Lepivý plast

V lampárně možno podat stížnost na jiného člověka, na firmu, na úřad, na politickou stranu, na sousedovo zvíře, na milence své ženy, na vlastní ženu, na cizí ženu, na počasí, na vládu, na daně, na Láďu, na admina a na fůru jiných věcí.

Lampárnu též možno využít k pokládání dotazů filosofických, metafyzických, alchymistických, astrologických či běžnému zařazení se vyhýbajících.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Lepivý plast

Příspěvek od Dex »

Zdravím,

a mám jeden ne-robotický dotaz pro zdatnější chemiky :)

Podařilo se mi sehnat nějaké staré (25 let) Psiony. Bohužel jejich povrch je pokryt plastem, který už je lepivý. Něco jako když na ABS vezmete aceton, ale to není tento případ. Tady to stářím prostě zdegradovalo.

Nedělám si moc iluze, že by to šlo nějak zvrátit, ale možná by to šlo nějak odstranit a dostat se na ten plast pod tím.

Otázka tedy zní, co na to zkusit vzít?

Když to nepůjde, tak to prostě rozeberu na náhradní díly a lepivé plasty vyhodím, ale trochu by mne to mrzelo ;)

Díky za případné rady!
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Lepivý plast

Příspěvek od jrt »

Možná http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=94807
Já malou hnusnou lepkavou čtečku SD karet umyl benzínem a zatím OK.
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Lepivý plast

Příspěvek od fulda »

Benzín je na to bezva, jar na nádobí taky, ale tomu to trvá dlouho. Zase nesmrdí.
Na konci je stejně mechanické drhnutí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Lepivý plast

Příspěvek od Dex »

Často se radí WD40, ale ten benzín mi dává smysl asi nejvíc. Aspoň mám na víkend zábavu :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Lepivý plast

Příspěvek od DavidO »

Podle toho, co to je za sajrajt ten původní povrch, tak to jde něčím z: benzín, olej, IPA, obyč tech. líh, limonen a určitě i další.
Lze to taky ještě donutit k nelepení mastkem (ale to pak obvykle vypadá divně jakoby ušmudlaně)
A ještě existuje i pogumovávací sprej, třeba tuhle: https://performixcoatings.com/product/p ... -819f-698/
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Lepivý plast

Příspěvek od Dex »

Udělal jsem test na krytu baterií. Pokapal jsem IPA, chvilku počkal a pak s pomocí staré ponožky to bylo za pár minut čistý :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Lepivý plast

Příspěvek od DavidO »

Aha, takže opilé plastžeroucí bakterie? Prosté, ale účinné... :idea:
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět