Inkscape gcode xy plotter servo

Odpovědět
Milops3
Příspěvky: 51
Registrován: 09 kvě 2013, 20:51

Inkscape gcode xy plotter servo

Příspěvek od Milops3 »

Zdravim
muze mi nekdo poradit jakym zpusobem z inkscapesu vygenerovat gcode pro xy plotr se servem pro pero na malovani ?
JFU laser tool ma predvolby pro srvo presne co potrebuju ale zase je to pro laser, potreboval bych pro malovani... tzn v pripade "L" odshora dolu z leva do prava odjezd

za dalsi kdyz si stahnu nejakej "doplnek" do inkscape tak vsechny maj soubory dxf_input,servo,laser... pak se prepisujou a ten posledni mi znefunkcni ten predeslej, jestly to jde nejak osetrit... ?

Diky
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Inkscape gcode xy plotter servo

Příspěvek od fulda »

moc nerozumím tomu, co od toho čekáš? jak se projevuje to co potřebuješ?
Všechny tyhle doplňky jsou variace na téma dxf_export, které je vhodný řešený příklad. Pokud je někdo obzvlášť líný, tak modifikuje tu příkladovou knihovnu a pak jeho doplněk znefunkční ty ostatní. Ne to je jednoduchá rada - dívej se, co ten který doplněk přepisuje a vyhýbej se takovým, které přepisují to co už v Inkscape bylo.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Milops3
Příspěvky: 51
Registrován: 09 kvě 2013, 20:51

Re: Inkscape gcode xy plotter servo

Příspěvek od Milops3 »

takze,v pripade "L", mi to L obrizne viz priloha leva cast, potreboval bych to jen "nakreslit" priloha prava cast
el.JPG
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Inkscape gcode xy plotter servo

Příspěvek od fulda »

a-ha, tak to je spíš nepochopení toho, jak vznikají fonty. Font je normálně obkreslený a vyplněný objekt. U fontu si můžeš dát výplň jinou barvou než obrys.
To co hledáš se jmenuje single line font nebo také single stroke font.
Práce s nimi není tak jednoduchá.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Milops3
Příspěvky: 51
Registrován: 09 kvě 2013, 20:51

Re: Inkscape gcode xy plotter servo

Příspěvek od Milops3 »

diky , text funguje ,udelal jsem to pres "Hershey Text" ..s nakym doplnkem eggbota

a importovanej obrazek jde taky nejak ? o ten mi slo predevsim, to L bylo spis jako priklad ..
kitty.JPG
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Inkscape gcode xy plotter servo

Příspěvek od fulda »

zase nevím co je cílem?
Ten obrázek je tvořený čárama, které jsou vyplněné. Kreslítka tohoto typu neumí vyplňovat, takže buď chceš dodělat výplň, to se dá třeba Hatchem a nebo chceš změnit malování, pak to asi budeš muset udělat ručně.
Podívej se na nějaké návody na eggbot, tam je spoustu věcí vyřešeno.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Inkscape gcode xy plotter servo

Příspěvek od fulda »

Ještě mne napadlo, manželka mi dovolila příští sobotu vycházky, takže budu na robodoupěti, můžeme si udělat grafické okénko.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Milops3
Příspěvky: 51
Registrován: 09 kvě 2013, 20:51

Re: Inkscape gcode xy plotter servo

Příspěvek od Milops3 »

cilem je to co nakreslim v inkscape tak plotr "okopiruje " , viz to L nebo H Kitty, misto cary zvenku a uvnitr tak jedna uprostred ...
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Inkscape gcode xy plotter servo

Příspěvek od fulda »

Tak to se dá udělat buď tak, že tu kity překreslíš, nebo se třeba pokusíš jí nějak převést, třeba tak, že si z ní uděláš bitmapu a pak si jí vektorizuješ metodou středové čáry. Ale dost se ti u toho poškodí.
Nebo jí třeba nahraď vlnovkou.
Nebo si najdi nějaký obrázek, který je rovnou jako jedna čára.

Pro začátek začni sledovat, z čeho se tvé obrázky skládají. Označ vše, dej výplň průhlednou a obrys černou, tím víc poznáš, z čeho se obrázek skládá.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět