Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

No to ne přesně ten ovladač co hledám, ale chtěl bych, aby k němu nebyl nějakej budič ledek, ale buď samotnej, nebo vhodnej IR detektor jako je v té mojí sadě.

Asi takovou sadu nikdo nedělá a musím si koupit ovladač i s něčím co nechci a to pak zahodit. Budu muset zaplatit 20 centů navíc. Skandál.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od gilhad »

Narazil jsem na tohle:
https://www.aliexpress.com/item/1005001725771673.html

Chapu to spravne, ze "se to proste pripoji na Arduino IDE" a stahne se tam nejaky example a je z toho VT202 teminal
- pichne se do toho VGA monitor, PS/2 klavesnice a mys a dal uz to samo
- a kdyz se to trosku poladi tak to bude klavesnici a mys posilat na draty ven a stejne tak to z dratu venku bude prijimat terminalove sekvence a zobrazovat je na monitoru (cili to fungovat jako I/O terminal treba pro nejake Arduino ci jinou ptakovinu)
A ze za tech 6.37+2.97 EUR teda budu mit v podstate jako grafickou kartu + klavesnico-mys (v podstate kompletni seriovy/spi terminal) pro ostatni mrnaduina ?

Nebo je v tom jeste nejaky chytak, ze se k tomu musi dokoupit nejaka "zakladni deska" a tohle cele je jen "shield co prevadi piny na draty"?
--------------
Edit: vypadlo mi L na konci odkazu v .HTML - opraveno
Naposledy upravil(a) gilhad dne 10 bře 2021, 16:54, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od Dex »

Ten tvůj link mi nějak nefunguje, ale jestli jsi našel něco jako tohle https://www.aliexpress.com/item/1005001644156614.html tak to je opravdu celý malý počítač ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

Je na tom něco překvapivého?
V roce 2016 jsem si udělal něco podobného. Používám to jako VT100 terminál pro svůj jednodeskový počítač. Moje verze má tedy sériový port a USB pro případ, že potřebuji stáhnout nějaký debug.
Někde bych našel odkaz, kde se řeší něco podobného na STM32 a navíc to má "v ceně" emulátor PMD-85.
Obrázek Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od Dex »

Překvapivého asi ne, už jsem podobných projektů taky viděl docela dost. Spíš je to tak, že co je pro jednoho objevná novinka je pro druhého stará záležitost a naopak :) A proto máme fórum ne? ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

OK, to je pravda.
Třeba taky doba pokročila, já mám VT102 a bez myši, tohle bude jistě pokrokovější, do bude alespoň VT202 :)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od gilhad »

Diky moc, Ja uz o necem podobnem pred par lety nezavazne premyslel taky, ale tak nejak ...
Par podobnych, ale vyrazne jednodussich a drazsich veci jsem taky nasel, pak zase zmizely, pak jsem se venoval jinym vecem a ted bych nejaky "retro pocitac", ale grafika je proste problem - a tady to vypada, ze by to treba slo nejak jednoduse nastavit, aby to tu klavesnici a mys posilalo na seriovy port, a naopak z nej cetlo, co se ma vykreslit a proste to vykreslilo - a Serial.read/Serial.Write uz se nejak udela vzdycky :)
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od daton »

Chtěl bych se zeptat zda někdo nevítě něco ohledně toho placení DPH, ale hlavně poplatku poště. Mělo to být od 1.7., ale tiskem proběhlo, že to prošlo teprve třetím čtením ve sněmovně a jde to do senátu a tedy se to nestihne. Zajímalo by mne zda máme ještě nějaký čas na nákupy nebo už ne? Máte někdo nějaký kvalifikovaný odhad?
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od kolbaba71 »

V senátu to můžou schválit nejbližší schůzi s okamžitou platností. Ale můžou, nemusí.
Le-Ze
Příspěvky: 84
Registrován: 31 kvě 2017, 15:37

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od Le-Ze »

Tak to asi nikdo neví.
Kdyby fungovalo to dodaní do 10 dnu, jak slibovala pošta, tak bych to také zkusil.
Koupím něco, co tu půjde třeba 40 dní. Za tři týdny to schválí a jsme v prdeli.

Zasedání je už 1.7, ale není to na pořadu schůze
https://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssena ... value=6766
12. schůze Senátu byla 9.06.2021 a jsou prazdnímy, takže pokud dalši bude někde v srpnu a nebude to na pořadu schůze :mrgreen:

A to proclení přes celnicka.cz.
https://chiptron.cz/articles.php?articl ... 8zr6xZ43B0
- znáte podací číslo vaší zásilky, její hmotnost a údaje o odesílateli.
Proč je zajimají nějake informace o odesilateli?
Kdo to bude kontrolovat? Prostě tam napišu něco co vy-googlim a prostě to mi poslal.
Odpovědět