Virtuální Robodoupě

daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od daton »

Je vidět že někteří z vás s tím mají zkušenosti a asi ne vždy dobré viz příspěvky Davida. Já za sebe mohu říci že už v roce 2008 jsem si stahoval a hodně poslouchal přednášky ze statistiky na VSB nahrané na web, taky díky nim jsem se tu statistiku naučil a dále i databáze tam jedna profesorka přednášela a dávala je na web a taky to bylo super. Byla to samozřejmě vždy jen přednáška bez možností chatu nebo přímé interakce, ale stačilo to bohatě a když jsem něčemu nerozuměl, udělal jsem si poznámku a dotyčnému napsal. Potom jsem si to pustil znovu a bylo vše jasné.
To co psal David
A ještě bych chtěl zmínit, že přes týden přednáším virtuálně a občas se zúčastním jako posluchač a věřte mi, že aby to k něčemu bylo, tak jak přednášet, tak i poslouchat je podstatně, fakt podstatně!!! náročnější, než v reálu,
mohu ale jen potvrdit, i když jen v roli studenta. Poslouchat se musí skutečně pozorně a ideální je když se to dá pustit znovu třeba jen od určitého času.
Osobně by mi nevadilo kdyby tam chat nebyl, ale preferoval bych aby to bylo možno stáhnout nebo přehrát vícekrát.
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od aladin »

Osobně mám pocit, že se někteří trochu bojí předstoupit před anonymní publikum nebo z toho, že řeknou blbost a někdo to vytáhne ze záznamu, že ten a ten inženýr řekl to a to ;)
Ale nám, kteří něco neznají, tak to velmi pomáhá ze záznamu, i když je to "jen zjednodušené pro laiky".
Proto se za jakékoliv přednášky velmi přimlouvám.
Stačí už "jen" vyřešit technické zádrhele 8-).

Davide, jak to máte s delším časem než 40min přes Zoom, to máte licenci?
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od jrt »

Já nevím, školy nemám, ale neshledávám velký rozdíl (ani v pracnosti) mezi videopřednáškou doplněnou chatem a článkem zveřejněným na Robodoupěti, doplněným možností diskuse (=chatu) zde ve fóru.
Spíš než že se autoři bojí jít s kůží na trh mi připadá, že se toho bojí čtenáři a proto není téměř k žádnému článku diskuse, alespoň nikoli věcná.
Proto se za jakékoliv přednášky velmi přimlouvám.
Tak nahoď(te) témata, nejsme tu čuchací psi, abychom vyčenichali, co koho zajímá.
jrt
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

Fakulta je spolupořadatelem setkání Robodoupat, takže využití naší licence Zoom je v pořádku. Délka seance tudíž může být neomezená, akorát účastníků může být max 300, no, snad by to mohlo stačit.
(jo a to s licencí je tak, že to je důležité pro toho, kdo setkání otevírá, účastníci ji nepotřebují a můžou se připojit z prohlížeče nebo si můžou nainstalovat Zoom klienta, který je dostupný pro počítače i smartfouny)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od jrt »

Tak jak vidno, projekt virtuálního Robodoupěte nevzbudil pozornost, nikdo kromě profláklé robodoupácké party neprojevil zájem ani o formát, ani o obsah*) a začínám mít podezření, že tohle fórum kromě nás zřejmě nikdo jiný nečte; rozhodně nikoli pravidelně.

Celkem mne to nepřekvapuje; sleduji několik dalších fór příbuzného obsahu a všude je to stejné.
---
*) vybráno z příspěvků tohoto vlákna:
- projevit zájem, abychom věděli, zda má něco takového vymýšlet vůbec smysl
- naznačit, jaká forma by se vám případně líbila
- kdo máte konkrétní návrh, co byste mohli přednést nebo se s něčím pochlubit, napište nám sem nebo mailem.

---
sad-robot-vector-12561778.jpg
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Však to je klasika dokonce ani mlčenlivou část profláklé party nedonutila sociální izolace něco napsat :lol:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
fwd
Příspěvky: 24
Registrován: 18 kvě 2019, 21:51

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od fwd »

Já schválně taky čekal, jestli se někdo ozve. A skoro týden nic.
Ona mlčící většina většinou čeká...

Jeden námět bych měl.
Neumíte někdo s gitem tak, aby se dal třeba udělat workshopík. Už se kolem toho točím dlouho ale nejsem úplně nad věcí. Člověk furt ukládá různé verze, tu sem, tu tam, tu na flešku a pak samozřejmě nic nenajde.

Možná by stačilo začít třeba krátkým setkáním....
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od daton »

Jo to je dobrý nápad. Já jsem jednou Github zkoušel a potom jsem od něj právě pro, snad ani ne složitost, ale neintuitivnost utekl. Pokud by někdo z vás měl nápad jak to vysvětlit byl bych jen rád.
Potom si myslím že by někteří rádi slyšely jak to je s datovými typy u arduina respektive co všechno si nechá wiring oproti Cčku ze kterého vznikl líbit. A nemuselo by to být jen o datových typech ale i o dalších příkazech které byly přebrané z C čka ale pak ještě rozšířené nebo doplněné "arduinovskými" typy.
No pro elektrikáře by zase byla zajímavá přdnáška o stepdown nebo buck měničích. Není měnič jako měnič a popravdě jejich chování v nízkých napětích je mnohdy opravdu pravzláštní a prakticky každé zařízení (robot) dnes takový měnič má.
No a já bych třeba ocenil kdyby David dal nanet alespon trochu toho co říkal na posledním RD které jsem stihl o možnosti propojení ttl a dalších vstupů tak aby to fungovalo. Bylo to poučné a zároven zajímavé i když hloubku té myšlenky jsem docenil až později :-).

Jen pro doplnění těch stesků tady, myslím že to není o nezájmu ale spíš o tom kdo to bude dělat. Jak už to mnohdy bývá když se někdo ozve že by to chtěl tak mu šéf řekne tak to udělej a tomu se chce každý vyhnout, tak že já bych to neviděl tak černě s forem jak spíš s ochotou vrazit do toho vlastní čas a energii.

Ale mám i řešení, jak jsem pochopil spousta z vás jste učitelé nebo poradci ... což takhle zrecyklovat již dříve vámi natočené přednášky pro studenty???
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od jrt »

jrt
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od jrt »

daton píše: 06 lis 2020, 08:53 Jen pro doplnění těch stesků tady, myslím že to není o nezájmu ale spíš o tom kdo to bude dělat. Jak už to mnohdy bývá když se někdo ozve že by to chtěl tak mu šéf řekne tak to udělej a tomu se chce každý vyhnout, tak že já bych to neviděl tak černě s forem jak spíš s ochotou vrazit do toho vlastní čas a energii.
Až doteď jsem myslel, že Robodoupě je komunita...
Komunitu charakterizuje zejména sdílená vzájemná interakce, vycházející například ze společných potřeb nebo zájmů.
... ale vypadá to, že si ji někteří pletou s charitou.
Charita obvykle označuje dobrovolné dobročinné akce... V praxi může nabývat různých forem ... až po práci vykonávanou zdarma...
Jako charitu berte články na Robodoupěti, ale žádat, aby pár zakládajících členů Robodoupěte ve vlastním volném čase a s investicí posledních zbytků energie ještě pořádalo zábavné soboty se srozumitelně podanými lehkými přednáškami, hudbou, tancem a občerstvením zdarma pro pobavení (s)prostého lidu robotického je snad už trochu přehnané.
jrt
Odpovědět