Počítač pro práci s FPGA a zvládání grafiky v UNITY

V lampárně možno podat stížnost na jiného člověka, na firmu, na úřad, na politickou stranu, na sousedovo zvíře, na milence své ženy, na vlastní ženu, na cizí ženu, na počasí, na vládu, na daně, na Láďu, na admina a na fůru jiných věcí.

Lampárnu též možno využít k pokládání dotazů filosofických, metafyzických, alchymistických, astrologických či běžnému zařazení se vyhýbajících.
Odpovědět
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Počítač pro práci s FPGA a zvládání grafiky v UNITY

Příspěvek od pgerla »

Mám 12 let starý notebook s Intel 1,3 GHz 4 GB RAM, Win 7 - 64 bit. Quartus od Xilinx to zvládá s odřenýma ušima. Hry v UNITY ne. Nějaký tip čím to nahradit?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Počítač pro práci s FPGA a zvládání grafiky v UNITY

Příspěvek od Dex »

Pokud to má mít Win7, tak se ještě pořád dají sehnat lehce jeté notebooky s Win10 kde je downgrade na Win7 a nebo jen Win7. Typicky třeba staré EliteBooky od HP. Dobrý repas má i rok nebo dva záruku, jen je potřeba pohlídat klávesnici, aby měla české rozložení je-li to podstatné.

Jeden příklad za všechny https://www.levnapc.cz/hp-elitebook-820-g1-37.html
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Počítač pro práci s FPGA a zvládání grafiky v UNITY

Příspěvek od pgerla »

Instalačku Win-7 profesional mám. Podmínkou je 64 bitový systém. Teď mě potěšil článek na robodoupěti o desce s Cyklon IV. bohužel ani v něm nejsou popsány HW požadavky na PC. Spustit Quartus zvládne i můj muzeální noťas.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Počítač pro práci s FPGA a zvládání grafiky v UNITY

Příspěvek od Dex »

Instalačka nestačí. Na spoustě hardwaru už Win7 nejdou zprovoznit, protože prostě nejsou ovladače. Ten stroj co jsem uvedl jako příklad má i5 4. generace a 8GB RAM. Výkonu to tedy bude mít docela dost a bude to 64bitový systém s Win7. Určitě půjdou sehnat podobné Thinkpady od Lenova, možná i nějaký Latitude od Dellu. Pochopitelně ale nevím, jaké požadavky přesně máš, to se mi pak těžko radí ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Počítač pro práci s FPGA a zvládání grafiky v UNITY

Příspěvek od pgerla »

Požadavky jsem napsal. Aby na tom šlo spustit Quartus v "poslední" verzi. Cyklon-2 už je starší čip. Jsou novější. Na tři roky starém noťasu co ti bohužel neřeknu parametry, jel Quartus taky a grafika v UNITY na 15-20 fps. Čekal jsem větší pokrok v procesorech.
Naposledy upravil(a) pgerla dne 12 říj 2020, 15:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Počítač pro práci s FPGA a zvládání grafiky v UNITY

Příspěvek od Dex »

Tak to ti bohužel víc neporadím. S těmi softy co uvádíš jako parametry praktickou zkušenost nemám.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět