Programování mikroprocesorů

Odpovědět
sozda
Příspěvky: 2
Registrován: 12 lis 2020, 20:56

Programování mikroprocesorů

Příspěvek od sozda »

Zdravím,
jsem tady nový a co se týká programování jsem úplná LAMA. Potřeboval bych naprogramovat dva mikroprocesory pro jednu takovou pokusnou aplikaci. Na stránkách www.Danyk.cz jsem objevil zapojení 10-ti kanálového dálkového ovládání vysílač - přijímač se dvěma mikroprocesory s IČ přenosem. V tomto návodu jsou publikovány schémata zapojení i zdrojové kódy jak v asambleru tak i v hexadecimálním tvaru. Autor článku sice nabízí prodej naprogramovaných procesorů, ale za půl roku co jsem mu psal se mi ještě neozval. Dokázal by mi někdo ty dva "šváby" naprogramovat? Předem děkuji
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Programování mikroprocesorů

Příspěvek od jrt »

Vítej na fóru. Pro příště, když něco odkazuješ pak to udělej konkrétně:

- desetikanálové dálkové ovládání je tohle?
- mikrokontroléry jsou ATtiny24?
- ty obvody máš, nebo je chceš dodat?

A teď, pokud mi neselhala křišťálová věstecká koule, můžeš jen doufat, že se někdo z kolegů ozve a pomůže ti. Já na to nejsem patřičně vybaven.
jrt
sozda
Příspěvky: 2
Registrován: 12 lis 2020, 20:56

Re: Programování mikroprocesorů

Příspěvek od sozda »

Ano to zařízení je ono tedy deseti kanálové dálkové ovládání. Ty procesory už jsem koupil, ale když jsem viděl v tom obslužném programu pro programování procesorů co je různých tlačítek a zaškrtávacích okének tak jsem to předem vzdal. A radši to svěřím někomu kdo se tím zabývá profesionálně.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Programování mikroprocesorů

Příspěvek od fulda »

A ještě otázka - odkud jsi a jak si představuješ předání / převzetí?

Já ti dva procesory pro mne a za mne nahraji, ale odmítám k tomu dělat servis a odmítám chodit na poštu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět