Prášková barva

E-Ryc
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Prášková barva

Příspěvek od E-Ryc »

Prvni pokus, barva od Polaka, trouba od Lidlu, 3Dtisk pistole tribo (labyrint s teflonem) od Nemce, proste mezinarodni zalezitost ;)
Bez uzemeni (autor modelu pistole tvrdi, ze neni treba), ale prislo mi, ze vic barvy skoncilo mimo nez na klici. Priste zkusim uzemnit.
Peceno podle etikety na barve 180 stupnu 10 minut. Vrstva by mohla byt silnejsi, na omak prijemna.
IMG_3631.jpg
IMG_3634.jpg
IMG_3648.jpg
IMG_3653_2.jpg
Naposledy upravil(a) E-Ryc dne 01 úno 2024, 22:32, celkem upraveno 1 x.
DavidO
Příspěvky: 1141
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Prášková bsrva

Příspěvek od DavidO »

Hezký! Když ta barva neskončila na tobě, tak to vypadá na úspěch (download/file.php?id=1353&mode=view), ale i tak jsem myslel, že náboj je to základní, co se s práškovejma barvama dělá, aby to na předmět chytlo. Za čínskochřipkového domácího vězení jsem potkal video na tohle téma: https://www.youtube.com/watch?v=L8UiK909Tpg, asi podobnejch bude plnej internet, ale tohle mi přišlo tak jasný, že bych to snad i já zvládnul :D
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
E-Ryc
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Prášková bsrva

Příspěvek od E-Ryc »

Pistole je: https://cults3d.com/en/3d-model/tool/pu ... dercoating
A pouziti (podobna pistole, neni to uplne OT, ten typek stavi roboty):
DavidO
Příspěvky: 1141
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Prášková barva

Příspěvek od DavidO »

Ten teflon, to je teflonová izolepa anebo nějakej nelepivej, silnější kousek teflonovitého materiálu, kterej se uřízne do proužku a nacpe do "kolejnice"? Anebo dokonce něco jako instalatérská těsnící páska? (zrovna včera jsem vyměňoval roháček...)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
E-Ryc
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Prášková barva

Příspěvek od E-Ryc »

Je to 0.5mm plat, ze ktereho se odstrihne prouzek. Pokud chces, klidne ti kus venuju :)
Instalaterska paska je moc tenka. A nevim jestli by sla necim podlepit, podle me ten teflon nebude na nicem drzet.
DavidO
Příspěvky: 1141
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Prášková barva

Příspěvek od DavidO »

Dík za nabídku, ale ne, zatím jsem ale teprv ve fázi akademických úvah :ugeek:
Teflonová páska drží jen když se skřípne, třeba v tom závitu, jinak je to z podstaty svině klouzavá. Ale napadlo mě, že by se na koncích toho vlnobití ohnula dolů a tam nějak připlácka, skřípla nebo tak. No ale to by vlastně stejně nekopírovala ty zuby, anebo by se z kolejnice vyvlíkla a proudem vzduchu vyfoukla, takže to je blbost.
Ještě teda existuje speciální lepivá kluzká páska, třeba na podvozek myší, ale tady to s tou tlustší folií/destičkou to je rozhodně jednodušší a efektivnější řešení. A ta lepivá páska nejspíš ani teleflon nebude, to nevím, jestli by nevadilo (je tam ten teflon proto, aby se prášek pořádně nabil a je to jednodušší, než vyřezávat z ebonitu, anebo aby prášek líp klouzal, než po FDM vytištěné ploše?).
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
E-Ryc
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Prášková barva

Příspěvek od E-Ryc »

Ja to chapu tak, ze trenim o teflon se ten prasek nabiji a pak se chyta na ten lakovany predmet. Ale proc je teflon lepsi nez primo tisteny plast, netusim. Mozna je to fakt i o tom, ze na hrubem povrchu by to delalo chuchvalce.
EDIT: jinak je teda docela laborovani nastaveni vzduchu, aby prasek lital, ale neodfukovalo to uz naneseny (na dolnikm konci regulator moc citlivy neni)
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1377
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Prášková barva

Příspěvek od fulda »

Hele, zkoušel se někdo inspirovat u vláčkařů a jejich flokovačky?
Respektive u tiskařů a jejich elektrostatického nanášení toneru?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
E-Ryc
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Prášková barva

Příspěvek od E-Ryc »

fulda> To je druhy princip, co se pouziva (rikaji tomu "corona"). Ale tohle vypadalo vyrazne jednodussi (a bezpecnejsi, zadny vysokonapetovy zdroj) na prvni vyzkouseni.
E-Ryc
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Prášková barva

Příspěvek od E-Ryc »

Doufam, ze si uzivate robodoupe.

Pokus s praskovou barvou na vetsim predmetu byl ze zacatku rozpacity, moc to nechtelo chytat. Navzdory tvrzeni o zbytecnosti uzemneni v nekterych clancich to dramaticky pomohlo (zkuta bez a bila s). Takze jsem nakonec pretahnul tu zlutou jeste jednou s uzemenim a uz to bylo ok.
Spotreba barvy, bez uzemneni jsem vyplacal celou PET "zkumavku" a stalo to za prd (prvni fotka zluteho dilu), s uzemnenim na dil stacila cca ctvrtina "zkumavky".
IMG_3683.jpg
IMG_3686.jpg
IMG_3688.jpg
IMG_3689.jpg
Odpovědět