Vývoj ledkové supersvítilny.

V lampárně možno podat stížnost na jiného člověka, na firmu, na úřad, na politickou stranu, na sousedovo zvíře, na milence své ženy, na vlastní ženu, na cizí ženu, na počasí, na vládu, na daně, na Láďu, na admina a na fůru jiných věcí.

Lampárnu též možno využít k pokládání dotazů filosofických, metafyzických, alchymistických, astrologických či běžnému zařazení se vyhýbajících.
kolbaba71
Příspěvky: 465
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj ledkové supersvítilny.

Příspěvek od kolbaba71 »

Vodní chlazení, ledky, optiky, zdoje na 230V, to je vše už doma. Ale teď chybí to nejdůležitější - najít čas si to navrhnout jak to bude poskládaný a následně tvyrobit poskládat a naprogramovat.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Vývoj ledkové supersvítilny.

Příspěvek od jrt »

Tuším, že Arthur Clarke se mýlil; nikoli soupis všech devíti miliard božích jmen, ale úplné dokončení a rozsvícení tvé svítilny bude tím okamžikem, kdy se naplní smysl existence lidstva :D.
jrt
kolbaba71
Příspěvky: 465
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj ledkové supersvítilny.

Příspěvek od kolbaba71 »

Jak to udělat zhruba mám, ale potřebuju doladit detaily. Což je jak známo, trvá nejdéle.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Vývoj ledkové supersvítilny.

Příspěvek od fulda »

Takže abych se zorientoval - jsi někde v bodě 3 :?:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
kolbaba71
Příspěvky: 465
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj ledkové supersvítilny.

Příspěvek od kolbaba71 »

Bohužel s tím bodem 3 máš nejspíš pravdu. Musím ještě vymyslet na čem to pokusný segment bude sedět (uvnitř budou síťový zdroje) a jak do toho zakomponovat servosaver. Princip konstrukce segmentu mám vymyšlený, ale potřebuju ho ještě citelně vylehčit. Je příliš těžký. Bohužel s cca 60% hmotnosti nejde nicmoc dělat. Tvoří ji Cu deska, na které sedí ledky, vodní blok a vlastní ledky s optikami. Takže zkusím udělat tenčí nárazníky a jinou konstrukci stěn segmentu, aby mohly být tenčí. I když jak mě napadlo, tak bych mohl v podstatě boční stěny segmentu zrušit - stejně to nebude nikdy 100% vodotěsný a zakrxtí vnitřností obstarají nárazníky
Přílohy
Současný  nevylehčený segment
Současný nevylehčený segment
Takto vypadá řez současným nevylehčeným segmentem. Vodní blok + chladící Cu deska pod led + vlastní led a optiky. S tím už nehnu. Zbytek budu muset upravit, aby byl lehčí.
Takto vypadá řez současným nevylehčeným segmentem. Vodní blok + chladící Cu deska pod led + vlastní led a optiky. S tím už nehnu. Zbytek budu muset upravit, aby byl lehčí.
Ledky a optiky už taky mám. Vzal jsem jich o něco víc, jelikož než vyrobím všech 7 segmentů, chci otestovat, kam až budu moct výkonově (teplotně) zajít.
Ledky a optiky už taky mám. Vzal jsem jich o něco víc, jelikož než vyrobím všech 7 segmentů, chci otestovat, kam až budu moct výkonově (teplotně) zajít.
Sada vodního chlazení na jeden segment. Na celou svítilnu bude potřeba dalších 6 bloků, větší radiátor a nejspíš i silnější pumpa.
Sada vodního chlazení na jeden segment. Na celou svítilnu bude potřeba dalších 6 bloků, větší radiátor a nejspíš i silnější pumpa.
Zdroje potřebuju na jeden segment dva. Jelikož jsou 12V a svítilna bude fungovat na 24V.
Zdroje potřebuju na jeden segment dva. Jelikož jsou 12V a svítilna bude fungovat na 24V.
kolbaba71
Příspěvky: 465
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj ledkové supersvítilny.

Příspěvek od kolbaba71 »

Led bude na Cu desce přišroubovaná a abych se nezbláznil z centrování optik, tak jsem na ně vymyslel držák s magnety a kolíčky. Celá sestava ledky s optikou a držákem má asi 13g. V jednom segmentu jich bude 19ks. A segmentů bude 7. Takže se bavíme celkem asi o 1,8kg
Led bude na Cu desce přišroubovaná a abych se nezbláznil z centrování optik, tak jsem na ně vymyslel držák s magnety a kolíčky. Celá sestava ledky s optikou a držákem má asi 13g. V jednom segmentu jich bude 19ks. A segmentů bude 7. Takže se bavíme celkem asi o 1,8kg
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Vývoj ledkové supersvítilny.

Příspěvek od Dex »

A permanentku do fitka už máš? :lol:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj ledkové supersvítilny.

Příspěvek od gilhad »

Jak vidis, fitko si vyrabi sam :)
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Vývoj ledkové supersvítilny.

Příspěvek od jrt »

jrt
kolbaba71
Příspěvky: 465
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj ledkové supersvítilny.

Příspěvek od kolbaba71 »

Tohle video znám. Když to dopadne dobře, to moje monstrum by mohlo mít až 10x větší svítivost. 500 klm určitě (počítám, že půjdu lehce nad nominál), teoreticky až 800 klm, něco k 1Mlm je spíš už scífi, jelikož to už asi neuchladím a hlavně při teplotě čipu led k 90-95st bude účinnost silně klesat. Hodně tedy záleží na tom, jak to budu schopen uchladit. Jedna hlava bude mít nominální svítivost 76klm a bude jich tam 7.

Trochu podobnější svítilna je tato https://youtu.be/CXM34q2Xe_E

Teď jsem s hrůzou zjistil, že jen kabely vedoucí z jednotlivých hlav od led do těla svítlny k DC/DC měničům by mohly mít tak 5-6 kg.
Chci použít kabel se silikonovou izolací. Zatím to vypadá na ÖLFLEX® HEAT 180 SiHF 4x1,5. Z každé hlavy jich půjde 10ks. Hledám poměr mezi počtem kabelů a jejich ohebností. Ohledně počtu by bylo nej asi ÖLFLEX® HEAT 180 SiHF 20x1,5, jenž by stačili dva, ale to bude ohebný asi jako roxor. Potřebuju, aby izolace bez problémů dlouhodobě zvládla teploty kolem 100st a současně byla pružná (aby nepraskala při natáčení celé soustavy hlav či jednotlivých hlav), takže silikon se mě jeví jako nejhodnější.
Naposledy upravil(a) kolbaba71 dne 18 říj 2020, 22:46, celkem upraveno 3 x.
Odpovědět