DPH od července a ebay

Odpovědět
fwd
Příspěvky: 24
Registrován: 18 kvě 2019, 21:51

DPH od července a ebay

Příspěvek od fwd »

Ahoj,
vím, že třeba na Ali se dá najít zboží z evropských skladů.
Ale dneska jsem narazil na stručnou větu, že ebay zařizuje dph za zákazníky a odkaz:
https://pages.ebay.com/vat-eu/
Chápu to tak, že ebay bere povinnost platit dph do 150 EUR za zákazníka a při platbě započítá už DPH a nemusím provádět žádné další papírování a platit poště ten "manipulační poplatek".
Chápu to dobře? Už jste to někdo vyzkoušel?
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: DPH od července a ebay

Příspěvek od DavidO »

Mělo by to tak být. Když to bude do 150€, tak při finalizaci objednávky na eBay bude vyčíslená DPH (podlě mě "navíc" k ceně, kterou vidíš v nabídce obchodníka, ale každopádně ještě před zaplacením), ty eBay zaplatíš rovnou celou čásku včetně DPH a měli by ti to pak doručit už běž dalších opruzů. Trochu problém je jen ten podmiňovací způsob - jak to prakticky provede Česká pošta, těžko předjímat, ostatně i na eBay je na té odkazované stránce úplně dole kouzelná poznámka:
**Please note that there might be a separate charge from postal operators.

Teď od začátku října by to navíc už mělo být konečně nějak srovnané. Do 150 EUR ceny zboží se platí jen DPH a je osvobozené od cla. Nad 150 DPH i clo, ale to je u řady položek 0%. Celní řízení si buď uděláš sám, nebo se necháš zastoupit (a za to pochopitelně zaplatíš).
Tady je vyjádření celníků: https://celnicka.cz/clanky/co-se-meni-od-1-10-2021, doporučuju přečíst, jsou tam popsané různé možnosti.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
fwd
Příspěvky: 24
Registrován: 18 kvě 2019, 21:51

Re: DPH od července a ebay

Příspěvek od fwd »

Díky za reakci. Tak to chápu i já. Jenom jsem si nevšiml toho, že postal operátor může....
Myslel jsem, jestli to už někdo neprošťouchl :D Nevyzkoušel.
fwd
Příspěvky: 24
Registrován: 18 kvě 2019, 21:51

Re: DPH od července a ebay

Příspěvek od fwd »

Tak zde dnes vyšla v podstatě odpověď.
I když to ebay nebo Ali zaplatí za nás, nevyhneme se určitému "digitálnímu papírování". :x
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: DPH od července a ebay

Příspěvek od Dex »

To je otázka, protože těch pár věcí co jsem v poslední době objednával z Ali procházelo celnicí v Belgii. Na EU trh to tedy vstoupilo tam a k nám to dorazilo už jako zásilka v rámci EU.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět