Roboorienteering

Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Roboorienteering

Příspěvek od Pirx »

Zdravím vás kolegové,
bohužel byla pro malý počet soutěžících zrušena plánovaná sobotní outdoor robotická soutěž Roborienteering, která byla původně pořádána v Rychnově a posledních pár let v Mariánských lázních.
Zde je pro zajímavost odkaz na letos přihlášené týmy, aby bylo zřejmé, o jaké roboty se jedná:
https://robotika.vosrk.cz/roboorienteer ... &page=tymy

A zde je informace o posledním pořádaném ročníku, abyste viděli, že je to opravdu povedená akce:
https://robotika.vosrk.cz/roboorienteer ... ?year=2019

V návaznosti na téma Budoucnost robodoupat se chci zeptat, zda zde někdo o této soutěži věděl a případně by se jí byl býval zůčastnil.
Jsem si vědom toho, že zdejší komunita je zaměřená spíše na indoor věci, ale i přes to by mě to zajímalo.
Myslel jsem si totiž, že po vynucené dvouleté pauze bude zájem vysoký.
Soldering fumes make you stronger!
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Roboorienteering

Příspěvek od Dex »

Tak to je opravdu škoda :?

Minimálně já o soutěži vím, ale účast jsem neplánoval. Možná by bývalo bylo pomohlo ji trochu více zpropagovat ať už prostřednictvím fóra, tak hlavně přes web RoboDoupěte či náš Twitter. Nějak si nevybavuji, že by se někdo v této věci ozval, což je myslím trochu škoda.

Že jsme zaměřeni na indoor věci bych neřekl, ale co si budeme povídat, robot na outdoor je (minimálně) konstrukčně složitější.

Je také otázka, kolik lidí bude ochotno se vydat do Mariánek a jaká je tam komunita v dosahu.

Například zájem o Robotický den po "koronáči" předčil naše opatrná očekávání a opravdu se vydařil ;)

Pokud by byl zájem pomoci nějak s propagací třeba náhradního termínu na podzim, rád pomohu, bude-li to v mých silách ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Roboorienteering

Příspěvek od MartinL »

Tak ona je ta soutěž přeci jen trochu obtížnější než třeba čára (i když byla navrhovaná jako jednodušší varianta Robotour). Přeci jen není tolik nadšenců, kteří by tomu věnovali dost času (a financí). A jak píše Dex, v současnosti je skoro nejdražší ten výlet do Mariánek (a to to máte oproti nám z východu za rohem). I v "nejlepších" letech byla účast okolo deseti robotů (podobně jako na Robotour). Takže s aktuálním vývojem všeho, je to bohužel celkem očekávaný stav.
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Roboorienteering

Příspěvek od Pirx »

Díky za reakce.
Očekával jsem žádnou reakci :-)
Měl jsem sem o soutěži napsat - to je moje selhání.
Martin má pravdu, ale i přes to jsem čekal větší zájem.
Tak snad příště.
Soldering fumes make you stronger!
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Roboorienteering

Příspěvek od Dex »

Pirx píše: 15 čer 2022, 12:28 Měl jsem sem o soutěži napsat - to je moje selhání.
Ono to chce psát průběžně a začít to připomínat dlouho před termínem (což třeba i někoho inspiruje ke stavbě). A mnohem větší dosah má web (robodoupe.cz) a twitter. To jsou pak tisíce lidí, ke kterým se to dostane.

A jak říkám, stačí říct a s propagací pomůžeme ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Roboorienteering

Příspěvek od MartinL »

Máš Dexi pravdu. Mě opravdu marketing nic neříká. Sociální sítě (které tedy stále ignoruji) mají opravdu velký dosah. Když jsem se dozvěděl, že u nás bude Makerfaire, tak jsem si říkal, jestli vůbec někdo přijde. Protože "pro mne standardní informační kanály" - plakáty, info v městském zpravodaji zarytě mlčely. Ale jak mě syn informoval, tak přes 2000 lidí na FB reagovalo a nakonec to byl docela fičák (na tak malé prostory). Přišlo přes 1500 lidí.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Roboorienteering

Příspěvek od Dex »

Tak já třeba FB stále tvrdohlavě odmítám, ale Twittter jsem si celkem oblíbil i jako sledovadlo různých zajímavých témat a třeba o tom MF u vás se tam psalo před i po akci včetně fotek ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Roboorienteering

Příspěvek od DavidO »

Já jsem teda o Roboorienteering taky věděl, ale účastnit se jsem neplánoval, časově se mi to dlouhodobě dost kreje s tím, že v tuto roční dobu organizuju Robotický den. Ale pravdou je i to, že i kdyby ne, tak bych se stejně jak soutěžící dost pravděpodobně nezúčastnil (tohle prostě není moje parketa) a co se týče mých studentů, tak už několik let to na účast na takovéhle akci bohužel není.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Roboorienteering

Příspěvek od pgerla »

Ono by vcelku stačilo pořádat těch outdoor soutěži po republice víc. Jakou chcete účast, když to pořádáte jednou ročně kdesi v české zapadlé vesničce. Nebo i pořadatelé Robotour (jednou ročně) v zemi vítězného týmu.
fwd
Příspěvky: 24
Registrován: 18 kvě 2019, 21:51

Re: Roboorienteering

Příspěvek od fwd »

No, nejsem si teď jistý jestli je ta zapadlá vesnička těsně před nebo za cedulí Mariánské Lázně. A přístup je pradádní, možnost parkování taky. :D
Písek taky není zapadlá vesnička...
O tom to není. Je to o fandovství, čase atd.
Odpovědět