Odpojení hlídače lipol

Odpovědět
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odpojení hlídače lipol

Příspěvek od kolbaba71 »

Chtěli bych vestavět hlídač lipol pro 6-ti článek. Aby při delším odstavení nevybíjel aku, tak bych ho chtěl odpojit. Nechci ho vytahovat z konektoru, jelikož bude vevnitř. Nevím, zda stačí odpojit jeden, či lépe 6 vodičů. Nenašel jsem však žádný 6-pólový vypínač, který by se hodil na toto použití. Při hledání jsem neustále narážel na 50A+ odpojovače.

Zatím mě napadlo vzít 6 jazýčkových relé a spínat je současně magnetem. Což mě přijde těžkopádný. Možná by šlo to spínat nějakým IO s tranzistory. Zásadní podminka ale je, že řešení musí mít nulový odběr.

Jak na to?
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Odpojení hlídače lipol

Příspěvek od daton »

Pokud je dobrý balancer tak nežere téměř nic a tedy není třeba odpojovat všechny články, tedy pokud se mluví o jejich seriovém zapojení. Jediné co by se dalo odpojit je akumulátor jako celek od zařízení a tam stačí obyčejné rele nebo výkonový fet. Fet má řadu výhod i nevýhod jako hlavní nevýhodu vidím nesnadné ovládání.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpojení hlídače lipol

Příspěvek od kolbaba71 »

Mám na mysli odpojení toho nejobyčejnějšího hlídače lipol. Vlastní aku od zařízení se bude odpojovat klasickým vypínačem.
_vyr_1540Buzzer_04.jpg
_vyr_1540Buzzer_04.jpg (16.87 KiB) Zobrazeno 3147 x
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Odpojení hlídače lipol

Příspěvek od daton »

No já netuším kolik to žere, ale je fakt že pokud se to měří nějakým procesorem, tak odběr tam bude téměř nulový a jediný odběr bude dělat právě jen ten displej tedy co kdyby jsi odpojoval napájení toho displeje a neřešil jednotlivé články. Jo a na to by stačil i normální tranzistor bipolar.
Odpovědět