Smutný text

V lampárně možno podat stížnost na jiného člověka, na firmu, na úřad, na politickou stranu, na sousedovo zvíře, na milence své ženy, na vlastní ženu, na cizí ženu, na počasí, na vládu, na daně, na Láďu, na admina a na fůru jiných věcí.

Lampárnu též možno využít k pokládání dotazů filosofických, metafyzických, alchymistických, astrologických či běžnému zařazení se vyhýbajících.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Smutný text

Příspěvek od jrt »

V sobotu 8.9. jsem na Robodoupěti mluvil o článku, který kritizuje kvalitu českých učitelů. Někteří přítomní mi nechtěli věřit, tak ZDE je jeho plné znění.
Systém je vděčný za každého člověka, který je ochoten tuto profesi dělat, a přivírá obě oči nad tím, nakolik je schopen se vyjádřit či pochopit texty.
Mezi mladými učiteli je velký podíl těch, jejichž čtenářská gramotnost je pod průměrem jejich vrstevníků.
A kdyby snad někoho napadlo, co se tím sleduje, tak si dovolím ocitovat Stanisława Lema:
Idiot je podle vás chudý duchem? Pane, jeho duše je rajská zahrada a vstup do této zahrady nestojí ani zlámanou grešli! Inteligentní člověk se natrápí, než najde knihu, která jej uspokojí, umění, které splní jeho velké požadavky, ženu, jejíž duch i tělo jsou na požadované úrovni! Naproti tomu idiot není vybíravý, idiotovi stačí kdeco k rozvlnění oceánu dojmů! Idiotovi stačí tak málo! Inteligentní člověk by měl vrtochy, vylepšoval by, opravoval, to není ono a to je špatné, ale idiot je spokojen, milý pane!
jrt
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Smutný text

Příspěvek od DavidO »

Teď jsem měl čas a dostal se k tomu proměřit, proč nefunguje ten adaptér. Číňan mi tam k tomu dal dvě nefunkční jumpery. Ty plastové kousky , ve kterých je pružinka a nasazuje se na PINy prostě nevedly. Pružinka uvnitř byla, ale nevedla. Prostě byla přerušená.
:shock: Tak že Číňan zfušuje i jumpery ...
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
tomasp
Příspěvky: 55
Registrován: 15 dub 2014, 23:01

Re: Smutný text

Příspěvek od tomasp »

To mě připomnělo, že zrovna dnes si Martim Malý, ve svém článku o dokončování nové knihy a souvisejících konstrukcí https://retrocip.cz/novy-stary-hardware-podzim-2018 postěžoval, že:
A když už to všechno mělo fungovat, tak se ukázalo, že ty přepínače, co jsem tam jako frajer dal místo pinů a switchů, mají nějaký divný zkrat, takže v jedné pozici povolovaly zápis do EEPROM (a ta se vesele přepisovala), v druhé blokovaly zpápis do RAM. Domluvil jsem jim kombinačkama a v příští verzi už nebudou!
Takže jumpery nebo přepínače, jeden si nepomůže ...
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Smutný text

Příspěvek od DavidO »

