Budoucnost RoboDoupat

Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od Dex »

butan píše: 10 čer 2022, 10:57 Já rád přijdu kdykoli, (prac den-víkend)
Nově jsem si koupil elektrickou koloběžku, hned jí i rozebral, doplnil blinkr, rád se pobavím o všem co s ní souivisí. Balancování baterek, bdlc motory, i nějaká ta mechanika.
Lubor
PS reaguji tímto na Dexův e-mail.
No panečku třeba balancování baterek, BLDC motory atp. to jsou pěkná témata ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od Pirx »

Tohle me vazne mrzi uz spoustu let.
Jsem z Moravy nedaleko Blanska a zucastnit se cehokoliv v Praze je "vylet".
V dnesni dobe autem cca 2500,- Kc. Nulova moznost cokoliv rozumneho privezt kvuli parkovani.
Pisu to proto, ze se mi bohuzel od roku 2014 zde v regionu nepodarilo sehnat nikoho, kdo by se chtel hobby robotice intenzivneji venovat.
A ze jsem se obcas i docela snazil.

Takze i kdyz mi interakce s podobne postizenymi chybi a bych mohl pohovorit o Realsense kamerach (depth i tracking - D435, D455, T265) a vzit ukazat robota

je to pro me bohuzel nerealizovatelne.

A navic se zda, ze ponekud umiraji i outdoor roboticke souteze (krome Robotem rovne a akci v Olomouci).
Skoda.
Soldering fumes make you stronger!
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od jrt »

Pirx píše: 10 čer 2022, 11:38 Nulova moznost cokoliv rozumneho privezt kvuli parkovani.
Tohle nyní už není problém. V Tróji je místa dost, nejen pro parkování, ale i pro předvádění a workshopy...
Takze i kdyz mi interakce s podobne postizenymi chybi a bych mohl pohovorit o Realsense kamerach (depth i tracking - D435, D455, T265) a vzit ukazat robota, je to pro me bohuzel nerealizovatelne.
Což tedy sepsat nějaké pojednání? A interakce je přece možná i na dálku.
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od Dex »

A teď jsem se koukal na vlak a za cca 600 Kč se dá dostat k nám i nazpátek (ale je to "štreka", to je jasný) ;)

Ta zahradní potvora je pěkná. Nechceš o ní něco málo sepsat a přihodit pár fotek? Článek z toho už vyrobíme :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od Pirx »

Evidentne uz ani nerozumim psanemu textu nebo spise neudrzim...
Mam na mysli parkovani v Troji.
No a robota vlakem radeji nepovezu.
Tou interakci jsem myslel prave to osobni posezeni a pokecani u piva. Na dalku to neni ono, toho si uzivam dost i v praci.

Robotovi se zatim jeste (jak je videt) ponekud topori nozicky, takze zatim se budu soustredit na odstraneni tohoto problemu.
Vlaste je to ocekavane, protoze Mars rovery maji sice stejnou rocker cast, ale hnana vsechna kola, takze oba konce ramen jsou aktivne posouvany.
Byl jsem jenom zvedavy, jak moc blbe se to bude chovat, kdyz budu pohanet jenom jeden konec - je to blbost.
Nicmene tohle uz je offtopic.

Jakmile budu mit vic materialu zkusim nejaky text spachat, ale radeji neslibuju.
Soldering fumes make you stronger!
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od jrt »

Pirx píše: 10 čer 2022, 12:15 Evidentne uz ani nerozumim psanemu textu nebo spise neudrzim...
Mam na mysli parkovani v Troji.
Ona se MFF UK přesunula v roce 2020 z Malostranského náměstí (kde se nedalo zaparkovat) do Tróje, kde má vlastní veliké parkoviště. A - což je ještě zajímavější - tam DavidO vybudoval velikou robotickou laboratoř, vybavenou vším myslitelným příslušenstvím včetně elektro a mechanické dílny.
jrt
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od daton »

No třeba já vím něco o baterkách v elektromobilech lionkách obecně, případně o louhových akumulátorech ale mluvit bych mohl i o systému managmentu malé solární elektrárny (opravdu malé do 500W solárů) co mám doma.
Ale je to OFFtopic.
jipech
Příspěvky: 4
Registrován: 22 říj 2019, 14:19

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od jipech »

Jsem rozhodně pro setkání. Klidně napoprvé jenom krátké vstupy a diskuse a hlavně polemika o tom jak dál. Kde to udělat nechám na vás (opravdu v Praze není žádná možnost si někde pronajmout za symbolickou nebo žádnou cenu nějaký prostor pro 30 lidí na čtyři hodiny?). A prosím pro nás mimopražské, určitě v sobotu.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od butan »

daton píše: 10 čer 2022, 13:02 No třeba já vím něco o baterkách v elektromobilech lionkách obecně
Rád bych se o těhle elektromobilních baterkách něco více dozvěděl. Jsou dělané redundantně, aby porucha jednoho stupně hned nevyřadila celé auto?
A až jich jednou budou plné vrakáče jak si je ochočit pro domácí hobby použití. Povídají si na CANu?
Lubor
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od gilhad »

Já bych taky rád Robodoupě (i Robopivo), i když zrovna nemám nic nového, čím bych mohl udivovat. Ale možná zase někdy získám inspiraci ...
Odpovědět