Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Odpovědět
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od micer »

POZOR NA ZMĚNY!

V poslední době se změnil způsob dopravy z Číny a přinejmenším u Aliexpresu a části jeho dodávek to probíhá takto:
Zboží čekáte jako obvykle od pošty s doručením domů do schránky (malé věci) nebo pro větší zajdete na poštu, ale dojde mail, že zásilku doručí Zásilkovna, a to do nejbližší výdejny. Číňani totiž předali doručování polské firmě Meest, ta podle doručovací adresy vyhledá nejbližší výdejnu Zásilkovny a předá jí zásilku víceméně s příkazem doručení na tuto výdejnu. Potud to vypadá celkem dobře, změna, ale žádná katastrofa.

Jenže to může vypadat a v mém konkrétním případě reálně vypadá takto. Nejbližší výdejna je asi 2 km daleko (vzdušnou čarou) ve vedlejší vesnici, nicméně není jak se tam dostat. Vlak tam nevede, autobus jede jen v době, kdy má výdejna zavřeno (pro ilustraci jízdní řád pro cestu zpět je zde http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortal ... 07_1)T.pdf), a stojí na druhém konci vesnice. Most přes dálnici zbourali, nový ještě není, autem tam přímo nedojedete ani když s ním jezdíte. Jediná schůdná cesta, jak se tam dostat, je objednat si taxík z blízkého městečka (6 km), pak s ním ujet 22 km do výdejny a zpět. Zkusil jsem to pěšky, po cestě mě napadl toulavej pes - nedělám si srandu, takovou fantazii ani nemám. Přitom v podstatě denně jezdím kolem nejméně 10 výdejen Zásilkovny, které mám doslova na dosah pár metrů. Zásilkovna odmítá výdejnu změnit, dosává ji příkazem od Meest, Poláci se nebaví, dělají to přece nejlíp a na nejbližší výdejnu, to je přece nejlepší. A změnit si doručovací adresu nemůžete (třeba do práce), protože ne všechny zásilky jdou touto cestou a pokud se rozhodnou to opravdu doručit na adresu, tak do práce to jít nemůže (nesmí).

A teď babo raď, jak se k tomu dostat. Týká se to bohužel i zásilek, které jsou na cestě, a které jsem objednal "v dobré víře" , že mi normálně dojdou.
Vladimir66
Příspěvky: 385
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od Vladimir66 »

vzdy kontrolujte cenu shippingu tesne pred objednanim.
casto je free shipping a pak tam skoci 2USD postovne.
jsou i opacne priklady https://www.aliexpress.com/item/33015523843.html
shipping 0,73USD a pri objednani je free (za 1kus)
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od Dex »

Mno v podstatě už mne napadá jen posílat to k nějakému kamarádovi, který taky frčí na nákupech z asie a automatika mu přiděluje dosažitelnou Zásilkovnu. Případně si zřídit P.O.Box a cpát to tam. Všechno jsou to ale docela velké kompromisy :?

Cesta do mojí automatické Zásilkovny je krátká, ale mají tam opravdu kreativní "votvíračku", takže to taky vyžaduje trochu plánování. Hafani po cestě jsou ale dobračiska :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Nekup to .. prima sprcha

Příspěvek od butan »

https://www.aliexpress.com/item/4001178398256.html
Sprchovací hlavice je zajímavá hned z několika důvodů:
Přišla do týdne od objednání z Ali
Přivezlo ji DPD
Má velmi malé dírky v nerezovém kropítku, .3mm (asi vypálené laserem?) Planžeta je tlustá .3mm, dírky jsou kónické.
Co jsou zač ty kuličky, to je dotaz na chemiky. Ionex? Dofám že to není zdraví škodlivé :-) Zatím se mi zdá že jsou chemicky zcela inertní, a slouží pouze jako dekorace.
Lubor
Naposledy upravil(a) butan dne 26 srp 2020, 15:38, celkem upraveno 2 x.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od kolbaba71 »

Já si nechal poslat matičky do plastu z ebay. Jediný možný způsob bylo DPD. Jelikož dodací doba byla od 8 do 18 hodin a do 18 hodin jsem v pátek nechtěl v praci čekat, a tak jsem si to nechal poslat na sběrný místo, co mám za rohem. Měli mít pracovní dny do 18:00. Když jsem bral 17:25 za kliku, zarazilo mě, že mají zavřeno. Následně jsem ve změti reklamních samolepek uviděl cedulku "Trvale otevřeno do 17:30". Ale to nevysvětlovalo, proč už mají zavřeno, když bych měl mít ještě 5 minut čas. Pak dole na dveřích jsem objevil cedulku "Dnes pouze do 15:00". :evil:
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od DavidO »

Na Ali se už zjevně připravujou na konec výjimky, ale ještě tomu dačo chýba:
Czech-neczech.png
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
tomasp
Příspěvky: 55
Registrován: 15 dub 2014, 23:01

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od tomasp »

Zdražení malých zásilek z Číny a dalších třetích zemí se o půl roku odkládá
Evropská komise prodloužila osvobození malých zásilek od DPH ze třetích zemí o půl roku. Osvobození drobností ze zemí, jako třeba Čína, mělo skončit k 1. lednu 2021. Nový termín je 1. července 2021.
Navíc je v článku zmíněno, že se připravuje mobilní aplikace, která umožní podat celní prohlášení bez placeného prostředníka:
Celní správa však chystá zavedení speciální aplikace, díky které budete moci podat celní prohlášení elektronicky vlastním jménem. Díky tomu ušetříte peníze, které byste jinak zaplatili České poště nebo jinému zástupci v celním řízení, který si za celní prohlášení účtuje zmíněný poplatek.
Aplikace se bude vztahovat na zásilky nepatrné hodnoty (zásilky ze třetích zemí do 150 eur) a také na zásilky ze třetích zemí mezi soukromými osobami do 45 eur.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od jrt »

Čínská autonomní oblast Evropská Unie poslouchá na slovo pánův hlas... :D
jrt
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od DavidO »

Vladimir66 píše: 11 říj 2020, 20:25 nouzova nabijecka mobilu
https://www.aliexpress.com/item/1005001266587471.html
Přesně takovou mám. Nápad pěkný, ale prakticky nic moc. Když se začne točit, po chvilce asi mobil zjistí, že dostává šťávu a chce si cucnout víc a výrazně to začne klást odpor, že se s tím pak nedá točit dlouho. A i pokud by to zápěstí vydrželo, tak stejně začnou přeskakovat plastové převody :(
Neumím si představit, že bych s tím natočil tolik šťávy, že by to vybitý mobil byť je na kratičko oživilo.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět