Budoucnost RoboDoupat

Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od fulda »

butan píše: 20 črc 2022, 12:29 umíte tu někdo vysvětlit rozdíl mezi PMSM a BLDC? Na youtube je k vidění pár rozebraných motorů z elektroaut, to je asi ono.
Trochu se přidám k tématu. Dostal jsem úder reklamštinou a již několikrát jsem slyšel pojem "digitální motor". Tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo netuší o co se jedná a jaké má výhody oproti analogovým motorům?

Asi je to nějaká vzácnost, protože o ní slyším vždy ve spojení se stejným produktem.

Pokud o tom ještě někdo neslyšel, tak třeba TADY nebo TADY, ale pozor. Ačkoli URL vypadá neškodně, je to čistá snůška reklam.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od butan »

Digitální motor nevysvětlím, ale baterkový vysavač je velký podvod. Nedostatečný sací výkon je kompenzován rotačním kartáčem což vychvalují za přednost. Ve skutečnosti to není vysavač, ale kartáč s odtahem prachu.
Lubor
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od pgerla »

Dohledat si originální text výrobce je nad síly blbce.

"Digital BLDC motor"
https://www.sencor.com/multifunction-bagless/svc-0725bk

Nebo VY připojujete BLDC natvrdo dvojlinkou na AC/DC?
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od fulda »

Teda nevím, já mám nejraději normální BLDC motor, kterej napájím normální sinusovkou, aby to nerámusilo. To je tedy asi analogovej BLDC motor?

Pokouším se vyhledat něco o tom, co je na té digitální verzi jiného, než na té mé analogové verzi. Nešel jsem tyto texty týkající se motoru. Tady tedy nic :(
www.sencor.com píše:This 4-in-1 stick vacuum cleaner is powered by a state-of-the-art 400-watt digital BLDC motor that guarantees excellent cleaning results.
www.sencor.com píše:High-performance, long-lasting digital motor with 400W of power
www.sencor.com píše:INNOVATIVE 400 WATT DIGITAL BLDC MOTOR
High performance and powerful suction thanks to 100,000 rpm.
Fewer rotating parts prolongs the life of the motor.
Dozvěděl jsem se, že je to bezvadné na uklízení. Takže se to asi na robota stejně nehodí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět