Baterky li-on 18650

Le-Ze
Příspěvky: 84
Registrován: 31 kvě 2017, 15:37

Baterky li-on 18650

Příspěvek od Le-Ze »

Kde koupít za rozumnou cenu?
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Baterky li-on 18650

Příspěvek od daton »

Třeba tady a máš to bez cla i dph.
https://www.aliexpress.com/item/US-EU-N ... 1f9be60c9a
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Baterky li-on 18650

Příspěvek od DavidO »

daton píše: 01 pro 2018, 10:53 Třeba tady a máš to bez cla i dph.
https://www.aliexpress.com/item/US-EU-N ... 1f9be60c9a
Promiň, ale to není 18650 a navíc kupovat Li-ion z Aliexpresu není rozumné
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterky li-on 18650

Příspěvek od MartinL »

Nejlevnější (a obvykle nejlepší) je vybrat s vyřazené baterie notebooku. Používají tam (slušní výrobci) velmi kvalitní články a odejde obvykle jeden článek, který vezme s sebou případně článek s ním paralelně spojený. Takže z běžné šesti článkové baterie jsou obvykle čtyři články dobré (mnohem lepší než ty z Číny). V robotech mám takto více než dvacek kusů. Nejstarší byly "recyklovány" v roce 2003!!! a dodnes fungují. Asi nemají už takovou kapacitu a vnitřní odpor jako za mlada, ale v předváděcím robotovi, kde je nabíjím tak dvakrát do roka, stále fungují.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Baterky li-on 18650

Příspěvek od daton »

Davide promin ale ty - ty odkazy snad ani nečteš.
Promiň, ale to není 18650 a navíc kupovat Li-ion z Aliexpresu není rozumné


Jsou to 18650 jen jsou zabalené v paku pro elektrokola a mohu potvrdit že nejsou špatné. Člověk co mne na tento obchod přivedl jich koupil už několik, kola na to jezdí bez problému a výdrž odpovídá amperhodinám co tam udává.
Je tam 28 článků, zvládnou bez problémů proudy kolem 4A a kapacita je 2100mAh na článek. Pár jsem jich od něj dostal z rozebraného paku a jsou super mohu říci že lepší než z opotřebovaného paku ze starého NB a těch už jsem vyzkoušel mnoho.
Oni taky nejsou tak levné když se vezme cena za článek ale mají tam i jiné paky a dostat se na nižší cenu za článek, pak ale většinou nejsou určené pro takové proudy.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Baterky li-on 18650

Příspěvek od DavidO »

Aha, to z toho nebylo poznat, díky za vysvětlení.
I tak si myslím, že kupovat baterky z Číny je sázka do loterie, ale bohužel to není férová loterie (existuje-li vůbec něco takového jako férová loterie), baterky z Číny jsou pro sázkaře značně nepříznivá sázka. I od jednoho prodejce můžeš různě v čase dostat velmi různou kvalitu.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Baterky li-on 18650

Příspěvek od daton »

To máš asi pravdu, ale tenhle zatím nezklamal a on objednává od vícero prodejců a je celkem spokojen s kvalitou. Jde o to že ty články jsou spojeny většinou 4 až 5 paralelně a pak seriově, bere to z jedné šarže a mají k sobě tedy velmi blízko co do parametrů. Když je společně nabíjíš i vybíjíš pak se rozjíždějí jen minimálně což právě z těch z NB nelze nikdy udělat protože zpravidla máš dvě z jedné daší dvě z další a potom další i od jiného výrobce a to pokud děláš pack není dobré.
V tom paku od čínana je i integrovaný balancér na 7článků. Ten se taky může hodit.
Ale nechci tomu dělat reklamu to v žádném případě kvalitově se může zhoršit každý prodejce.
Le-Ze
Příspěvky: 84
Registrován: 31 kvě 2017, 15:37

Re: Baterky li-on 18650

Příspěvek od Le-Ze »

https://baterie-nabijeci.heureka.cz/bat ... e/#section

https://www.tipa.eu/cz/baterie-li-ion-1 ... /d-149648/
Kvalitní značková nabíjecí baterie MOTOMA určená do svítilen. :D
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Baterky li-on 18650

Příspěvek od DavidO »

Tak to už bych si asi radši koupil u TME nějaké Panasonic nebo Samsung: https://tinyurl.com/yczm7vkd
(neříkám, že ty Motoma jsou šunt, ale na druhou stranu, když prodejce napíše "značková kvalitní", tak to imho nic neznamená. Ale kdo o jím prodávaném zboží napíše "značka neznámá, kvalita neznámá, trvanlivost neznámá, nezkoušeli jsme, co vydrží"", že :) Podíval bych se na nějaký test baterek téhle značky, ale žádný jsem nenašel.)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Baterky li-on 18650

Příspěvek od DavidO »

daton píše: 01 pro 2018, 16:51 Davide promin ale ty - ty odkazy snad ani nečteš.
Ale jo, někdy jo. Když to URL není moc podezřelé, tak to rozkliknu. Ali je jako web OK, tak jsem se podíval (přestože kupovat na Aliexpresu baterky jak jsem psal podle mě není rozumné), ale "US EU No Tax 24v 9Ah 350w E-Bike Battery With 2A Charger Lithium Battery Built in BMS Electric Bicycle Battery free shipping" mi nepřišlo jako jednotlivé 18650, které jsem si myslel, že Le-ze chce (to jsem pravda myslel za něj, stejně jako jsem si sám vymyslel co to znamená rozumná cena). Kdybys tam napsal "tady je 4P7S batterypack z 18650, sám ho mám, doporučil mi ho známý" tak bych asi tolik neprudil ;)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět