Pájení

JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Pájení

Příspěvek od JuraS. »

Super, díky, zajímavé, popisné, jednoduché na pochopení. Četl jsem si pár zahraničních recenzí na ty pájecí stanice co jsem se ptal. Nemít oni dnes zavřeno tak si cestou z práce jednu koupím. Tak až v pondělí.
Uživatelský avatar
Rosparovac
Příspěvky: 26
Registrován: 30 dub 2014, 19:17

Re: Pájení

Příspěvek od Rosparovac »

Přesně jak psal jrt, Pájecí stanice od solomonu jsou bezva a je to asi nejlepší poměr cena/výkon...
Já mám novější model http://www.gme.cz/pajeci-stanice-solomo ... c-p730-285 Jsou tam jiné, udajně lepší hroty, ve kterých se lépe reguluje teplota (senzor je blíže k hrotu) Ale nutno říci že z oběma (Jak tou jrtovou tak tou mojí se mi pájí stejně dobře a obecně to je dobrý výrobek.
Na své roboty pájíme 603 SMD a bezvývodové pouzdra IO s klidem. Chce to trošku cviku, pár fint, fluxpen, licnu a adekvátně tenký cín a půjde to samo :-)

Jestli máš chvilku a základní znalost ANG doporučuji tohoto bláznivého Australana https://www.youtube.com/watch?v=J5Sb21qbpEQ
Je to fakt špica chlap umí vše kolem el tech. Od pájení, přes OZ až po testování high tech měřících přístrojů... a všechno zveřejňuje.

Ať se daří!
Náš tým RTOstrava
"Nikdy se nehádejte s blbcem, protože se tím snížíte na jeho úroveň a tam Vás ubije svými zkušenostmi..."
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Pájení

Příspěvek od JuraS. »

Díky za rady, to video znám, mám ho stažený. ale doopravdy, nenajde se tady nějaký rybář ?
Uživatelský avatar
adamh
Příspěvky: 62
Registrován: 24 úno 2013, 23:10
Bydliště: Opava / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pájení

Příspěvek od adamh »

Zkuste forum.rybodoupe.cz.
“We’re all pathetic and creepy and can’t get girls. That’s why we fight robots.” –Kripke (TBBT)
Osobní web: adamh.cz
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Pájení

Příspěvek od JuraS. »

Já jen abych vysvětlil proč nechci pájku za několik tisíc....ptal jsem se na konkrétní otázky...
netřeba už řešit odpověď. Včera jsem koupil jednu čínskou kopii pájecí stanice a hned si napájel (chce to předělat) modul bmp085. jen jsem si vzal moc tenký pájecí drát, to je to co předělám aby tam byl pěkný kopeček pájky.
Doplním, ten pájecí drát co jsem měl je úplně na ho....ověřil ten co mi pájí normálně, že je to děsná shitka která se začíná roztékat při 320C...prostě nějakej šmejd co jsem koupil kdo ví kdy, kdo ví kde.
Odpovědět