Rozměry konektoru Mini T DEAN

kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Rozměry konektoru Mini T DEAN

Příspěvek od kolbaba71 »

Marně hledám datasheet konektoru Mini T DEAN, kde by byly uvedeny všechny rozměry. Našel jsem půdorys zde, ale výšku jednotlivých konektorů ne. Pro pořádek by se mě líbily i ostatní rozměry kontaktu a jejich poloha (základní tam jsou), ale ty nejsou zásadní.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Rozměry konektoru Mini T DEAN

Příspěvek od DavidO »

Myslím, že je používají téměř výhradně modeláři a airsoftáři na připojení baterek kabelama, takže tam nějaké přesné rozměry umístění nepotřebujou, když koupí pár, který navzájem sedí (a výška těla je tam už vůbec nedůležitá). Vypadají jako brácha amerických Deans konektorů, ale zdá se mi, že to není ani Ultra ani Micro. Kromě toho, čínské klony (vč. Mini T-DEAN) můžou mít rozměry ±🚌 a zejména toho těla. Byl bych opatrnej i s těma 10A.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry konektoru Mini T DEAN

Příspěvek od kolbaba71 »

Já bych blok těchto konektorů chtěl použít překvapivě ve svítilně. Jelikož si chci vyrobit 38 pólový "konektor", tak mám v plánu si na to vytisknout držák. Jedna polovina bude pevná a druhá volná s jednotlivými konektory. Tím si usnadním zapojování, když nebudu muset tolik hledat správný protikus a rovnat kabely budu potřebovat jen na jedné straně. Proto potřebuji vědět všechny rozměry, nejlépe i zadních vývodů. Ohledně proudu je mě jasné, že čínské kopie nejde zatížit na udávané maximum, natož trvale. Konektorem půjde trvale max 12V/4A a špičkově 13V/6A. Takže si myslím, že by to měl bez větších problémů vydržet.

Řešením by bylo najít nějaký silový konektor (případně 2x 20 pól apod.) nepříliš velký, co vydrží zmíněné parametry. Ale takový jsem nenašel. Respektive našel, ale používá fastony, což se mě nelíbí. Mám pocit, že pokud bych to po delší době rozpojil, tak po opětovném spojení tam budou velký přechodový odpory, pokud opomenu fat, zda by se časem při plánovaném zatížení nevyhřály.

Když se nad tím zamýšlím, tak si říkám, jak tyto konektory jsou spolehlivé. Chtěl bych je použít v trase od DC/DC měniče k led. Abych nemusel při demontáži hlavy odletovat mraky kabelů a pak je za letovat zpátky, chtěl bych je dát na konektory. Ledka je na pájení vcelku citlivá - snadno se při větším prohřátí sloupne DPS chladící podložky a dá se použít už jen vlastní čip s novou podložkou. Další věc je ta, že kabely k led budou akorát a tak led nepůjde napájet jinde, než na chladiči, který logicky dobře odvádí teplo. Kabel by šel samozřejmě povolit, ale bylo by to to značně pracný. Takže bych to chtěl obejít tak, že na led připojím krátký kabel s konektorem, jenž půjde v případě potřeby snadno odpojit. Pokud by měl někdo lepší nápad, tak sem s ním.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry konektoru Mini T DEAN

Příspěvek od kolbaba71 »

Já bych blok těchto konektorů chtěl použít překvapivě ve svítilně. Jelikož si chci vyrobit 38 pólový "konektor", tak mám v plánu si na to vytisknout držák. Jedna polovina bude pevná a druhá volná s jednotlivými konektory. Tím si usnadním zapojování, když nebudu muset tolik hledat správný protikus a rovnat kabely budu potřebovat jen na jedné straně. Proto potřebuji vědět všechny rozměry, nejlépe i zadních vývodů. Ohledně proudu je mě jasné, že čínské kopie nejde zatížit na udávané maximum, natož trvale. Konektorem půjde trvale max 12V/4A a špičkově 13V/6A. Takže si myslím, že by to měl bez větších problémů vydržet.

Řešením by bylo najít nějaký silový konektor (případně 2x 20 pól apod.) nepříliš velký, co vydrží zmíněné parametry. Ale takový jsem nenašel. Respektive našel, ale používá fastony, což se mě nelíbí. Mám pocit, že pokud bych to po delší době rozpojil, tak po opětovném spojení tam budou velký přechodový odpory, pokud opomenu fakt, zda by se časem při plánovaném zatížení nevyhřály.

