postprocesor

Odpovědět
3DSOU
Příspěvky: 11
Registrován: 31 bře 2020, 23:34

postprocesor

Příspěvek od 3DSOU »

Narazil jsem na problém s postprocesorem. Zabývám se výrobou nábytku a před nějakou dobou jsme si pořídili cnc frézku viz(https://files.hoechsmann.com/lexikon/pd ... df?lang=cz). K ní jsme si pořídily program (https://www.corpussoftware.cz/) Ve kterém je možné připravit obrábění jednotlivých dílců a generovat NC kod pro stroj.

Ale narazil jsem na problém ,kdy se mi nelogicky některé díly zrcadli a tudíž když si toho při výrobě nevšimnu ,mám vyrobený zmetek.

Již to řeším několik měsíců s dodavatelem programu, ale po začátku kdy se tvářily,že nerozumí co chci. Až po současný stav kdy nekomunikuji vůbec.

Nenašel by se tu někdo kdo by mi dokázal poradit?

Zároveň bych připojil druhý dotaz.
Jelikož se mi všechny tyto stroje moc líbí, hraju si s 3d tiskem a tak nějak jsem se to naučil uživatelsky ovládat. Zajímalo by mě i jak to celé vlastně funguje. Byl jsem se mezi vámi podívat na robodoupěti a to mou zvědavost ještě posílilo. Ale s elektronikou nemám žádné zkušenosti.

Není v Praze nějaký kroužek (kurz) pro dříve narozené kde by se daly nabrat zkušenosti s elektronikou případně mechatronikou?
Popřípadě i nějaká literatura pro úplné začátky.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: postprocesor

Příspěvek od jrt »

Kdybys tenhle dotaz vznesl přímo na Robodoupěti, tak jsme ho tam rovnou mohli konzultovat s pár odborníky. Pošli výkres, ze kterého generuješ data pro stroj a který se ti zrcadlí, pak uvidíme, co dál.

Kroužek mechatroniky a elektroniky pro starší a pokročilé je právě Robodoupě. Pokud máš nějaký konkrétní dotaz, tak ho vznes tady a buď ho dokážeme vyřešit přímo ve fóru, nebo ho budem řešit až na Robodoupěti, ale budem na to řešení připraveni. Pokud jde spíš o něco obecného, tak na to téma můžeme připravit krátkou přednášku / seminář (to víš, akademická půda), pokud toho budeme samozřejmě schopni.

3D tiskárna na MFF UK je, 3D tiskaři taky, tak můžete konzultovat do bezvědomí... :)

Hlavně pamatuj: Nejsou blbé dotazy, jen blbé odpovědi a v nejhorším ten, kdo se zeptá je za hlupáka pět minut, ale kdo se nezeptá, zůstane hloupý zbytek života. :D
jrt
3DSOU
Příspěvky: 11
Registrován: 31 bře 2020, 23:34

Re: postprocesor

Příspěvek od 3DSOU »

Právě že byli na roboupěti odborníci a opakovaně jsem se nedokázal spojit s prodejcem corpusu mě přimělo hledat pomoc tady.

S podklady je to trochu složitější. Není to jen nějaký výkres v DWG či tak něco.
Pokusím se to nějak dát do srozumitelné podoby.
Odpovědět