Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1374
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

Normálně, jako vždy - dají lístek, že jsem nebyl doma.
Jednou se stalo, že byla manželka na zahradě, když pošťačka cpala lístek. Tak jí to dost rozhodilo a musela běžet pro zásilku. Ani se neobtěžovala si jí vzít s sebou.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od kolbaba71 »

Jo to znám. Když jsem ji několikrát omylem odchytil: "Já to sebou nemám, to musíte na poštu". Tak jsem šel s tím lístkem na poštu: "My to tu ještě nemáme, má to u sebe pošťačka".

Jinak super je lístek "Zásilka nebyla doručena z důvodu uzamčení domu". A jediný dveře, co se u nás zamykají jsou ty hlavní před schránkama, kde jsem našel ten lístek.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od kolbaba71 »

Jen se neboj. ;) Mě to kolikrát přišlo tak, že zásilka byla celá venku a ve schránce to drželo jen za růžek obálky. :? Jen bych měl obavu, aby vám to nevyrvalo schránky ze zdi. :D
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 264
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od gilhad »

Tak jsem si koupil tohle, dnes to přišlo a zatím jsem nadšený :D

KSGER T12 Soldering Station Iron Tips STM32 V2.1S OLED DIY FX9501 Handle Electric Tools Welding Temperature Controller 75W
Obrázek

Klikací. Na první pokus se zdá skvělá, mnohem lepší než moje předchozí, zahřívá rychle, má dost výkonu a spoustu nastavení (no, tak akorát, ale proti jednomu analogovému točítku s jednou LED to hodně je). A je to udělané šikovně, člověk se v tom zas tak rychle neztratí :)
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1374
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

... a pokud se ti něco znelíbí, dá se v tom měnit software a psát si do toho vlastní...
https://github.com/koendv/t12-958
https://www.eevblog.com/forum/reviews/k ... re-source/
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
E-Ryc
Příspěvky: 49
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od E-Ryc »

Kdyz uz jsem to napsal (pro jine forum), treba to bude uzitecne i pro nekoho tady...

Vypada to na nejakou hru obchodnika, jak vyjebat s lhutami na ochranu zakazniku.

Objednaval jsem u cinana (ali) "mikroskop" na pajeni SMD. prodejce vypadal duveryhodne, mel pomerne dost kladnych recenzi. Mikroskop mel byt na polskem skladu. V ramci "Black Friday" byla slusna sleva na temer vsechno na ali, takze i cena dobra.
- objednavka 23. listopadu, zacina bezet 10 denni lhuta kdy ma odeslat.
- 28. listopadu cinan pise, ze na sklade v Polsku neni a at prodlouzim lhutu na odeslani o 7 dni
- 11. prosince, asi 5 minut pred uplynutim lhuty se u objednavky objevil zaznam, ze bylo odeslano 29. listopadu (na co potreboval tech 7 dni?) a bylo doruceno 4. prosince. Nebylo, trackovaci cislo (DPD) bylo zjevne od jine zasilky, protoze neslo pres PSC zobrazit detaily.
- cinanovi jsem psal, zadna reakce

A tady zrejme prichazi ten trik, otevrit dispute (reklamaci) ma jit 10 dni po odeslani, ale zrejme to pocita od casu, kdy obchodnik vlozil zaznam, ne ode dne, kdy tvrdi, ze odeslal. No a lhuta na zalozeni dispute je 15 dni, ale ty se zrejme pocitaji ode dne, kdy zasilka byla udajne dorucena. Takze ho lze zalozit mezi 21. prosincem a 19. prosincem, cili nikdy.

Nastesti jsem si vzpomnel na trik zmineny jinde, popsal jsem pripad do chatbota a ten dispute zalozil i kdyz pres tlacitka to neslo. To evidentne cinana probralo.
- napred napsal, ze preposlani do polska zabere 60-90 dni
- na to ja, ze lhal a ze chci vratit penize
- on, ze kdyz zavru dispute, tak naplanuje odeslani na pristi tyden
- tudle (dispute zavrena zakaznikem uz obvykle nejde otevrit, alespon ne snadno), napsal jsem mu, ze zavru, jakmile zbozi dorazi nebo vrati prachy
- po vikendu (18. prosince) aliexpress vratil prachy (zrejme uplynula lhuta, do kdy se zakaznik a prodejce muzou dohodnout).

Takze poucka, staci vydrzet a budou i velky zuby zahnuty... ;)
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 264
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od gilhad »

Přesně tak, dispute zakládám když nejsem spokojen a uzavírám, když je věc vyřešena.
(Nikoli když číňan začne nahlas uvažovat, že by to třeba snad i řešit šlo.)
Vladimir66
Příspěvky: 385
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od Vladimir66 »

Stylová trička.
pozor ať vám ladí k tetování :)

https://www.aliexpress.com/item/1005003946679785.html
Vladimir66
Příspěvky: 385
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od Vladimir66 »

levné pajecí hroty do mikropáječek např.Xytronic na Ali
akce do 28.3. free shipping
(mám model LF-3200 a typ/rozměr hrotů 203H funguje v pohodě)

https://www.aliexpress.com/item/1005002532969570.html
Odpovědět