Práci autorky zmiňované ve Veselých obrázkách i posudky vedoucí a oponentky lze nalézt zde (pikantní je, že v našem fakultním systému (jsem na jiné fakultě) sice práci vidím, ale kolonka "řešitel" je skrytá, protože "řešitel nepovolil zobrazení osobních údajů"). Práce dostala hodnocení "3" (nejhorší ještě obhájená).
Ono když se tam vyhledá gender, tak tam toho mají zásobu, v tuto chvíli 159 prací, které mají v názvu nebo abstraktu "to slovo". Třeba:
2012 Gender v textech punkové skupiny Visací zámek 2
2016 Genderová analýza hlavních ženských postav Babičky Boženy Němcové 1
2015 Gender v povinné literatuře – Staré řecké báje a pověsti: genderová analýza díla 2
2013 Brněnský dialekt „hantec“ optikou genderové lingvistiky 2
Pavel mi doporučil ještě následující práce téže fakulty:
2015 Genderová analýza seriálu Simpsonovi 4 (neobhájená)
2007 Genderové stereotypy a děstský časopis Čtyřlístek 1
2009 Genderové stereotypy v dětských televizních reklamách 3
2013 Sourozenci a jejich pohled na genderové role u pohádkových postav 2
2010 Genderové stereotypy v poradně dětského zábavního portálu Alík 1
U všech prací hodnocení nevychází z obsahu či dokonce názorů autorky, ale je hodnocena formální stránka věci, postupy, četnost konzultace s vedoucím, textová úroveň apod.
Za všechny, citace ze závěru poslední práce:
"Máme-li tedy dospět k genderově korektní a vyvážené společnosti a komunikaci – o což prostřednictvím této práce usiluji i já – musíme provést celospolečenskou i individuální revizi toho, jaký je vztah biologického pohlaví k individuální psychice a sexualitě a tedy i revizi našich soukromých představ a pocitů o tom, jaký význam pro nás má „být ženou/mužem“ se všemi kulturními, sociálními a ekonomickými dopady. V tomto smyslu považuji tedy za nutné zaujmout kritický přístup k většině společností nabízených (často vnucovaných) vzorců definujících „pravého“ muže a „pravou“ ženu tak, aby nebyl pokud možno žádný jedinec znevýhodněn na základě genderu. Optická skla genderu v naší společnosti bezpochyby fungují. Jejich strůjci a nositeli jsme my a námi formovaný společenský řád, stejně tak se můžeme stát i jejich inovátory či destabilizátory."
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Smutný text

Příspěvek od Dex »

Proč mi kazíte páteční odpoledne?? Navíc mám vysoký tlak a nesmím se rozčilovat!! :evil:

Jako tohle je fakt DĚS&BĚS, ale můžeme si za to sami, neválčíme a proto je čas i peníze na podobné ... však vy víte co :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Smutný text

Příspěvek od fulda »

Což mi připomíná, že slovo robot je také poměrně zásadně genderově nevyvážené.
Navrhuji zítra na robodoupěti zařadit alespoň půl hodinovou úvahu na téma, jestli se nejedná o výraz sexizmu a jak správně označit robota - ženu.

Ale v této oblasti neočekávám příliš velký nátlak, protože Čapek spojoval robota s prací a tam se zdá že genderový odborníci ještě nedošli. Konec konců slovo pro horníka - ženu také doposud neřešili.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Vladimir66
Příspěvky: 385
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: Smutný text

Příspěvek od Vladimir66 »

jak proste mily Watsone. budeme mluvit madarsky

cituji z https://is.muni.cz/th/x8nng/bakalarka.doc

2.3.1 Rod u ugrofinských jazyků:
maďarština: maďarština stejně tak jako další uralské jazyky nerozlišuje rody (Krupa, Genzor, Drozdík: 1983, str. 201).
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Smutný text

Příspěvek od Dex »

Maďarsky, prosím, ne :) Vždycky když ten jazyk slyším, tak se tak nějak musím smát. Holt na dětství vzpomínám rád :lol:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Smutný text

Příspěvek od DavidO »

fulda píše: 07 pro 2018, 18:39 Což mi připomíná, že slovo robot je také poměrně zásadně genderově nevyvážené.
Navrhuji zítra na robodoupěti zařadit alespoň půl hodinovou úvahu na téma, jestli se nejedná o výraz sexizmu a jak správně označit robota - ženu.
Nedělej si srandu, někdo to vezme vážně a dopadne to jako s master/slave - Redis, Drupal, Django, teď Python ...
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Smutný text

Příspěvek od DavidO »

It's hilarious, all these school kids preaching to us oldies that we fucked up the planet! Back in the 60's and 70's not a plastic bottle to be seen it was all glass that were reused, pop bottles taken back to the shop. No plastic bags, loose food was brown paper bags, all sweets were bought in 1/4lb put put in a paper bag. Mothers used shopping trolleys to carry heavy stuff or used a linen bag. You walked to school from 5yo to 16yo not jumping into mummy's 4+4. No McDonalds's or Burger King plastic toys, no polystyrene food boxes for you to litter the streets with, we had used newspapers to wrap our hot food in. Our milk was delivered at 5am 6 days a week by a milkman who drove an electric vehicle! And glass bottles were returned and washed out and reused. Same with the Pop Man. Holidays were in a caravan in Britain not an aeroplane to far off destinations. So I think these youngsters need to take a look in a recycled mirror and think was it my wasteful generation who are fucking up the planet...
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět