Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

Tohle je ale krásnej kousek: stavebnice černobílé televize
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od daton »

A tušíte někdo jak to je tento rok s nákupy třeba na aličku? Co je třeba udělat při nákupu a jak zaplatiti to DPH jinak než přes poštu která chce manipulační poplatek 200kc? A hlavně mě zajímá jak budou ze značek na balíčku určovat zda patří k dané platbě z banky protože většinou u nich nelze nalézt ani jeden společný znak. Máte někdo představu jak to tedy bude a jak objednávat za co nejméně poplatku?
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od kolbaba71 »

DPH u všeho se bude platit až od 1.července. Do té doby bude vše při starém. Pak má být nějaká aplikace, přes kterou to půjde proclít s minimálním poplatkem. Ali zřídila už sklady v EU a tam jde objednat zboží přímo. Takže o trochu dražší, jelikož je už procleno, ale už bez dalších poplatků.

Jinak pošta si bere cca 100Kč, dalších 100Kč si berou celníci. A to i když se na zboží jen podívají a pak se zjistí, že DPH to nepodléhá. Pokud chceš ušetřit tu stovku za poštu, tak si to můžeš proclít v Praze sám za zmiňovanou stovku, co za to že se tím zabývají si vezmou celníci.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od daton »

Aha tak že do května lze objednávat jako za stara to je super. Jen nerozumím těm 100kč poště celníkům. Mě to udělali jen jednou když jsem objednal diagnostiku a ta byla asi za 60dol. Ale to přišlo poštou že mám zmocnit poštu no a za to bylo těch 200kč. Jinak jsem nikdy nic neplatil a ani nikdy nic nezkoumali myslíš že ted to bude jinak ? A od ted nebo od toho července??
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od kolbaba71 »

Pošta má manipulační poplatek 100Kč. Pokud to zpracuje za tebe, řekne si o 100Kč pro sebe a 100Kč pro celníky. Proto chce 200Kč. Pokud chceš tu stovku ušetřit, tak si to můžeš zajít na úřad v Praze (co vím, tak jinde to nejde) a tam si vyplnit formulář sám. Tím ušetříš tu zmiňovanou stokorunu, ale další dáš celníkům.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od daton »

Jo to jsem pochopil to jsi psal už před tím ale chtěl jsem se zeptat jestli to ted (po novém roce) bude pravidlem, nebo do toho července to bude jako dříve tedy jen když se jim to nezdá?
A po tom červenci jak asi bude fungovat to rozeznávání balíčku a platba přes apku?
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od kolbaba71 »

A po tom červenci jak asi bude fungovat to rozeznávání balíčku a platba přes apku?
Mělo by, ale když jsem viděl, jak zprovozňovali edálnici, tak si nedělám iluze, že to bude fungovat bez problémů.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

Ahoj, asi neumím položit správnou otázku, ale nedaří se mi najít správné klíčové slovo.
Chtěl bych si koupit dálkový ovladač pro barevná světýlka. Jsou k vidění skoro v každém arduino starter packu - kartový ovladač s 24 barevnými tlačítky.
Obrázek

Představa je něco jako tento kit:
https://www.aliexpress.com/item/32773714400.html
Takže vlastně jen ovladač a eventuálně detektor, ale na tom moc netrvám.

Nevíte někdo, jak ho hledat?

Díky

P.S. hledám v cenové relaci kolen $1 s poštovným :)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od gilhad »

No tak jsi ho prave nasel :)
mas tam ten detektor i zapojeni pro Arduino , napajeni 2.1-6.5V (hx1838 datasheet)

obecne hledat neco okolo
IR infrared remote controll wireless a tak podobne

na IR control mi to treba vyhodi tohle
https://www.aliexpress.com/item/1005001634795869.html
Odpovědět