Právě vyšlo

V lampárně možno podat stížnost na jiného člověka, na firmu, na úřad, na politickou stranu, na sousedovo zvíře, na milence své ženy, na vlastní ženu, na cizí ženu, na počasí, na vládu, na daně, na Láďu, na admina a na fůru jiných věcí.

Lampárnu též možno využít k pokládání dotazů filosofických, metafyzických, alchymistických, astrologických či běžnému zařazení se vyhýbajících.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Právě vyšlo

Příspěvek od fulda »

Zdar,

dnes jsem si přečetl "Právě vyšlo" (a díky za něj), a hned musím přidat nějakou tu "chytrou" poznámku.
jrt píše:Arduino pre úplných začiatočníkov
Pre začiatočníkov je jednou z najvhodnejších dosiek na riadenie čohokoľvek Arduino.
Nikdy bych nevěřil, že se Jirka podepíše pod větu, že je nějaká platforma vhodnější pro začátečníky, než PICAXE. (co může být základnějšího než basic že?)
Pak mi ale došlo, že se na celou větu asi dívám ze špatného kontextu. Možná že je dobré se podívat na to, v jakém oboru nám daná osoba začátečníkuje. Pokud si tedy odpovíme, že máme začátečníka v oblasti užitého designu, pak je Arduino zcela jistě jedna z nejvhodnějších platforem. Pokud buchom se bavili o začátečníkovi v oblasti elektroniky, nebo nedej bože návrhu elektronických obvodů, pak bych to hodnotil tak asi slovy klasika: apage satanas.

P.S.: tento post je zcela záměrně v sekci lampárna
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Právě vyšlo

Příspěvek od Dex »

On je možná už trochu problém s definicí začátečníka ;) Pokud chce někdo něco jednoduchého a vlastně neplánuje nikam moc růst, tak bych se PICAXE vůbec nevyhýbal. On je totiž až překvapivě mocný, pokud si člověk přečte manuál (třeba přerušení při příchodu bajtu po I2C jsem objevil až pečlivou četbou ;))
Pokud ale člověk hledá něco s čím začne a pak chce pokračovat dál, tak je vhodnější Arduino. Je k němu prostě tolik informací, že tomu nic nemůže už řadu let konkurovat a bohatě to vyvažuje jeho nedostatky (a že jich taky není málo).
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět