Kde koupit H-Můstek

Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Kde koupit H-Můstek

Příspěvek od fulda »

Zdar,

zase jsem narazil na vybavenost našich součástkových zelenin. Chtěl bych si koupit jednoduchý, přiměřeně kvalitní H-můstek. Vysnil jsem si něco jako DRV8833. Pořizovací cena <50Kč. Ale bohužel v české kotlině asi nedostupné. Nemáte někdo nějaký nápad, kde ho koupit, aby poštovné nebylo násobně větší, než cena obvodu?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde koupit H-Můstek

Příspěvek od kolbaba71 »

Co tohle? Vyzvednout se to dá v centru Prahy. https://www.postavrobota.cz/Driver-pro- ... 3-d796.htm
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Kde koupit H-Můstek

Příspěvek od DavidO »

Jestli chceš (a tebe bych tak tipoval) samostatné čipy a ne moduly, tak je má Farnell, Mouser i RS, zelináři zřejmě takhle cizokrajné koření neobjednávají. Od Farnella drobnosti kupuju přes ROTHSware, od Mousera přes Mausel, od RS přímo, nenašel jsem levnější variantu dopravy.
Moduly v naší kotlině budou všechny z Číny, jen patřičně násobně dražší, to si to mů§žeš na Ali/Bang/Deal... koupit sám. Moduly s origo TI čipem tak leda od Pololu nebo Adafruit přímo, nebo od Pepy, ale to už nejsi v padesátikorunové oblasti.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Kde koupit H-Můstek

Příspěvek od fulda »

Přesně tak, hledám samotný čip.
A právě s ohledem na to prohlášení o číně jsem se rozhodl použít TENTO zcela jistě 100% originál deset za cenu jednoho, tak snad alespoň dva budou tak nějak fungovat.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Kde koupit H-Můstek

Příspěvek od DavidO »

Japa to ten chlapec šikovná dělá, že jich může dodat i jen deset po 27 centech za kus, když výrobce dodává za 90 při tisícové sérii... :o
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Kde koupit H-Můstek

Příspěvek od fulda »

On si nechává dělt speciální sérii se zmenšeným thermal padem :)

Raději mi řekni, jak mám doma ten t-pad připájet? Asi si v něm udělám via průchodku a budu tam cpát cín odspoda.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Kde koupit H-Můstek

Příspěvek od DavidO »

To je na reflow... doma nevím, ale asi bych zkusil nahřát na žehličce, rozehřát horkovzduchem cín na pcb i čip zespodu (položit vedle na krovky), pak pinzetou otočit a za soustavného prohřívání přiklopit. A dát se na modlení. A ještě předem si dát frťana, aby se ti neklepaly ruce.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Vladimir66
Příspěvky: 385
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: Kde koupit H-Můstek

Příspěvek od Vladimir66 »

připájet na bříško čipu pocinovany měděný plíšek.
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 76c2tl7PB3
to by potom mohlo zajistit solidní odvod tepla.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Kde koupit H-Můstek

Příspěvek od jrt »

fulda píše: 13 dub 2019, 15:32 Raději mi řekni, jak mám doma ten t-pad připájet? Asi si v něm udělám via průchodku a budu tam cpát cín odspoda.
Nedávno jsem pájel thermal pady u větších pouzder s pomocí FUTURE REWORK JELLY. Lehce pocínovat plošku na spoji, na to kapku tavidla a shora náhřát pouzdro horkým vzduchem.
To tavidlo je vůbec dokonalé - při osazování SMD stačí pocínovat plošky, nepatrně je potřít a tavidlo nejen, že udrží součástku při pájení proudem vzduchu na místě, ale zaručí i dokonalé přetavení pájky, která se bez něj ani nehne.
Funguje to samozřejmě i při použití mikropájky. Cena je sice vysoká, ale pro představu: zapájel jsem připbližně 800 padů při spotřebě necelého jednoho ml tavidla.
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Kde koupit H-Můstek

Příspěvek od fulda »

Vladimir66 píše: 14 dub 2019, 08:51 připájet na bříško čipu pocinovany měděný plíšek.
Všechna pouzdra, která obsahují v názvu TS a nebo větší množství S za sebou, představují problém už při pokusu uchopit pinzetou, natož na ně lepit cokoli, co se měří v centimetrech. :mrgreen:
Ten T-Pad je jen 10x menší :mrgreen:
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět