Virtuální Robodoupě

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Virtuální Robodoupě

Příspěvek od jrt »

Pokračování z tohoto vlákna

Protože fyzické Robodoupě nejspíš ještě hodně dlouho nebude, ale Dex je viditelně ochoten v případě zájmu virtuální nějak vytvořit a i já jsem ochoten přiložit ruku k dílu, tak zkuste:

1) projevit zájem, abychom věděli, zda má něco takového vymýšlet vůbec smysl

2) naznačit, jaká forma by se vám případně líbila
jrt
fwd
Příspěvky: 24
Registrován: 18 kvě 2019, 21:51

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od fwd »

ad 1) Asi by stálo za to se občas sejít. Je doba, kdy mnozí z nás nemají čas, to je pravda. Ani náladu, to je taky pravda. Společné setkání by mohlo mnohým náladu zlepšit :)

ad 2) Online možností je spousta. Třeba to Jitsi je v podstatě anonymní. Co jsem ale byl účasten, i sám zkoušel, nedosahovalo kvalit Meetu nebo Teams. I na těchto platformách by šlo pozvat lidi neregistrované (myslím u Googlu - teď si nejsem úplně jist, lze otestovat, nebo MS). Od jara je běžně používám jako mnozí z nás.

3) Náplň - možná je dobré se online představit pro ostatní, povědět, co jsem třeba dělal nebo koupil v poslední době (mně třeba přišlo tavidlo UV50 - třeba má někdo zkušenosti) a ona se diskuze rozproudí. Samozřejmě, jestli má někdo téma a chuť na přednášku, i to by šlo.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od MartinL »

Také myslím, že by to stálo za zkoušku (ono nám možná více chybí Robopivo než Robodoupě). Na konferenci HW-news nedávno proběhla virtuální schůzka a celkem se to vydařilo (samozřejmě to není jako osobně, ale lepší než ...). To pivo si musí každý zařídit sám, ale může se pohodlně uvelebit, kde mu vyhovuje.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od jrt »

MartinL píše: 28 říj 2020, 11:12 ... ono nám možná více chybí Robopivo než Robodoupě.
Byl jsem odhalen :D

Naživo jako pokec by to možná šlo, ale účastnil jsem se jako pozorovatel několika webinářů s živým zapojením posluchačů a moc mne to tedy nenadchlo...
Pokud by ta virtualita měla přinést něco užitečného, tak by se mi mnohem víc líbily propracovanější příspěvky na fórum. Po každém Robodoupěti / Robopivu totiž odpovídám na dotazy ve stylu: "Někdo tam mluvil o ..., nevíš kdo to byl a co bylo to ... o čem se zmiňoval?"*)
Tohle by psanými příspěvky odpadlo a - protože je možno ty příspěvky editovat - tak by i evidentní blbosti nemusely zůstat všem na očích na věčné časy.

Ovšem je to na zdejší komunitě. Uvidíme jak moc se během nejbližšího týdne rozpoutá debata k tomuto tématu, která snad ukáže, kolik lidí a jak často tohle fórum čte a hlavně kolik z nich pocítí potřebu se k tématu vyjádřit.

Tak směle do toho! Jsem pro každou špatnost a i tam, kde hynuli sobi, Jirka se přizpůsobí!

*) Viz nejčastěji diskutovaná témata Robodoupěte - Kubáčova dioda a keramický kondenzátor NP0 ;)
jrt
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

Jo, ta hw-listovica se jako sociální event docela vydařila a bylo fajn vidět, že zúčastnění nejsou jen emailové automaty :D
Program byl převážně 🍺 🍷🥃 co si kdo přinesl, ale i pár zajímavých odbornějších témat se tam nakouslo a pokecalo o nich.

Co se Robodoupěte týče, tak uspořádat virtuální Robopivo znamená "jen" domluvit termín + platformu (ale i to bude docela oříšek) a nic dalšího není potřeba, každý si donese pití jaké chce (tak to byla i ta listovica) a technické obtíže s neustálým připojováním a odpojováním nikomu moc nevadí.

