ESP8266 quick start guide

Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: ESP8266 quick start guide

Příspěvek od fulda »

Dex píše: 23 zář 2021, 09:42 Pokud jde o ten druhý sériák, tak to bude nejspíš v Arduinu "Serial1" - tak nějak to píšou i tady https://tttapa.github.io/ESP8266/Chap04 ... oller.html
Asi potřebuji víc dokumentace. Tedy možná, že taková neexistuje, ale já bych jí chtěl :)

Potřeboval bych komunikovat se zařízením, které komunikuje sériovým portem, ale devítibitově. Arduino defaultně ovládá jen osmibitovou komunikaci, já bych ale potřeboval i ten devátej bit. Vím, že to je v některých SoftwareSerial, ale na armu jsem to dokázal naroubovat na hardwarový serial a to bych rád i tady.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: ESP8266 quick start guide

Příspěvek od Dex »

Kdysi jsem kdesi ;) četl, že to hardware nepodporuje a jediná cesta vede přes úpravu sw sériáku. Třeba bude někdo vědět víc, ale nevím, je to už dneska docela specialitka ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: ESP8266 quick start guide

Příspěvek od fulda »

Dex píše: 23 lis 2021, 21:15 Kdysi jsem kdesi ;) četl, že to hardware nepodporuje
Dexi,měl by jsi se nad sebou zamyslet. Dávat takové nepěkné odpovědi. Nemohl by jsi být trochu pozitivnější?
Dex píše: 23 lis 2021, 21:15 a jediná cesta vede přes úpravu sw sériáku.
Tady bych si dovolil mírně nesouhlasit. Já bych řekl, že "ta jednodušší cesta" vede přes SW sériák. Ale rozhodně nebude jediná.
Dex píše: 23 lis 2021, 21:15 Třeba bude někdo vědět víc, ale nevím, je to už dneska docela specialitka ;)
Je to specialitka velmi hojně používaná v průmyslových sběrnicích, ve světě PC to zazdili windows 3.1, které přestali 9bit komunikaci podporovat a ona tak nějak odumřela a nahradilo jí spoustu protokolových převaděčů a konvertorů. To je ale moc fylozofická debata a tam jsem jít nechtěl.

Zjistil jsem, že Hristo Gochkov ví o něco víc. To co ví, to sepsal do Peripheral registers exposed in more AVR style for esp8266.
Tam se zhruba od řádku 188 věnuja UARTu; a na řádcích 279-282 je v podstatě to co mne zajímá. Z toho se dá určit, že UART jako takový si o sobě myslí, že pracuje s 5-8 bit daty, ale ještě je možné zapnout jeden bit, kterému říká parita. Tím se dá docílit právě té 9bit komunikace. Ale je to docela "wopruz", protože tento bit se počítá z obsahu datového slova, takže člověk musí neustále přepočítávat efektivní data a neustále měnit paritu. Což kazí celkový dojem z programu.

Jdu hledat nějakou dokumentaci, ze které Hristo Gochkov čerpal.

Edit:
Trochu lidštější popis téhož je v Technical reference. Ale je to stejně smutné čtení. Prostě to FIFO je jen osmibitové.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět