Robotický den 2015

Odpovědět
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Robotický den 2015

Příspěvek od jrt »

V sobotu 13. a neděli 14. 6. 2015 opět v Praxe v Kongresovém centru.

V sobotu 13.6. budou probíhat neveřejné homologace a první kola a v neděli 14.6. budou veřejně přístupná další kola a finále soutěží.

Týmový workshop den po soutěži zřejmě nebude, protože finále je v neděli a do pondělka se asi nebude chtít nikomu zůstat.
Pokud by vás ale napadlo, jak uspořádat něco jiného / podobného, dejte vědět.

Kongresové centrum
Domovská stránka soutěže
jrt
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Robotický den 2015

Příspěvek od jrt »

Registrace soutěžících na RD 2015 jsou otevřeny!
Připomínám, že je nabízena možnost prezentace firem, zabývajících se robotikou a také všech, kteří chtějí předvést svůj robotický nebo mechatronický projekt odborné i laické veřejnosti.
jrt
DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Robotický den 2015

Příspěvek od DavidO »

Malé připomenutí pro zdejší osazenstvo - registrace je do 30.4.
Můžete se registrovat k soutěžím, ale také registrovat demo, abyste předvedli svoje výtvory.
Taky samozřejmě můžete robotický den sponzorovat ;)
A kdo nechce to ani to, může nám pomoct jako dobrovolník s organizací ...
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Robotický den 2015

Příspěvek od JuraS. »

Přidal bych jednu kategorii. která po robotice přímo volá. Když se podívám na robotické vysavače tak jejich pohyb mi přijde jako zmatené pojíždění po místnosti a náhodné narážení do překážek. Na youtube jsou testy těchto "vysavačů" které jsou jen utracené peníze za rozmetače prachu. Uvítal bych tedy kategorii kde bude na ploše rozestavěn "nábytek" a na volnou plochu se rozsype přesně zvážená směska špíny. A vypustí se robot který co nejrychleji všechno vyčistí. Měřilo by se jak dlouho mu to bude trvat a kolik toho vysaje. Bylo by umožněno aby si robot dopředu zmapoval terén, tj. uložil si do paměti kde je co za překážky. nějaké pokusy s laserovým mapováním provozu dělá vorwerk ale zase se pohybuje tupě. Mám vepředu rovnou plochu co svádí k lepšímu přístupu k plochým hranám (třeba ke skříni, stěně) ale místo toho aby přetočil svůj podvozek a touto hranou jel kolem stěny tak se otočí a jede jen rohem. aby ti roboti k něčemu vůbec byly. V nových fabrikách jezdí samozásobovací vozíky po čáře. Rychle i pomalu a hlavně-bez chyb.
Nečetl jsem si pravidla pro sběrače plechovek. Ale dát do robota raspberry, openCV, kameru. Nasnímat mu tu plechovku aby ji poznal, na záda koš a rameno s přísavkou a pustit ho na dráhu ať se rozhlídne a pustí se za nimi a bere jednu za druhou a háže je do koše. Viděl jsem jen video.
DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Robotický den 2015

Příspěvek od DavidO »

To je zajímavý nápad. Už před řadou let takové soutěže byly, otázka je, proč se už nepořádají... (já osobně to vidím jako potíže s organizováním, hodnotitelností a férovostí)
http://robotika.cz/competitions/cleaning/2002/cs
http://www.service-robots.org/applicati ... ocId170021

Idea na řešení kečupu vypadá dobře a dokážu si to jasně představit. Tak šup, přihlásit ... ;)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Robotický den 2015

Příspěvek od JuraS. »

Já jen aby to celé domácí bastlení a hraní k něčemu bylo. Ve fabrikách robotické vozíky po čáře rozváží díly normálně (tedy někde) ale zato v práci furt potkávám uklízečku co se mi plete pod nohy a vrčením vysavačem jen rovnoměrně rozloží prach na koberci. Přitom by to mohl v noci dělat robotický uklízeč. a taky to co prodávají mě zatím nepřesvědčilo o tom abych furt nesháněl pytlíky a filtr do vysavače. Čekám která první armáda vyrukuje s "baterkou pro vojáka" co bude do 200 metrů výšky vystřelovat síťku ze silonů aby se do ní zamotal nepřátelský špionážní dron (ty malé). A kdy budou ty velké drony mít rušičky signálů pro ty velké, konkurenční drony. Aby je jednoduše poslali k zemi. Nebo taky možná udělají manévr, předletí konkurenta a vypustí ze sebe tenkou nitku z pevného vlákna kterou nepřítel namotá na hřídel vrtule a pápá...
DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Robotický den 2015

Příspěvek od DavidO »

Na letošek jsme právě vyhlásili novinku - Freestyle / volná jízda.

Každý může přinést ukázat cokoli robotického. Bez registrace předem, stačí přinést 14.6. ráno toho robota a jeho popis, viz web akce.

Čili kdo to tu čte a nebo sem píše, tak ať kouká něco přinést, nebo si o něm budu myslet, že jen tak planě žvaní a skutek utek ... :mrgreen:
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Robotický den 2015

Příspěvek od JuraS. »

Nežvanil bych kdyby naše pošta fungovala spolehlivě a rychle. Když 2 měsíce čekám na díly tak se můžu přijet podívat a vrčet hubou místo motorů...nebo by stačilo kdyby to co se v Číně i s dopravným prodává za 20,- rovnou po 5ti kusech se v kamenným obchodě v ČR neprodávalo za 50,- za kus, na aukro.cz pak za 50,-+120,- poštovné za jeden kus. Jinak super nápad na volné ukázky. Osobně ale jako důležitější pro mě bude hydroponický systém který bude napevno na balkoně. To se pak blbě ukazuje co to umí. Tak zase haprují američani kterým trvalo 14 dní zkontrolovat, že jim došla skutečně platba cestou paypal na účet a pak poslali UPS balíček velikosti krabičky sirek. Jsem zvědavý jak se budu nahánět po Praze s pošťákem. abych jen něco netvrdil. pH modul jsem objednal a zaplatil 22.4.2015, 13.5 mi potvrdili, že konečně něco začali dělat a tohle je výsledek cestování po USA https://tools.usps.com/go/TrackConfirmA ... 90708216US , to znamená, že ze San Franciska jde pošta letadlem 2 dny minimálně protože zatím není zpráva z Evropské strany kam by to mělo dorazit.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Robotický den 2015

Příspěvek od pgerla »

Nebylo by možno uspořádat i něco ve Zlíně? Praha ukázala, že je v Praxi trochu z ruky. Hranice na Moravě sem nestihl, no a Písek ... tam sme byli pro koně a byl to výlet na celý den.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Robotický den 2015

Příspěvek od JuraS. »

Asi není problém cokoliv uskutečnit kdekoliv. Stačí jen to dát vědět širokému okolí. Tak jako ta holka co dala zprávičku na fb, že bude o víkendu doma a že pořádá mejdan. A přijelo tolik lidí, že to musela řešit i policie a rozhánět davy a rodiče pak jeblo když viděli co zbylo z vily. Takže svolat se dá cokoliv a kdekoliv a nemusí to být zrovna organizované.
Odpovědět