Mechanika "reflektoru" ultimátní svítilny

Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Mechanika "reflektoru" ultimátní svítilny

Příspěvek od Dex »

Tohle nefunguje?
Dell Poweredge 2100w pinout.jpg
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
kolbaba71
Příspěvky: 465
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mechanika "reflektoru" ultimátní svítilny

Příspěvek od kolbaba71 »

Mezitím jsem našel stejný obrázek. Ale nemám možnost to teď vyzkoušet. Mám rozkopaný být a vše na jedný velký hromadě. Navíc bydlím teď dočasně v jednom pokoji v jiném bytě ve stejném domě.
kolbaba71
Příspěvky: 465
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mechanika "reflektoru" ultimátní svítilny

Příspěvek od kolbaba71 »

Tak je po kompletní rekonstrukci bytu, takže stačí "jen"dát vše na svoje místo. V reálu to vidím ještě na celý květen, než se vše vrátím k normálu, možná déle.

Při nošení věcí u místa B na místo A jsem přemýšlel o svítilně (zatím nemám čas ani prostorový možnosti na ní dělat fyzicky) a napadla mě "bonusová" funkci svítilny, jenž ale vyžaduje bezpotenciálové spínání led za driverem. Na což by byl ideální opto. Jenže nenarazil jsem na nějaké, co by zvládalo spínat cca 15V/6A. Úplně nejednodušší by bylo použít relé. Jenže to by se citelně promítlo nejen do ceny, ale hlavně do hmotnosti svítilny. Jelikož jich je potřeba cca 250ks. Proto bych chtěl použít ideálně opto či něco jednoduchého a hlavně lehkého a malého. Nebo jak by to šlo vyřešit?

P.S. Vím, že tato svítilna se vymyká zdravému rozumu, ale zajímá mě zda to jde nějak elegantně vyřešit, ne to, zda to tam vůbec potřebuju. Nepotřebuju, ale to můžu říct i o celé svítilně, jenž ale stejně chci postavit ;)
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Mechanika "reflektoru" ultimátní svítilny

Příspěvek od jrt »

Opto s výkonovým výstupem se nazývá Solid State Relay, ale ani se je nepokoušej hledat. Je to průmyslová záležitost a tak je cena astronomická.
Nezbyde ti, než spojit běžný optokoppler za 2 Kč s nějakým výkonovým prvkem pro automotive, které jsou dostupné v cenách od 5 do 20 Kč. Ostatně ta SSR nejsou nic jiného, jen jsou zapouzdřena v nějakém plastu, třeba tohle.
jrt
kolbaba71
Příspěvky: 465
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mechanika "reflektoru" ultimátní svítilny

Příspěvek od kolbaba71 »

Tato myšlenka mě napadla také, ale netuším, jak ji realizovat. Výstup z driveru nesmí být připojen na žádný jiný potenciál. Což značí, že spínání musí být úplně bezpotenciálové, nebo se musí realizovat přímo z napájení led, což mě nepřijde jako správné řešení, jelikož to bude rozhazovat nastavení driveru, jenž funguje jako proudový zdroj a navíc tam kolísá napětí od 0 do cca 15V. Jedno z řešení se nabízí také použít na jednu led dva drivery. Jelikož led tvoří dvě dvojice sérových čipů. Toto řešení mě ale přijde jako dělo na vrabce.
Schema jak by to mohlo být
Schema jak by to mohlo být
Mezi těmi to zapojeními chci přepínat. S tím, že v jedné variantě by vlastně svítila jen polovina led.
Mezi těmi to zapojeními chci přepínat. S tím, že v jedné variantě by vlastně svítila jen polovina led.
kolbaba71
Příspěvky: 465
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mechanika "reflektoru" ultimátní svítilny

Příspěvek od kolbaba71 »

Tak jsem koupil sadu led a optik na pokusný modul svítilny. Byl to nejdražší nákup, co jsem na eBay zatím udělal. Kupoval jsem to u osvědčeného prodejce, kde jsem kupoval již mnohokrát. Takže teď budu čekat, až to dojde. Mezitím musím navrhnout mechaniku pokusného modulu, abych ho mohl naplno otestovat. Aby to bylo možné, musím "probudit" kamaráda ze "zimního spánku", aby dorazil drivery, jelikož bez nich mám velice omezený možnosti, jak testovat.
Odpovědět