i to zjevně nebylo postřehnuto).
Kontrolní otázky:
A. Jaký proud jsi schopen dodat do toho řetezu modulů?
B. Kolik tam je celkem LED?
C. Jaký odběr má jedna LED?
Jestli A < B*C, tak máš problém.

Potíže vzniklé špatným napájením se pak mohou projevovat například takto: "akurat to neroluje", "nechce zobrazovať reťazec", "jedni slabšie druhé silnejšie", "SVIETI CELE A BLIKÁ", "maximálne mi ide len 6 kociek ak zapojím viacej a zadam do programu počet stále mi ide len 6", "2 na konci a 2 v strede vynechá", "som musel zadať počet kociek 15 ale pritom ich mám iba 9 a zobrazuje mi text :) ale pomaly zvlaštne" a podobně.

Chceš-li, aby to fungovalo, odstraň chyby. V napájení máš chyby zcela jistě, takže aby to fungovalo správně, odstraň je a pak hledej další. Jestli je odstranit nechceš, tak to je tvůj problém, ale pak se tu neptej, co je špatně. Už jsem ti několikrát napsal, co je určitě špatně a ty to stále ignoruješ.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Tomas
Příspěvky: 38
Registrován: 10 čer 2021, 20:07

Re: MICROBIT PRIPOJENIE na LED MAX 7219

Příspěvek od Tomas »

Rolovanie ide VPOHODE dal som že
DEALY 0 a AT THE END WAIT 500
Tomas
Příspěvky: 38
Registrován: 10 čer 2021, 20:07

Re: MICROBIT PRIPOJENIE na LED MAX 7219

Příspěvek od Tomas »

akurát má malú pamäť microbit :(
Odpovědět