Co se týče přednášek a chlubírny, tak program reálných Robodoupat jsme vždycky skládali z toho, co si my myslíme, že by lidi, které čekáme, měli nebo chtěli slyšet a jak jsme se navzájem vybičovali a ukecali k přednášení. Dost pomáhalo, že už jsme za tu dobu docela znali složení účastníků. Na virtuální ale netuším, kdo "přijde", leda že vím, že to jistě nebude stejné a že virtuálně se nezúčastní všichni, co chodí skutečně. Bez jasné domluvy předem to skončí rozplizle a jako celodenní robopivo a to mě fakt neláká. Proto, jestli chcete víc než jen to Robopivo, tak kdo máte konkrétní návrh, co byste mohli přednést nebo se s něčím pochlubit, napište nám sem nebo mailem.

Co se týče platformy, můžu nabídnout Zoom (lze z aplikace i přes prohlížeč bez konta) anebo Skype.

A ještě bych chtěl zmínit, že přes týden přednáším virtuálně a občas se zúčastním jako posluchač a věřte mi, že aby to k něčemu bylo, tak jak přednášet, tak i poslouchat je podstatně, fakt podstatně!!! náročnější, než v reálu, a to i kdyby to nemělo být s aktivním zapojením posluchačů, ale jen jednosměrné. Kdo nejste učitel, tak vám to možná nepřijde, ale je to tak.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Já si to popravdě neumím moc představit, čímž ale neříkám, že se to nemůže vyzkoušet :)

Ono stačí 5 lidí přes online diskuzi a už to začíná připomínat chaos :) Něco jiného je webinář, kde jeden mluví, ostatní poslouchají a "drbají" či pokládají dotazy přes chat. To by možná šlo.

Vzpomínám se slzou v oku na IRC. Tam mi to jako chaos nepřišlo (ale kdoví, jak to tenkrát vlastně bylo). Možná by i tahle forma stála za úvahu (a kdyby jsme zprovoznili opravdu IRC, tak by to hned bylo RetroRoboDoupě :lol: ).
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od aladin »

Jestli mohu za sebe, tak mně se myšlenka OnlineRD dost líbí.
Třeba varianta: +-půlhodinové přednášky s dotazy voice/chat a 15 min. pauza na chlubírnu.
Online platforem je hodně, znám Teams, Zoom, Reno, nevím, jaké by byly možnosti licence/cena/počet účastníků.
"Přednáška" může být klidně předtočená, teoreticky i jen voice, nasdílet obrazovku, ale pak odpovídat na dotazy.

Jaké jsou přesné technické možnosti, Davide? Kolik Zoom zvládá lidí najednou a jak dlouho?
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Bezplatný Zoom zvládá do 100 účastníků. Absolvoval jsem přes něj od jara mnoho "událostí" a funguje to dobře. Třeba Samsung to dělá tak, že dotazy se pokládají přes chat, který hlídá pomocník prezentujícího a když je to k věci, tak ho upozorní a on to rovnou rozvede. Další dotazy se pak vypořádávají po skončení prezentace. Pokud jde o délku, tak určitě to funguje skoro 3h, déle jsem to nikdy nedal :D

Jo a v tom chatu pochopitelně jede docela živelná diskuze, někdy (často) dokonce zajímavější než prezentace ;)

Mno a pochopitelně se pořád někdo připojuje, odpojuje a tak. To ale vlastně nikoho neruší.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Tak teď koukám, že Free verze má limit na 40 minut a 100 účastníků viz. https://zoom.us/pricing
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
fwd
Příspěvky: 24
Registrován: 18 kvě 2019, 21:51

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od fwd »

Ano, free verze je pouze na 40 min. Třeba to jitsi je neomezeně. A samozřejmě G i MS. Ono je vše hodně podobné. Nesmí lidi mluvit moc najednou (dva, tři ještě jakš takž), takže dotazy v chatu nebo nechávat prostor při mluvení. Ale ten chat je nej. To je všude stejné.
Odpovědět