kleště na pinheadery

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

kleště na pinheadery

Příspěvek od fulda »

Mám takový problém, že pořádně nevím jak se zeptat.

Chtěl bych si koupit kleště na ty konektory co se dávají na 2,54mm pinheadery. Tedy v řeči děsu je to konektor BLS, ve sloní řeči je to konektor KONPC-SPK (asi jako že konektor pro PC spíkr).
Původně jsem si je chtěl koupit v děsu TADY. Mám na to i nějaké dárkové poukázky, ke kterým se už ale nehlásí a obchod zrušili, takže jim není ani kam dojít vynadat.

Máte někdo nějakou referenci na "přiměřeně fungující" + "ne příliš drahý" model na takové to domácí žvýkání?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: kleště na pinheadery

Příspěvek od Dex »

Před více jak deseti lety jsem koupil tuším v GME kleště, které vypadají jako tyhle https://www.gme.cz/krimpovaci-kleste-pr ... ny-ewz202b a funguje to spolehlivě. Nevidím ale na té fotce detail těch čelistí, takže těžko říci, je-li to to samé. Barva rukojeti sedí :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: kleště na pinheadery

Příspěvek od fulda »

Fotka s detailem čelistí je celkem řešitelná:
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: kleště na pinheadery

Příspěvek od Dex »

Tohle umím taky :D ale tam není vidět, jestli to má takový zub uprostřed (u kontaktu se to krimpuje na menší průměr než "pacičky" na izolaci).

Jak říkám, vypadá to hodně podobně, ale musel bych to vidět pořádně.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: kleště na pinheadery

Příspěvek od jrt »

HT-213 jsou ty správné.
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: kleště na pinheadery

Příspěvek od Dex »

Hele já to asi taky koupil v Raselu, už je to tak dávno... Každopádně to co nalinkoval Jirka je podle všeho to co mám i já :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: kleště na pinheadery

Příspěvek od DavidO »

Ten obrázek co poslal Fulda NEJSOU kleště na SPK !!!

Tyhle kleště se běžně vyskytují ve dvou mutacích:
IMG_20200910_103908_s.jpg
Správné kleště na běžné piny pro hřebínkové lišty 2.54 (SPK, BLS, pinheader atd.) jsou ty VPRAVO, HT-213 jak psal JRT (v GESu je nemají).
Kleště vlevo (i na fotce od Fuldy, u Rasela i v GESu HT-202 B) jsou na fast-on konektory, to jsou ty konektory se dvěma obloučkama, co se nasazují třeba na Pb akumulátory nebo na kolébkové přepínače, protikus je placka s dírkou. Na běžné hřebínkové piny je nepoužívejte.
Na první pohled vypadají čelisti sice dost podobně, ale na druhý pohled ne. A na první pohled se rozliší tou dolní částí, kleště na fastony mají kromě štípačky ještě důlky na očka a piny s plastovou izolací, kleště na SPK jen štípačky.
Oboje "takový ten zub" mají, ty na fastony větší a po celé délce žlábku, ty na SPK menší a jen v jedné půlce, což je důležité, protože půlka krimpuje holý drát a půlka přes izolaci, takže záleží na správné orientaci při vkládání pinu a drátku. Hlubší a bez zubu přes izolaci, mělčí se zubem přes holý drát.

Na občasné domácí použití jsou v pohodě, pro komfortnější použití jsou ty "cvakací" / "s ráčnou", kde se to správně usadí, jednou procvakne až na konec a je to (ale jsou dražší), zatímco u těchhle levnějších s červenými rukojeťmi si sílu stisku musí člověk nacvičit. Ale rozhodně se i tyhle vyplatí (zapomeňte na kombinačky nebo, pánbů mě netrestej že to vůbec píšu, pájení)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: kleště na pinheadery

Příspěvek od DavidO »

Ještě detail čelistí, proti předchozí fotce je to pohled zprava zezadu. Kablík ke krimpování přijde zespodu, izolace má sahat akorát do půlky a pak v horní půlce ten odizolovaný kousek (ne delší, koukat ven z kleští nemá), pin se vloží rozevřenýma zubama směrem ode mě, rovnýma zádama směrem ke mě a čouhá nahoru:
IMG_20200910_105909_s.jpg
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: kleště na pinheadery

Příspěvek od DavidO »

Crimping Tools And The Cost Of Being Cheap: https://hackaday.com/2022/02/07/crimpin ... ing-cheap/
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Tomsej
Příspěvky: 7
Registrován: 29 zář 2016, 13:18

Re: kleště na pinheadery

Příspěvek od Tomsej »

tyto kleště mám už přes rok a jsou bezva
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4c4dDratg5
Odpovědět