Kleště na konektory XH 2.54

Tomsej
Příspěvky: 7
Registrován: 29 zář 2016, 13:18

Re: Kleště na konektory XH 2.54

Příspěvek od Tomsej »

kleště IWS-2820 ale taky nejsou uplně špatný
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Kleště na konektory XH 2.54

Příspěvek od DavidO »

Musel jsem si je najít, ale vypadá to, že fakt nebudou marný:


Co mě ale ve videu zaujalo je to, že i izolaci krimpuje s tím prolisem uprostřed, to nevadí, že se plech zařízne doprostřed místo aby to obemknul? Myslel jsem, že ty packy vzadu na pinech jsou navržené právě tak, aby se natáhly vedle sebe a ne zařízly?
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Tomsej
Příspěvky: 7
Registrován: 29 zář 2016, 13:18

Re: Kleště na konektory XH 2.54

Příspěvek od Tomsej »

To je hodně o kvalitě pinů a průřezu vodiče. Někdy se krásně zarolujou, pokud jsou packy pro izolaci dost dlouhý . Někdy se jen "žvejknou " že izolaci nedrží vubec a při pokusu o narovnání rovnou upadnou. Krimpuju hodně konektory Mini fit a Micro fit a používám jen originální zlacený piny. Krimpuju hlavně kleštěma PA-21 ale třeba u vodíčů AWG28 se dost nezmáčknou v uzké vodivé části a musím použít tyhle IWIS.
Žádný kleště nejsou univerzální.
Tomsej
Příspěvky: 7
Registrován: 29 zář 2016, 13:18

Re: Kleště na konektory XH 2.54

Příspěvek od Tomsej »

Jo tohle umí asi jen strojní krimpovací hlavy, ruční kleště jsem na to ještě neviděl u číňana
hackaday.com/2019/02/28/inside-the-secret-world-of-crimping
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Kleště na konektory XH 2.54

Příspěvek od jrt »

DavidO píše: 16 zář 2020, 21:45 Co mě ale ve videu zaujalo je to, že i izolaci krimpuje s tím prolisem uprostřed, to nevadí, že se plech zařízne doprostřed místo aby to obemknul? Myslel jsem, že ty packy vzadu na pinech jsou navržené právě tak, aby se natáhly vedle sebe a ne zařízly?
Packy držící za izolaci se nezařezávají, ale srolují do dvou ruliček, které teprve izolaci stisknou.
Snad se mi podaří nezapomenout vzít sebou na Robodoupě některé kleště a zkusím krimpování předvést in-natura. Ono taky opravdu hodně záleží na kvalitě kontaktu, mám v šuplíku několik set čínských kontaktů, z nichž je přibližně polovina vadných a při krimpování se zbortí.
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Kleště na konektory XH 2.54

Příspěvek od Dex »

V tom posledním odkazu se skrývá jeden moc zajímavý link http://tech.mattmillman.com/info/crimpconnectors/

Jak už psal David i ty čínské kleště nevypadají marně ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Kleště na konektory XH 2.54

Příspěvek od aladin »

Jirko, dle dexova odkazu v článku je tato fotka:
http://tech.mattmillman.com/info/crimpconnectors/
Obrázek
To není izolace proříznuta?
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Kleště na konektory XH 2.54

Příspěvek od Dex »

A schválně koukněte na video od výrobce těch drahých kleští:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Kleště na konektory XH 2.54

Příspěvek od jrt »

aladin píše: 17 zář 2020, 11:48 Jirko, dle dexova odkazu v článku je tato fotka:
http://tech.mattmillman.com/info/crimpconnectors/
Obrázek
To není izolace proříznuta?
Domnívám se, že nikoli, ale zarolované to taky není úplně košer. Nicméně mne zaráží vzhled té izolace na obrázku, vypadá to, že místo stažení zdrhovačkami ji někdo opálil páječkou či co.

Od Enginerů mám všechny troje kleště, tak je vezmu na Robodoupě a můžem zkoušet. Ale vzhledem k tomu, že mám různých krimpovaček asi dvacet, tak všechny tahat nebudu.
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Kleště na konektory XH 2.54

Příspěvek od Dex »

K těm drahým kleštím PA-09 jsem našel tabulku, co všechno umí krimpovat. Je toho dost :)

https://www.engineer.jp/en/products/pa0 ... chart.html
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět