Šestipólový spínač

Odpovědět
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Šestipólový spínač

Příspěvek od jrt »

Na listopadovém Malostranském Robodoupěti jsem kolegovi kolbaba71 tvrdil, že šestipólový páčkový spínač bude těžko shánět a hle, TME ho vede a dokonce má na skladě.
Jen bych prosil zdejší drobné škudlily, aby odkaz otevírali opatrně, protože cena se už dost přibližuje drahotě.

A s kolegou aladinem jsme diskutovali o páčkových přepínačích řazení (ON)-OFF-(ON) tedy samočinně se vracejících do střední polohy a o řazení (ON)-OFF-ON, s jednou polohou vratnou a jednou pevnou. Tak tady je sortiment, který vede TME.
jrt
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šestipólový spínač

Příspěvek od kolbaba71 »

Tak jsem si navrhnul spínač, co vyjde na asi na polovinu a bude to otočný 2x 6-pol 0-1a-0-1b. Bude spínat vždy jednu skupinu 6 póĺů. Bude bezkontaktní - použiju jazýčkové kontakty a magnety.

S velkým štěstím to bude k vidění na prosincovém robodoupěti. Reálněji to vidím spíše na lednové, či dokonce únorové. Budou se u mě dít stavební práce a tak nevím, jak na tom budu s časem.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šestipólový spínač

Příspěvek od kolbaba71 »

Tak stavba vypínače pokročila. Zatím není plně smontovaný, ale už se začíná rýsovat. Hodně mě zdržuje čištění válcových zapuštění pro hlavy šroubů od podpor po 3D tisku. Jako osu jsem chtěl použít Al trubku 8x1. Tu co jsem koupil byla ale 8,1x0,9 a tak jsem ji musel upravit (kombinace vrtačky ve stojanu a malé brusky z Lidlu), aby se vešla do ložisek. Jen jsem si někam založil vytištěný ovládací knoflík (na obrázku z CADu ten úplně vpravo), tak snad ho najdu nebo mě ho kamarád stihne vytisknout do pátku ještě jednou, jelikož pak má do konce roku dovolenou.


Obvyklý náhled v CADu
Obvyklý náhled v CADu
Tentokrát ale je fyzická realizace aktuální
Tentokrát ale je fyzická realizace aktuální
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Šestipólový spínač

Příspěvek od DavidO »

Kdyby to nevyšlo s tím kolegou, tak v rámci testování to můžu příští týden nebo pozdějc zkusit já.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šestipólový spínač

Příspěvek od kolbaba71 »

Díky za nabídku. Kolega se toho bez problémů ujal.

Přepínač bych chtěl přinést na prosincové robodoupě. Času je relativně hodně, ale doma začal blázinec - konečně se začala dělat půdní vestavba (rozšíření bytu), co mě rodina slíbila před 6 lety jako protislužbu a musí se napojit u mě v bytě.

Pokud vše dopadne, jak to zatím vypadá, tak si koncem měsíce, či začátkem příštího koupím vlastního Průšu.
Odpovědět