Budoucnost RoboDoupat

E-Ryc
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od E-Ryc »

Vzhledem k tomu, ze me roboticke aktivity ponekud umrely na ubyte (ale ja se jednou vratim), nevim, jestli mam pravo se vyjadrovat...

Uvazovali jste o tom obcas udelat zmenu z "vikendovy" na "popracovni"? Ale to je muj problem, ze mam vpodstate pulku vikendu "natvrdo" blokovanou - chapu, ze pracovni dny jsou zase problem pro mimoprazske.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od daton »

Ahoj
no nevím co si představujete že se sem napíše :D
ale mě se robodoupata líbili i tak jak byly před covidem. Na setkání lidí stejně postižených to bylo super.
Co byl trochu problém to bylo rozdílné množství znalostí, já to vnímal tak že když byla přednáška třeba Davida o základech tak polovina se bavila protože to znala a druhá nemohla právě pro tu zábavu dostatečně pozorně poslouchat. Z toho důvodu rozdělelní mi přijde jako dobrý nápad ale je zase otázka jak to pojmout protože dělení znamená tříštění sil i kolektivu "postižených" :D
Z mého pohledu by možná bylo dobré udělat dva týmy pro řešení hardwarových problému i s možností přednášek a vývoje třeba mechaniky robotů a tym pro softwarové problémy a i jeho základy. Učastníci by si pak mohly vybrat.
Dalším bodem to tady asi trochu nabourám protože za mne by bylo třeba neomezovat se pouze na roboty ale na aplikace s arduinem nebo ESP v koplexním šíři tedy i domácí aplikace ovládání různých technologií které dříve ovládání neměly atp. Tedy komplexní využití mikrokontrolérů.

PS V součané době bych se rád učastnil všech akcí ale popravdě jen za cestu do Prahy a zpět už je to téměř 500kč což už si v současné době nemohu často dovolit a taky ne vždy se mi termin nekryje třeba s prací tak že moje účast bude sporadická nicméně vám fandím at se daří.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od fulda »

Tak v týdnu je asi zase špatné pro "pracující veřejnost".

Ještě bych navrhnul téma ke zvážení, o kterém bych mohl něco říci:
Jednoduchý plotter (X/Y router) jako základ pro CNC.
Ale znám té problematiky tak polovinu, neřku-li třetinu. Takže by to byla spíš otevřená diskuze/workshop.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od Dex »

@E-Ryc:
Právo vyjadřovat se máš, pokud chceš říct něco smysluplného což třeba tato připomínka je :)

Aktuálně netušíme o kolik by to zvýšilo/snížilo účast, třeba se vyjádří ostatní. Je-li to "po práci" třeba v 18h, tak tam je asi trochu nepraktické, že se toho moc nestihne.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
E-Ryc
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od E-Ryc »

To je mi jasne, proto jsem psal "obcas". I kdyz od 18 do "posledni metro" je casu relativne dost. Uznavam, energie uz obvykle ne... ;)
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od Dex »

@daton:

Tak já myslím, že si představujeme to co jsem napsal třeba já - o čem bych se chtěl něco dozvědět a o čem jsem ochoten/schopen pohovořit :)

RoboDoupata nebyla nikdy vyloženě striktně o robotech, ale zase např. řízení kotle pomocí ESP asi už je celkem daleko (pomíjím případ humanoidního robota, který kroutí kohouty a reaguje na slovní povely majitele :)).
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od Dex »

E-Ryc píše: 10 čer 2022, 10:46 To je mi jasne, proto jsem psal "obcas". I kdyz od 18 do "posledni metro" je casu relativne dost. Uznavam, energie uz obvykle ne... ;)
Tak uvidíme, kolik lidí by uvítalo podobnou změnu ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od butan »

Já rád přijdu kdykoli, (prac den-víkend)
Nově jsem si koupil elektrickou koloběžku, hned jí i rozebral, doplnil blinkr, rád se pobavím o všem co s ní souivisí. Balancování baterek, bldc motory, i nějaká ta mechanika.
Lubor
PS reaguji tímto na Dexův e-mail.
Naposledy upravil(a) butan dne 22 črc 2022, 08:55, celkem upraveno 1 x.
E-Ryc
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od E-Ryc »

@Dex, hele, ja bych ty "off topic" temata (ESP rizeni kotle) uplne nezavrhoval, ono tam nakonec neco uzitecneho bude i pro robotiky. Jako samozrejme nemusi to byt "velkejvrtakjoga" nebo "zakladani biozahradky", ale treba o manualnim (ne-CNC) obrabeni bych si klidne neco poslechl, pokud mame nekoho, kdo by se podelil, verim ze jako samouk delam spoustu zbytecnych bot.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Budoucnost RoboDoupat

Příspěvek od Dex »

CNC už mám v kategorii "robotika" ;)

Ono všechno se vším souvisí, to je pravda, ale nic se nemá přehánět ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět