Budoucnost RoboDoupat

3DSOU
Příspěvky: 11
Registrován: 31 bře 2020, 23:34

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od 3DSOU »

Hlasuji za obnovení. Objevil jsem Robodoupě těsně před koronáčem. Moc jsem si ho tedy neužil. Ale inspirace mi dodalo hodně.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od Dex »

3DSOU píše: 10 čer 2022, 23:06 Hlasuji za obnovení. Objevil jsem Robodoupě těsně před koronáčem. Moc jsem si ho tedy neužil. Ale inspirace mi dodalo hodně.
Hlasovat za obnovení je fajn, ale důležité jsou i ty další otázky - o čem bys tedy chtěl něco slyšet a o čem jsi případně ochoten pohovořit?
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od kolbaba71 »

Pokud by byl zájem, tak mohu pohovořit/ukázat, jak se modeluje v 3d cadu Solid edge, jenž má plnohodnotnou free verzi pro nekomerční použití.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od butan »

Rád se naučím v čemkoli modelovat. Zatím jsem odkázán jen na to co najdu na https://www.thingiverse.com/.
Ale jinak nejsem náročný, za návštěvu doupěte mi docela stačí sekce "nekupto" z fóra, s praktickým předvedením zakoupených exponátů.
Lubor.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od Dex »

Já se na Solid rád podívám i jen abych měl srovnání :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od MartinL »

Určitě bych se zase rád Robodoupěte zúčastnil (je to takový celodenní výlet od nás z venkova), když jsem se nemohl podívat na Robotický den.
Podle některých dotazů bych si dovolil nabídnout něco z oblasti CNC. Asi bych zkusil přehled celého postupu od návrhu po výrobu. S vysvětlením základních pojmů (co je bitmapový obrázek, vektor, souřadný systém, g-kód, jak funguje cnc stroj, až třeba po grbl).
Já bych uvítal povídání na téma návrhu softwaru s ohledem na real-time řízení (mám zase konkrétní problémy, které by ovšem bylo lepší řešit osobně, popsat to dostatečně srozumitelně asi nesvedu).
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od butan »

Já mohu doporučit a předvést CMSIS-RTOS2 což je použitelné na všech armech.
Lubor
Zatím OSem stojí Reinhard Keil a tady je přepis rozhovou s ním z nedávné doby, ktery shrnuje vyvoj sveta mcu za poslednich 30 let
https://embedded.fm/transcripts/404
3DSOU
Příspěvky: 11
Registrován: 31 bře 2020, 23:34

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od 3DSOU »

Dex píše: 11 čer 2022, 08:31
3DSOU píše: 10 čer 2022, 23:06 Hlasuji za obnovení. Objevil jsem Robodoupě těsně před koronáčem. Moc jsem si ho tedy neužil. Ale inspirace mi dodalo hodně.
Hlasovat za obnovení je fajn, ale důležité jsou i ty další otázky - o čem bys tedy chtěl něco slyšet a o čem jsi případně ochoten pohovořit?
Jelikož jsem tak trochu mimo obor. Elektronika mě zajímá ,ale moc o ní nevím. Jsem jen prostý uživatel s trochou zkušenosti s 3d tiskem a cnc frézováním. Mohu nabídnout do diskuze jen pár praktických zkušeností.
Co by mě zajímalo je asi cokoliv okolo cnc.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od butan »

Další využití robodoupat vidím v poskytnutí měřícího servisu. Představoval bych si to takhle:
Diplomant postaví brzdu na testování pohonů (BLDC zajímá řadu lidí)
účatníci fóra m ho podpoří konzultacemi... třeba by z toho vysrostl i takový komunitní projekt.
A na té brzdě si pak můžeme ověřit pohony co kdo používá, jaké řízení je nejvhodnější...
Nejen pro roboty, ale i cnc vřetena, koloběžka. Porovnota krokové 2 i 3 fázové motory.

Lubor
Naposledy upravil(a) butan dne 22 črc 2022, 08:54, celkem upraveno 1 x.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od pgerla »

A má být ten diplomat velvyslancem EU nebo USA? Za mě by to zvládl i ruský mužik ze z tajgy za flašku vodky a zpáteční letenku.

Jinak nápad dobrý. Oni výrobci skutečné parametry tají.
"Nepřítel naslouchá!"
Označení 27T na motoru pro RC autíčka musí stačit.
Odpovědět