Kubáčův definitivní konec?

V lampárně možno podat stížnost na jiného člověka, na firmu, na úřad, na politickou stranu, na sousedovo zvíře, na milence své ženy, na vlastní ženu, na cizí ženu, na počasí, na vládu, na daně, na Láďu, na admina a na fůru jiných věcí.

Lampárnu též možno využít k pokládání dotazů filosofických, metafyzických, alchymistických, astrologických či běžnému zařazení se vyhýbajících.
HonzaD
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2020, 12:39

Kubáčův definitivní konec?

Příspěvek od HonzaD »

Zdravím,
je mi známo, že již delší dobu je Kubáč be stavu klinické smrti (obrazně řečeno doufám), takže dalších článků se od něj nedočkáme. Přesto se rád občas podívám na jeho blog. Bohužel tuto neděli 16.8. končí celý blog.cz a Kubáč spolu s ním zmizí v propadlišti dějin, pokud s tím někdo něco neudělá. Nemám se zálohováním webů žádné zkušenosti, zkouším si to soukromě stáhnout přes "HTTrack Website Copier", ale myslím, že by bylo dobré, kdyby existovala veřejně přístupná záloha, což ovšem udělat neumím.
1) Teoreticky by sám Kubáč mohl přesunout blog jinam - nevíte, jestli to udělal/plánuje ještě udělat; případně máte-li na něj někdo kontakt požádat jej.
2) Pokud ne, nechce se toho někdo ujmout?
jindrichus
Příspěvky: 3
Registrován: 14 pro 2018, 12:10

Re: Kubáčův definitivní konec?

Příspěvek od jindrichus »

ad 1: podle úvodu jeho posledního článku na blogu bych řekl že neplánuje.
Já jsem si úspěšně stáhl jeho blog pomocí Wget (https://www.gnu.org/software/wget/manual/wget.html), ale to už v době kdy oznámil že končí, takže si paramatry příkazu nepamatuju.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Kubáčův definitivní konec?

Příspěvek od Dex »

Žádný strach, Petr žije ;) a nabídek na případnou pomoc s přesunem blogu má myslím dostatek.

Pokud si chcete web stáhnout, tak stačí wget --mirror -p --convert-links -nH --html-extension http://petr-kubac.blog.cz
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Kubáčův definitivní konec?

Příspěvek od fulda »

Jsem chtěl poznamenat, že Národní Knihovna provozuje web archiv a že by jednoduše stačilo blog přidat do archivu, ale zdá se, že ten student, který web archiv tvořil, tak skončil základku a pokračoval na střední školu a už se projektu nevěnuje. Takže nic.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Kubáčův definitivní konec?

Příspěvek od aladin »

A co se s ním domluvit a umístit kopii na kubac-blog.robodoupe.cz ?
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Kubáčův definitivní konec?

Příspěvek od Dex »

Opakuji znovu - Petr dostal nabídku na několik řešení s tím, že se případně ozve. Žádný strach, použitelná záloha existuje, ale je to jeho blog a pokud ho chce nechat zemřít, nic nám do toho není ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
petr-kubac
Příspěvky: 96
Registrován: 24 úno 2013, 15:43
Bydliště: Frydek - Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubáčův definitivní konec?

Příspěvek od petr-kubac »

Zprávy o mé smrti jsou poněkud přehnané - Mark Twain

Tedy potvrzuji dobrý zdravotní stav neb jsem ultra často kontrolován na COVID a co 3 den v malé karanténě jak výsledky dopadly ( kvůli bydlišti fe Frýdku a pracovišti v Ostravě ) .

3D tiskárnou tisknu průhledový zaměřovač na hvězdářský dalekohled - hezká opticko - mechanicko -3D konstrukčně - mikrokontrolérová záležitost.

Poněkud lituju, že jsem nestihl napsat poslední článek o tom jak jsem osobně narazil na kombinaci "second system effectu" ( viz google ) a čísnké vychcanosti při kradení technologií

Ale jinak - zatím jsem spokojený jako želva, že mě osud osvobodil od zátěže - super-čteného blogu.
"The best computer language is a solder" - "Nejlepší programovací jazyk je pájka" - Bob Pease
http://petr-kubac.blog.cz/
HonzaD
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2020, 12:39

Re: Kubáčův definitivní konec?

Příspěvek od HonzaD »

Chápu, že psaní blogu je nemalá časová zátěž. Myslel jsem ale, že je škoda, aby již napsané bylo ztraceno, jelikož to "chleba nežere" ale třeba by to někdo v budoucnu ocenil.

Jinak stažení mi nějak nejde, byť se o to již nějakou dobu snažím. Ten HTTrack Website Copier vypadá, že z nějakého důvodu kopíruje i celou Wikipedii a nevím, kde se bude chtít zastavit.

Wget mi se shora uvedeným příkazem stáhl jen prosté stránky ale již ne obrázky a externí skripty (nebo jak se to jmenuje) blogu.cz, které stránkám dodávají formu. Co mi skoro funguje je

Kód: Vybrat vše

wget --mirror -p --convert-links -nH --html-extension -H  -Djxs.cz,petr-kubac.blog.cz http://petr-kubac.blog.cz -o logfile.txt
, vypadá to, že to stahuje skoro vše, co je třeba (obrázky a ty skripty jsou právě v "externí doméně" jxs.cz). Ale z nějakého důvodu dostávám u spousty stránek chybu

Kód: Vybrat vše

http://petr-kubac.blog.cz/1408/chemie-pro-silence-32-z-peny-zrozeni
Connecting to petr-kubac.blog.cz (petr-kubac.blog.cz)|192.124.249.106|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 400 Bad Request
2020-08-15 10:01:38 ERROR 400: Bad Request.
Zajímavé je, že při opakovaných pokusech stáhnout to vždy od této dál. Snad jsou to věchno jen odkazy na jednotlivé články, takže nebudu mít k dispozici "jen" diskuze k daným článkům, ale i v nich je někdy něco podnětného.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Kubáčův definitivní konec?

Příspěvek od Dex »

A to mě to fungovalo dobře, včetně úpravy odkazů, takže se v tom dá proklikávat. Dělal jsem to na Ubuntu. Třeba už to tam umírá o trochu dříve. Pochopitelně je potřeba nechat do dojet celé, protože ty linky se upravují až jako poslední věc.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
HonzaD
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2020, 12:39

Re: Kubáčův definitivní konec?

Příspěvek od HonzaD »

Já to stahuji na Win XP v nějaké verzi, kterou jsem stáhl pomocí předkompilované verze. Nicméně -p by teoreticky mělo udělat, že to stáhne všechny prerekvizity, ale mě to prostě nedělá. Ale pozor: pokud je připojení k internetu aktivní, tak si to ty věci stáhne a nelze nic poznat (v adresní řádce je adresa na disku). Je třeba to zkusit bez internetu.

Každopádně jsem přidal ještě

Kód: Vybrat vše

-w 20 --random-wait
a teď to zatím stahuje i to, co to předtím nestáhlo. Tak uvidím, jestli se to stihne.

EDIT: tak to začalo dělat "bad requesty", ale až později. Už se na to asi vykašlu, co se dá dělat.
Odpovědět