Olovnatá pájka

Odpovědět
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Olovnatá pájka

Příspěvek od MartinL »

Zásoby pájky se mi ztenčily k nule, proto bych je potřeboval doplnit. S jakou trubičkovou pájkou (průměr 0,5mm a 1mm) máte dobré zkušenosti a hlavně, kde a jak ji zakoupit?
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Olovnatá pájka

Příspěvek od fulda »

Za mne - pokud máš IČO, je odpověď jiná, já IČO nemám, navíc jsem děsnej šetřílek.
Onehdá mi někdo řekl, že jsou dobré čínské pájky "Mechanic", takže dneska pájím TOUHLE. Mám jich několik průměrů a jsou v pohodě.
Ještě raději jsem měl Sn60Pb38Cu2, ale nějak jsen na ně v poslední době nenarazil.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Olovnatá pájka

Příspěvek od jrt »

V TME by sis nevybral? Kdyby byly nějaké obstrukce s nákupem, kontaktuj rasel.cz a kup to přes ně.
jrt
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Olovnatá pájka

Příspěvek od jrt »

fulda píše: 24 srp 2020, 08:57 Ještě raději jsem měl Sn60Pb38Cu2, ale nějak jsen na ně v poslední době nenarazil.
V TME ji mají, voni šetřílku. :D

Nákup bez IČO: TME -> Rasel -> zákazník.
jrt
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Olovnatá pájka

Příspěvek od MartinL »

jrt píše: 24 srp 2020, 09:07 V TME by sis nevybral? Kdyby byly nějaké obstrukce s nákupem, kontaktuj rasel.cz a kup to přes ně.
Copak o to, v TME jsem bych si snad i vybral, ale hlásí mi to, že do naší země toto zboží nedodávají. V každém případě díky za tip na nákup přes Rasel.
Jinak mě šlo hlavně o reference, kterou pájku ano a kterou ne (i když mají dle popisu stejné složení, tak je to často něco jiného). Mám tady zbytek z Kovohutí Příbram a to je tragedie (tam snad ani není tavidlo, tedy ve skutečnosti, na štítku je). Tu používám jen na dráty při pájení v kalafuně.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Olovnatá pájka

Příspěvek od MartinL »

fulda píše: 24 srp 2020, 08:57 Za mne - pokud máš IČO, je odpověď jiná, já IČO nemám, navíc jsem děsnej šetřílek.
Onehdá mi někdo řekl, že jsou dobré čínské pájky "Mechanic", takže dneska pájím TOUHLE. Mám jich několik průměrů a jsou v pohodě.
Ještě raději jsem měl Sn60Pb38Cu2, ale nějak jsen na ně v poslední době nenarazil.
Díky za tip. Jen mi přijde podezřelý ten dodatek - šetřílek. Vypadá to sice levně, ale je to jen 50g, takže cena vychází skoro stejně jako v TME.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Olovnatá pájka

Příspěvek od fulda »

MartinL píše: 24 srp 2020, 14:14 Díky za tip. Jen mi přijde podezřelý ten dodatek - šetřílek. Vypadá to sice levně, ale je to jen 50g, takže cena vychází skoro stejně jako v TME.
:) cena s poštovným je podobná jako cena v TME bez poštovného, takže jsem ušetřil 48,- za ekonomickou dopravu - a to je dneska jedno pivo snad i v centru :)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět