Hall senzor na motoru

Odpovědět
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Hall senzor na motoru

Příspěvek od daton »

Zdravím
potřeboval bych poradit se zapojením hall senzoru na motoru z koloběžky Xiaomi. Dostala se mi na opravu a po rozdělání motoru jsem zjistil že všechny tři senzory jsou uhnilé tím jak se do motoru dosatala voda. Zjistil jsme že jsou tam použity senzory s41 na krajích a uprostřed senozor s označením N41. Hledal jsem co je to za senzor ale vždy mne to odkázalo na klasické 41F prodávané běžně na aličku. Nicméně to odlišné označení je vidět i na obr níže. Google mi nenavrhl variantu a tak jsem hledal na youtube a našel jsem toto video kde zhruba v 9/10 délky záznamu je ukázaná výměna senzorů a pak je tam obrázek jak tu 41 asi otočil (i když nevím jak se mu to mechanicky podařilo protože v tom rotoru je přesný výřez na to opouzdro 41) nicméně podle vývodů to vypadá jako kdyby skutečně tu prostření 41 otočil aby reagovala obráceně. video je tady
https://www.youtube.com/watch?v=DqCHd19lWso
je můj ůsudek správný? A jak myslíte že tam napasoval to pouzdro obroušením???
dík za tipy,
Přílohy
IMG_20220905_140955.jpg
IMG_20220905_141018.jpg
kolo1.jpg
IMG_36971.jpg
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Hall senzor na motoru

Příspěvek od daton »

No tak nevím v tomto videu tam dává všechny stejné 41F i když ten prostřední měl jiné bužírky a tedy mohl být označen jinak jako u mého případu
https://www.youtube.com/watch?v=1orFPDZy2iM
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Hall senzor na motoru

Příspěvek od daton »

Tak pokráčování příběhu, zkusil jsem dát všechny nové 41 tak jak tam byly zapoit tak jak to byl a nepřehazovat žádný senzor ani dráty jak to je v prvním videu. zkoušel jsem to na třech různých řídících jednotkách.
No výsledky jsou dost rozpačité. V první řadě bych chtěl říci že dvě ze tří jednotek fungovaly i bez halů dobře. třetí nefungovala ale ta nakonec nefungovala ani se senzory na to ještě budu muset přijít co se děje. U těch dvou zbývajících se dalo těžko poznat jestli senzory nějak pozitivně ovlivnily chod motoru a i když jsem přehazoval senzory mezi sebou tak se nic moc nedělo pouze u jedné kombinace se motor neroztočil jinak se točil zcela v pohodě při prohození senzorů mimo onu zmíněnou kombinaci. To s tou kombinací jak motor nejel dělala jen jedna jednotka druhé to bylo celkem jedno.
Tak si nejsem jist jak moc to senzory vylepšují. Máte někdo nápad jak vyzkoušet že ty senzory skutečně pracují a vylupšují chod motoru?
Zkoušel jsem pomalý chod i v zátěži a prakticky se to nedá poznat.
Odpovědět