Robotic Tournament 2014

Odpovědět
Uživatelský avatar
eMZet
Příspěvky: 133
Registrován: 24 úno 2013, 15:02

Robotic Tournament 2014

Příspěvek od eMZet »

12.4.2014 sa konal dalsi rocnik sutaze Robotic Tournament 2014.
Sutazilo sa v niekolkych kategotiach. Prihlasenych bolo 135 robotov. Nedostavili sa vsetci, no aj tak sutaziacich bolo vyse 100. Ja osobne ako jediny SLOVAK, ktory sutazil v kategorii minisumo, kde sa mi podarilo po velkych problemoch s motormi a prevodovkami, obsadit krasne 3 miesto. Sutazil som s 3 mojimi robotmi eMZet, BUMBINKO a LUMP. LUMP je najnovsi robot a mal sutaznu premieru, ktora mu priniesla bronzovu medailu.
Ked vezmem do uvahy kvalitu polskych sutaziacich, som viac ako spokojny. Slovensky RGT Team obsadil 2. miesto v kategorii Micromouse, 2. miesto v kategorii LEGO Linefollower a 3. miesto v kategorii Linefollower.
Atmosfera UZASNA!!! Pri mojich problemoch mi dokonca polsky protivnik ponukol pomoc v podobe jednak dodatocneho casu na vymenu motora a dokonca mi ponukol aj motor na vymenu.
Ja osobne si prinasam skvely zazitok z prijemne straveneho dna.

Videa zo sutaze mozete pozriet tu

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/playlist?list=PLXMhDheanLevJR1agR6zq0DVbn8w-yA20
Bodie
Příspěvky: 110
Registrován: 05 kvě 2013, 17:52

Re: Robotic Tournament 2014

Příspěvek od Bodie »

Abych taky přidal nějaké info, soutěře jsme se účastnili ve čtyřech členech týmu RTO (www.rtostrava.cz) v kategoriích linefollower, micromouse a drag race. Ve sledovačích jsme skončili těsně před finále na 6., 8. a 9. místěkategorii micromouse dosáhl můj robot Steve 2M na první příčku. Co se nové kategorie Drag race týče, byla to velká zábava. Na začátku dne jsme 12 m dlouhou trať projeli za cca 6 vteřin. Jenže časy soupeřů se zkracovaly, což jsme si prostě nemohli nechat líbit a tak byl nakonec náš nejlepší dosažený čas 2,51 s. Alo ve cvičné jízdě, kterou se bohužel ve finále nepodařilo zopakovat a tudíž jsme obsadili 4. místo. Jen pro přiblížení napnuté atmosféry - vítěz dosáhl času 2,27 s, pokud si dobře pamatuju.
Jinak atmosféra skvělá. V bludišti měl nejprve můj robot kvůli konstrukci problém se schodem mezi deskami. Na to pořadatelé bleskově zareagovali a celé hřiště vyrovnali tak úžasně, že nešel ani cítit, začež jsme jim velmi vděčný.
Super akce a snad v brzké době bude chvilka času sepsat krátký článek na naše stránky a upnout videa.
petr-kubac
Příspěvky: 96
Registrován: 24 úno 2013, 15:43
Bydliště: Frydek - Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Robotic Tournament 2014

Příspěvek od petr-kubac »

Ahoj Kluci

Už jsem se chtěl vtírat do vašeho týmu, ale pak jsem si přečetl "Spolupracují: doc. Ing. Bohumil Horák Ph.D." a zase mě to přešlo - nicméně článek o pneumatikách jsem napsal a jestli vás roboti neopustí poté co opustíte školu a vliv "!@#$%^&*()" uvedeného výše - zajdem na pivo ;-))

Mimochodem vaši předcůdci asi tak 7 let zpět sepsali panu "!@#$%^&*()" docentskou práci o robotickém fotbalu - nejste vy pod tlakem abyste psali práci pro jeho profesuru ?
"The best computer language is a solder" - "Nejlepší programovací jazyk je pájka" - Bob Pease
http://petr-kubac.blog.cz/
Bodie
Příspěvky: 110
Registrován: 05 kvě 2013, 17:52

Re: Robotic Tournament 2014

Příspěvek od Bodie »

Zdravím.
Článek o pneumatikách byl super a všichni jsme ho uvítali ;-)
K té spolupráci, dá se to chápat různě. Bližší info kdyžtak napíšu mailem, nicméně všechny roboty jsme s kolegy tvořili samostatně bez jeho zásahů. Ale koukám, že doc. Horák má pověst bohatou. Do práce na profesuru tlačeni nejsme :D, jednak jsou v laboratoři služebně starší členové, na které by to kdyžtak padlo nejprve, a zadruhé ještě nemá žádného vystudovaného Ph.D. studenta.
petr-kubac
Příspěvky: 96
Registrován: 24 úno 2013, 15:43
Bydliště: Frydek - Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Robotic Tournament 2014

Příspěvek od petr-kubac »

Chichichi

Jestli jedete na Robotický den - tak se nezapomeňtě u mně jmenovitě hlásit, abych vůbec věděl s kým diskutuju ;-)))

Mně poznáte - jsem druhý "nejmohutnější" po Jiřím Rottovi ;-)))
"The best computer language is a solder" - "Nejlepší programovací jazyk je pájka" - Bob Pease
http://petr-kubac.blog.cz/
Bodie
Příspěvky: 110
Registrován: 05 kvě 2013, 17:52

Re: Robotic Tournament 2014

Příspěvek od Bodie »

Jedeme, i když v omezeném počtu, dva kolegové mají bohužel jinou práci. Kdyby náhodou, budeme tam někde pobíhat v šedých trikách se spáleným tranzistorem zepředu a QR kódem zezadu, dámy pak ve světle modrém ;-)
Snad nebudeme muset neustále opravovat roboty a bude čas diskutovat ;-) A poznat bychom Vás mohli, třeba podle fotek z blogu
Uživatelský avatar
Sam
Příspěvky: 62
Registrován: 14 lis 2013, 12:53

Re: Robotic Tournament 2014

Příspěvek od Sam »

Tak zrovna teď mi začalo být líto, že Prahu už pro tento školní rok vynecháváme...
Mohli jsme zvítězit alespoň v jedné kategorii - díky mé "mohutnosti" :lol:
Odpovědět