Signalizace do AD vstupu

Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Signalizace do AD vstupu

Příspěvek od Dex »

Je, proto jsem psal, že mne to napadlo ;) Nějaká část mého podvědomí se ale asi bránila použít víc pinů, než je nezbytně nutné a tak jsem to hned na začátku nezmínil. Popravdě kdybych měl na tom ESP8266 jeden normální pin, tak použiju něco jako servopulz, ale nedá se nic dělat, mám jen A0.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Signalizace do AD vstupu

Příspěvek od fulda »

Tak to zase moje podvědomí mi říká, že použít ten žebříčkovej převodník bude mnohem jednodušší. Přecejen se s odporama počítá snáze než s kondíkama, nebudeš muset řešit zvlnění a tak. Vlastně vymýšlíš analogovou klávesnici.
Na přenášení 4 stavů ti stačí dva výstupy a to bude opravdu dost primitivní matematika.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Signalizace do AD vstupu

Příspěvek od Dex »

Jj už se k tomuto řešení plíživě přesouvám :)

Nějaký tip jak to zapojit co nejjednodušeji? Schéma toho ESP je tady https://escapequotes.net/esp8266-wemos- ... d-diagram/

Arduino by se mi hodilo provozovat v 5V úrovních, to ESP reálně měří v rozsahu 0 až 1V.

Odporů v docela široké škále hodnot mám na toto dostatek, čili v tomto směru není nutné se nijak zvlášť krotit ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Signalizace do AD vstupu

Příspěvek od fulda »

Kdybych to dělal já, tak bych se s tím zrovna moc nemazal. Otevřu WiKi a střílím od boku:
Obrázek
dva výstupy, 5V napájení:
Vo0 = 5V × 0/4 = 0V
Vo1 = 5V × 1/4 = 1,25V
Vo2 = 5V × 2/4 = 2,5V
Vo3 = 5V × 3/4 = 3,75V

Tvoje ESP má dělič 1V / 100k = 0,01mA

Takže potřebujeme celkový odpor: 3,75V / 0,01mA = 375k už teď je na ESP desce 100k + 220k = 320k, tak najdi v šuplíku první větší odpor než 55k a ten dej do série mezi výstup žebříčku a vstup A0.

Kód: Vybrat vše

Arduino                   ESP
      __          __
D3 --|__|--+-----|__|---> A0 
      20k  |       55k+
          | | 10k
          |_|
      __   |
D4 --|__|--+
      20k  |
          | | 20k
          |_|
           |
          _|_ GND
Mno, po pravdě se mi moc nelíbí hodnota 20k, takže bych tam dal 10k a místo toho jednoho kterej je teď 10k, tak bych dal dva 10k paralelně.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Signalizace do AD vstupu

Příspěvek od Dex »

Já velice děkuji, tohle bych mohl zvládnout ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Signalizace do AD vstupu

Příspěvek od DavidO »

Hele jestli máš na tom Arduinu volný piny, tak co se inspirovat článkem (a následnou diskusí) o maticové klávesnici, co tady tuhle byla? http://robodoupe.cz/2019/hardwararske-p ... -projektu/
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Signalizace do AD vstupu

Příspěvek od Dex »

Tu docela výživnou diskuzi si pamatuju a hned jak budu stavět nějaké větší varhany, tak se k ní rozhodně vrátím :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět