Virtuální Robodoupě

DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

Díky datone i fwd za náměty, ale ono to je momentálně s Robodoupětem docela naopak - jde o to, kdo by něco přednesl. Psal jsem asi tak před týdnem "Proto, jestli chcete víc než jen to Robopivo, tak kdo máte konkrétní návrh, co byste mohli přednést nebo se s něčím pochlubit, napište nám sem nebo mailem" a neozval se vůbec nikdo. Tak je to s Robodoupaty už delší dobu, ale v nynější situaci domácího vězení abych pravdu řekl nemám tu nestoudnost (ani náladu) ukecávat, aby někdo přednášel, když vím, co ti, co obvykle ukecáváme, mají za zaměstnání a co tudíž dnes musejí dělat (schválně zavzpomínejte, kdo na posledních třeba pěti Robodoupatech něco přednášel).
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

A dodatek - na chlubení svými výtvory se taky nikdo nehlásí a přitom se pořád říká, že lidi jsou doma a můžou něco tvořit. Dostal jsem vlastně jedno chlubeníčko, moc pěkný, ale autor striktně odmítl zveřejnění.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Virtuální Robodoupě

Příspěvek od daton »

A jeje do výkladu charity a komunity jsem sklouznout určitě nechtěl. Ale Jirko popravdě stejně by si na to někdo udělat čas musel a je asi nešťastné označovat jen zakládající členy RD za zaneprázdněné a meloucí z posledních sil a zbytků energie. Oni i ostatní nečlenové nebo jen hostující zpravidla mají práci a ten čas by si taky museli někde odtrhnout, tak že to asi není úplně správné měřítko vytížení. Ale já to chápu jak jsi to myslel.
Problém v tomto ohledu vidím jinde, třeba v tom že vy zakládající jste opravdu odborníky a z tohoto oboru víte prakticky nejvíce. Jak se zde pokusí někdo něco přednést nebo napsat co není zcela v souladu s myšlenkami špiček tak je to špatně i když to funguje (a ted nemyslím na konektory :-) ). Já si to vyzkoušel na jednom robodoupěti , kdy jsem chtěl něco přednést o lionech a mých pokusech s těmito články. Polovinu lidí to vůbec nezajímalo, další většina to znala nebo s tím nesouhlasila a rozhodla se protestovat tím že se bavili jak to je špatné a poslední malá skupinka čítající jednoho člověka to poslouchala a měla konkrétní připomínku. Nejsem kantor a nemám učitelské minimum proto nevím jak se s tím správně vyrovnat ale tenkrát mi přišlo nejlepší se na to příště vykašlat.
Docela dost prezentuji v práci o tom co dělám a před sálem s 60-80 lidmi(tedy před covide). Tam je to ale o tom že spoustu z těch lidí zajímá co dělám a jsou to pro ně věci nové nebo pro zopakování a většinou se setkávám s obrovským zájmem.
Je fakt že tam jsem asi ve svém oboru špička jako převážná většina z vás zde. Tady jsem jen v roli studenta co se mu nedostává času na základní studium a rozpětí záběru je tak široké že už nezbývá čas na hloubkové dlouhodobější studium něčeho složitějšího. Pokud bych tedy udělal nějakou přednášku pak mě to bude stát přinejmenším 10x tolik času co vás kdo to děláte denně a je to váš obor. No a pak jako samozřejmost narazím na nějaký problém který vyřeším jinak než třeba bude obvyklé u profíků a bude zase kosa na kameni. Proto se mi třeba víc zamlouvá metoda ofline přednášek co si mohu pouštět doma když mám čas náladu a chci něco vědět. Podcasty jsou dle mne hodně fajn věc a kdyby to bylo třeba o cečku to by byla paráda.
U online přenosů a chatů je problém s časem okamžitým vytížením a taky náladou, co si budeme nalhávat někdy to člověku nesedne, přece jen už nejsme nejmladší (tedy mluvím za sebe :-) ).
Tak že abych to shrnul pokud mají ostatní členové či nečlenové podobné zkušenosti a smýšlení pak asi těžko budete čekat na nějakého dobrovolníka co to udělá.
Ano berličkou jsou články ty v mnoha případech pomůžou ale článek o jedné straně nemůže nahradit půl hodiny ofline přenosu - za tu dobu se toho dá vysvětlit více a podrobněji. Eliminuje se tím ale spousta nešvarů a problémů živých přednášek či přenosů. Jasně někomu stačí systém vysokoškolského "no tady jsou skripta v angličtině až to prostudujete najděte si tento odkaz a prostudujte ještě tento odkaz taky v angličtině, pak přijďte a dohodneme se co dál" , je to fajn přístup pro dnešní mládež, ale co kdyby jsi mi našel stejná skripta v ruštině nebo v češtině???
No a jsme zase tam kde jsme byly tak že je to kruh z něhož je úniku jedině diktátorským způsobem (učitel - žák) i když ani to dnes už asi neplatí nebo prostě dělat to jen pro své vlastní potěšení s tím že pokud to neuslyší nebo nepřečte nikdo tak mi to vůbec nevadí. Paradoxně i toto by offline přenáška eliminovala.
No ale to jsem se zase rozepsal a už vidím jak se strhne lavina vyhodnocení mých vět. ;)
Odpovědět