Když se nad tím zamýšlím, tak si říkám, jak tyto konektory jsou spolehlivé. Chtěl bych je použít v trase od DC/DC měniče k led. Abych nemusel při demontáži hlavy odletovat mraky kabelů a pak je za letovat zpátky, chtěl bych je dát na konektory. Ledka je na pájení vcelku citlivá - snadno se při větším prohřátí sloupne DPS chladící podložky a dá se použít už jen vlastní čip s novou podložkou. Další věc je ta, že kabely k led budou akorát a tak led nepůjde napájet jinde, než na chladiči, který logicky dobře odvádí teplo. Kabel by šel samozřejmě povolit, ale bylo by to to značně pracný. Takže bych to chtěl obejít tak, že na led připojím krátký kabel s konektorem, jenž půjde v případě potřeby snadno odpojit. Určitě bych chtěl takto odpojovat hlavy a DC/DC měniče, jenž budou v těle svítilny. Svazek kabelů prochází ještě deskou, na které drží hlavy, ale tam by to asi nebylo nezbytné. Pokud by měl někdo lepší nápad, tak sem s ním.
Takhle nějak bude blokově vypadat svítilna
Takhle nějak bude blokově vypadat svítilna
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Rozměry konektoru Mini T DEAN

Příspěvek od Dex »

Tak podle požadovaných parametrů bych se díval po něčem do auta. Tam tedy zrovna třeba fastony jsou a pokud budou přiměřeně kvalitní a nebudeš to rozebírat často (na to se to nehodí) mohlo by to fungovat.

A co použít "Canon"? Kdysi jsem to hledal (mohlo se změnit nebo si to blbě pamatuju) a u kvalitních bylo tuším až 5A na pin.

BTW: nemám ten příspěvek bez obrázku smazat? ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Rozměry konektoru Mini T DEAN

Příspěvek od aladin »

s těma datašitama je kolikrát problém, že od jiného výrobce se už liší o klidně několik desetin mm.
Jednou jsem vyhrabal ze šuplíku digitální šupléru z Lidlu a raději si základní rozměry od té chvíle měřím sám :) ;) :geek:
PS. co takhle použít držák pojistek z auta - teče přes něj až 20A, je očíslovaný a použít tam přepálené pojistky jako konektory :)
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Rozměry konektoru Mini T DEAN

Příspěvek od aladin »

Ještě mě napadá PowerJack 2,5mm - prodává se zdroj na 8A, tak by to konektor mohl přežít. Nepíšeš, jaký máš prostor na konektory.
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry konektoru Mini T DEAN

Příspěvek od kolbaba71 »

Dex:
Tak podle požadovaných parametrů bych se díval po něčem do auta. Tam tedy zrovna třeba fastony jsou a pokud budou přiměřeně kvalitní a nebudeš to rozebírat často (na to se to nehodí) mohlo by to fungovat.

A co použít "Canon"? Kdysi jsem to hledal (mohlo se změnit nebo si to blbě pamatuju) a u kvalitních bylo tuším až 5A na pin..
1) Po těchto konektorech jsem se primárně díval. Ale jsou mohutný a nikde jsem nedohledal proudový zatížení.

2) Ohledně fastonů je problém v tom, že nemám zdání, jak to budu často rozpojovat. Vzhledem k tomu, že to bude prototyp, jenž budu postupně odlaďovat, je pravděpodobné, že některý úseky vývoje je budu rozpojovat velice často.

3) Nevím, ale co si pamatuju z práce, kde jsme dělali TV,FM a AV vysílače, tak elektrikáři říkali, že tak 1A na pin je max. Pokud ovšem nemyslíš ty silnoproudý canony - ty levou zadní zvládají 30-40A/pin. Ty by byly jak kanón na vrabce, když opomenu skutečnost, že 1064 pinů ( 38 kontaktů x 2 - samec/samice x dvě místa přerušení x 7 hlav) by mě pěkně vyluxovalo peněženku. Před deseti lety vyšel jeden na pár desetikorun + vlastní těleso konektoru a jak se dívám na ebay, situace je podobná - chtějí cca 35Kč/ks. Bylo by to super řešení a velice trvanlivé, ale cena by byla závratná.
Canon s kontakty pro vysoké proudy
Canon s kontakty pro vysoké proudy
aladin:
co takhle použít držák pojistek z auta - teče přes něj až 20A, je očíslovaný a použít tam přepálené pojistky jako konektory

Ještě mě napadá PowerJack 2,5mm - prodává se zdroj na 8A, tak by to konektor mohl přežít. Nepíšeš, jaký máš prostor na konektory.
Nápad to není špatný, ale asi bude problém sehnat 266 přepálených pojistek. ;)

Hledal jsem nějaký souosý napájecí konektor, co by vydržel bezpečně 13V/6A a v TME jsem našel tyto, co umí 24V/10A. Nemusel bych ani tisknout extra držák, jelikož zásuvka je do panelu. Problém je ten, že je moc velký. Ani ne tak vysoký, jako potřebuje hodně prostoru na zašroubování. To by šlo omezit závitem přímo v panelu s tím, že matka by se nepoužila. Ale i tak by tam bylo dost plno. Vzhledem k tom, jak velký je tento, tak bych se o tu 2,5 celkem bál. Ale můžu jeden vyzkoušet, co to s ním udělá, když s ním poteče trvale 6A. Pokud by přežil bez úhony, tak bych se ho nebál použít.

Jinak prostor pro konektor je asi tento (viz obrázek). Výška spodního tištěného krytu 30mm je taková rozumná, ale výška jako taková není moc omezená. Ale čím nižší, tím bude menší páka, co bude působit na další komponenty svítilny.
Plocha, kam bych chtěl dát blok s konektory. Když se vyhne vodnímu bloku, tím líp.
Plocha, kam bych chtěl dát blok s konektory. Když se vyhne vodnímu bloku, tím líp.

Takže mě zatím vychází řešení pomocí mini T-Dean nejkompaktnější i nejlevnější, i když za cenu tisku držáku.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Rozměry konektoru Mini T DEAN

Příspěvek od Dex »

Nemyslím ty "Canony" co mají tlusté piny. Ty jsou krásný, ale opravdu docela drahý. Běžné mají 3A na pin (musel by jsi to zdvojit), ale určitě jsem někde vlevo dole viděl i na 5A ;) Můžu se ti po tom zítra podívat, třeba TME to určitě bude mít v datasheetu konektoru.

A co nějaký DIN konektor, případně XLR nebo Mini XLR? Pochopitelně jich bude potřeba víc.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry konektoru Mini T DEAN

Příspěvek od kolbaba71 »

Tak mini din nehrozí - max proud 2A/pin. Ale ty canony na 5A jsem fakt našel. :idea: To jsem netušil, že existují. :roll: Je otázka, zda je půjde špičkově využít i na těch 5A a nebo bych je i tak musel zdvojovat. Jelikož raději omezím proud na 5A, než abych tam musel cpát dva konektory do jedné hlavy. Musím ještě ověřit, kolik jsem schopen uchladit. Těch 6A je pouze hypotetická hodnota. Jednotlivá led s dobrým chlazením ten proud snese. Ale když jich tam bude 19 vcelku blízko, tak není už tak jistý, že ten vodní blok to zvládne. Tak v TME mají buď 37 pin (jeden pin schází) a nebo 44-pin. Asi bych použil ten 44-pin, jenž by byl pěkný, jelikož kromě silových kabelů bych tudy mohl teoreticky protáhnout i i RS-485, pokud nebude moc zarušená, což by snad neměla být, jelikož LED chci řídit lineárně a ne PWM. V každé hlavě bude pomocný mcu, jenž bude posílat data do centrálního mcu z cca 40 čidel. Kromě teploty a protisvětla budou zbylé jen stavy 1/0. Navíc cena za pár je 90Kč, což je bomba. Navíc se konektor krásně vejde mimo vodní blok. Pokud použiju pojišťovací šrouby, tak budou konektory super držet a nehrozí náhodné rozpojení.

Jinak jsem v TME narazil na silové kontakty pro canony. I ty slabší na 20A by mě jen ty kontakty vyšly na 126 000 Kč. :shock:

Díky za dobrý tip Dexi!
Odpovědět