Výrobci kusových DPS

aladin
Příspěvky: 338
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Výrobci kusových DPS

Příspěvek od aladin »

no můj nejrychlejší zážitek byl s JLCpcb. v neděli jsem objednal a ve čtvrtek avízo, že v pátek doručuje do schránky. zásilka za 500Kč :-)

Nechápu, co se vyplatilo reverzingeneeringem okopírovat z gerber files, co to bylo za projekt.
Logiku to má u firem, co se živí i vývojem, to by dávalo smysl.
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Uživatelský avatar
JPLABS
Příspěvky: 25
Registrován: 13 čer 2023, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobci kusových DPS

Příspěvek od JPLABS »

číňaní kopírují úplně všechno. Před 50 lety byla Čína zaostalý zemědělský stát. Dnes je schopna vypouštět satelity a přistát na Měsíci. Jen naivkové si myslí, že za pouhé 2 generace se číňané sami, vlastní pílí vzdělali a sami vše vymysleli.
Třeba návrhový systém Altium ... běží na cloudu. Cloud provozuje firma Altium LLC se sídlem v Californii. Zkratka "LLC" znamená Limited Liason Company. LLC jsou firmy, které se zřizují v USA, v různých státech USA a patří daňovým nerezidentům, cizincům. pomíjím daňové aspekty, ale ty firmy se tváří jako americké firmy, ačkoliv americké nejsou. Za Altium LLC stojí číňani. Některé servery Altia jsou přímo v HongKongu a v Číně. Provozovatel návrhového systému Altia tak má přehled o tom, co kdo právě ve světě vyvíjí a navrhuje. A ti co navrhují platí nemalé peníze za to, že smějí navrhovat na vzdáleném počítači kontrolovaném z Pekingu. Je to geniální myšlenka a prostředek na celosvětovou průmyslovou špionáž. Naprostá groteska je, když firmy z ČR které mají bezpečnostní prověrku nejvyššího stupně používají Altium jako návrhový systém a projekty tak rovnou servírují Číně a ještě za to platí. To nemá chybu :D
Dozvěděl jsem se proč se používají cloudy: prý z obav, aby instalací cizího návrhového softwaru do firemního počítače nedošlo ke špionáži. :D Takže proto to rovnou odsuneme na cloud, na ten cizí vzdálený počítač, kontrolovaný Čínou. :D
Dříve, v nepříliš vzdálené minulosti, si každý výrobce, každá firma bedlivě hlídala vlastní vývoj. Dnes, hloupé evropské firmy svůj vývoj přenášejí na cloudy provozované firmami za kterými stojí číňani.
Bohužel toto myšlení, tento způsob vývoje, kdy se vše servíruje Číně a předává Číně do výroby, mělo za uplynulá desetiletí dalekosáhlý dopad na celou Evropu. Stačí se podívat okolo sebe v Česku. V Česku se nic nevyrábí, nic podstatného se nevyvíjí, protože vše co se vyrábí se vlastně vyrábí levněji v Číně. Česko dnes žije z montování aut se spalovacími motory, což dříve nebo později skončí. Česko žije z drancování vlastních lesů kácením stromů a protože nemá vlastní dřevozpracovatelský průmysl, prodává surové klády.
Nedavno jsem četl článek jakéhosi reportéra na webu Českého rozhlasu, že těžba lithia by přinesla Česku tolik potřebná pracovní místa. Na české straně Krušných hor tedy možná budou Češi těžit lithium s katastrofálním dopadem na vlastní životní prostředí. Zatímco na německé straně Krušných hor, o pár kilometrů dále, Němci lithium těžit nebudou, protože by si zaneřádili vlastní životní prostředí. Němci, místo těžby lithia staví (a už postavili) v okolí Drážďan lukrativní fabriky na výrobu čipů, integrovaných obvodů, aby byli nezávislí na výrobě v Asii. Češi žádnou fabriku na výrobu čipů neplánují. Stačí jim těžba klád v lese a zadávání výroby do Číny.
Mimochodem, dnes ukončil spolkový kancléř Scholz jeho 3-denní návštěvu Číny. Věnoval jsem dnes čas a četl jsem dlouho řady komentářů a rozborů výsledků jeho cesty (na Tagesschau.de). Na českých informačních servrech o tom není nic. Mělo by být, protože Česko je životně závislé na Německu, na jeho ekonomice. Ale Čechy toto nezajímá. Ten vztah německých firem a Němců vůbec, k Číně je velmi odlišný od vztahu Čechů k Číně.
Takže, až zase pošlete vaše gerber soubory na výrobu plošných spojů do Číny, mějte na paměti, že jste udělali další zářez do židle na které sedíte. Jednou ta židle bude mít tolik zářezů, že se rozlomí a vy tvrdě spadnete na zadek na zem.
DavidO
Příspěvky: 1141
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Výrobci kusových DPS

Příspěvek od DavidO »

Myslím, že s vláknem, kde hobbysti řeší, kde vyrobit pár kusů nějakého industriálně a špionážně naprosto nezajímavého tišťáku, tenhle příspěvek nesouvisí. A že už je za hranicí rozumných mezí tohohle fóra.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět