Machinekit

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Machinekit

Příspěvek od jrt »

Na listopadovém Malostranském robodoupěti by mohla zaznít přednáška s názvem: "Machinekit - základní informace", která by v budoucnu pokračovala seriálem o tvorbě aplikací v tomto prostředí.

Pokud máte zájem se přednášky, doprovázené praktickými ukázkami, na listopadovém Malostranském Robodoupěti zúčastnit, přihlaste se:

CHCI SE ZÚČASTNIT ÚVODNÍ PŘEDNÁŠKY O MACHINEKITU
jrt
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Machinekit

Příspěvek od pgerla »

Smysl tohoto projektu je? Mě to příjde jako ztráta času tvořit néjake GUI, abych k němu "kupoval" HW, když ve výsledku to nebude kompatibilní s CAD/CAM který stáhnu (koupím) od jiného dodavatele.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Machinekit

Příspěvek od jrt »

Jaký je vůbec smysl života, když nakonec stejně umřeš...?
jrt
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Machinekit

Příspěvek od pgerla »

smyslem života je zachování života. Všichni až na vyvolené jednou umřeme. Pracuju 13 roků u CNC strojů a nejlépe fungují TY u kterých výrobce HW spolupracuje s programátory CAM softwaru. Všechny univerzální CAD/CAM slabinu v tom, že nerespektují /neznají fyzikální síly HW CNC stroje. Je to kompromis a zbytečné problény ve výrobním procesu. Takže za mě (ověřeno v praxi) podobnýni SAMO doma tvořeným GUI a lepením HW k cizímu SW je ztráta času. To jde pronrhat život příjemněji.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Machinekit

Příspěvek od jrt »

Jestli to tedy dobře chápu, znamená to, že s tebou na přednášce o Machinekitu nemáme počítat? :D
jrt
rollfree
Příspěvky: 3
Registrován: 27 říj 2016, 16:58

Re: Machinekit

Příspěvek od rollfree »

pgerla píše:Smysl tohoto projektu je? Mě to příjde jako ztráta času tvořit néjake GUI, abych k němu "kupoval" HW, když ve výsledku to nebude kompatibilní s CAD/CAM který stáhnu (koupím) od jiného dodavatele.
Skutecne vis o cem mluvis?
Nazvat LinuxCNC/Machinekit zbytecnymi projekty - to uz chce poradnou davku ignorance.

Pro poradatele: bude prosim z prednasky video? Bylo by moc fajn to videt, ale jsem dost zdaleka.
Diky.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Machinekit

Příspěvek od pgerla »

JRT držet místo mi nemusíš, je to pro mě do Prahy daleko. Což neznamená, že by mě téma nezajímalo. Zajel bych se podívat třeba do Prostějova. Na Moravě nic zajímavého není. No Hranice na Moravě tam jednou za čas akce na škole je, pak už jen významná železniční křižovatka a cihelna.

Jo vím o čem píšu. Je to jako slepenina kdy motor dodá Siemens, data jdou optikou, silové signály kabelem, rám svařil ital z čínského plechu, CAM software napsal francouz a data z CADu jsou z CATIE.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Machinekit

Příspěvek od DavidO »

pgerla píše:Smysl tohoto projektu je?
Ano, je.
pgerla píše:Mě to příjde jako ztráta času tvořit néjake GUI, abych k němu "kupoval" HW, když ve výsledku to nebude kompatibilní s CAD/CAM který stáhnu (koupím) od jiného dodavatele.
V posledním odstavci odkazovaných stručných informací o Machinekit se píše, že jednak Machinekit není CAD/CAM a také, cituji, "Všechny tyto programy je ale možno do vlastního programu, vyvíjeného pomocí nástrojů Machinekitu, snadno začlenit. (Žádný z těchto programů není problém nainstalovat na Machinekit)". Tak vo co teda jako gou? Jestli není kompatibilní s nějakým úplně jiným konkrétním produktem a chcete ho použít, no tak si ten jiný nestahujte (nekupujte) ale stáhněte si (kupte) takový, který bude kompatibilní. A když trváte na tom jiném, no tak se nezabývejte Machinekitem, ale proboha co Vás vede k tomu, že tady tvrdíte, že vyvíjet Machinekit je ztráta času?? To podle Vás vždy musí být produkt A kompatibilní s libovolným jiným produktem B a když není, tak je ztrátu času vyvíjet A?? :lol:
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Machinekit

Příspěvek od pgerla »

DavidO píše:co Vás vede k tomu, že tady tvrdíte, že vyvíjet Machinekit je ztráta času?? To podle Vás vždy musí být produkt A kompatibilní s libovolným jiným produktem B a když není, tak je ztrátu času vyvíjet A?? :lol:
Vede mě k tomu 13 let zkušeností s CNC, kdy si vedení firmy myslelo, že nákupem "univerzálního sw CAM" ušetří peníze.

Projek Machinekit je v bleděmodrém to samé, jen se nekompatibilita přesunuje o úroveň níže ;)
Vyvýjet jen část stroje .... jsou bezesné noci někoho jiného.
Tak aspoň Vám hezké sny.
rollfree
Příspěvky: 3
Registrován: 27 říj 2016, 16:58

Re: Machinekit

Příspěvek od rollfree »

pgerla píše:Vede mě k tomu 13 let zkušeností s CNC
Tak to je opravdu smutné. Dělat něco 13 let a nepochopit základní principy...

Ale hlavu vzhůru, nezoufej. Možná ti za dalších pár let docvakne, co s čím je vhodné kombinovat a co ne. A hlavně proč.
Odpovědět